Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod P1x3lo 29. 11. 2022 09:27

Jojo tomu rozumím, ale mám doma asi 4ks. :D Tak mi přijde škoda teď při přesunu jednu z nich nevyužít. Rád bych využil klidně dvě, ale tam je to zase komplikované.
P1x3lo
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 29. 11. 2022 17:53

Ale ani to vyplácení kreditu ti nepomůže když bonus nelze vyplatit jen utratit za služby daného operátora. V tom není rozdíl. A ano myslel jsem to tak že pokud bude nějaký přenos čísla k jinému opu tak je lepší kredit před přenosem poslat na tu svojí druhou SIM co mi bude zůstávat než aby se pak zpětně žádalo o vyplacení na účet.

-- 29. 11. 2022 18:00 --

Jestli jde jen o využití SIM na balíček internetu+další měsíc za dodání 50kč na danou SIM tak bych využil dual SIM a ty karty vždycky na ty 2 měsíce použil jen jako datovou SIM bez zbytečných přesunů čísel. U té jedné chápu pro využití triple+ přesun svého čísla, u dalších bych udělal jen tu datovku.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod scotch11 29. 11. 2022 23:21

Přečetl jsem asi tři poslední stránky diskuze a přesto, asi hloupě, se zeptám na moji praktickou situaci. Budu převádět číslo od jiného operátora na novou, v této chvíli, neaktivní SIM kartu Kaktusu (ta zdarma). Otázka zní: mám prvně převést číslo ke Kaktusu a teprve potom v době dobíječky získat tripl nebo můžu provést tripl a pak převést číslo (od toho jiného operátora O2), s tím, že mi zůstanou všechny triplem získané kredity?
scotch11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 11. 2022 23:42

Otázka kolik chceš kreditu a za kolik budeš využívat služeb. Bonusový kredit platí 2 měsíce. Na konci druhýho měsíce ho můžeš prodloužit o dalších 30 dnů (a pak vždy jen po 30ti dnech). Ale to zase dalším dobitím aspoň za dalších 200 Kč.

Jsou dvě verze:

- Aktivuješ SIM.
- Dobiješ v dobíječce (prozatimní Kaktus tel. číslo) třeba za 500 Kč.
- Budeš mít 1510 Kč kredit. Z toho 1010 Kč bonusového.
- Převedeš na SIM svoje tel. č. od konkurence.
- Po převodu dobiješ v dobíječce (už svoje původní tel. číslo) třeba za 500 Kč.
- Budeš mít 3010 Kč kredit. Z toho 2010 Kč bonusového.

Jedna verze se od druhé liší tím, že vynecháš 2. odrážku. Pro někoho je tolik kreditu zbytečnost. Dobíjet jde kvůli získání bonusu od 200 do 500 Kč. Balíčky se službami je jedno kdy si aktivuješ. Klidně hned na to prozatímní číslo, které je uvedené na papírovém obalu od SIM.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milbust 29. 11. 2022 23:48

Pokud se nepletu, tak když prvně dobiješ, budeš mít tripl. Pak převedeš číslo od jiného operátora a při dalším dobitím budeš mít opět tripl. Samozřejmě musíš dobíjet v době "dobíječky".

Ipanema byl rychlejší a víc to rozvedl. Jen dodám, že bonusový kredit prodloužíš převodem čísla ze SIM zdarma na SIM za 100 Kč. Na té má bonusový kredit platnost 1 rok. Po převedení čísla je většinou bonusový kredit 1/2 roku. Ale jde přes messenger požádat o jeho vrácení na roční platnost.

A ještě jedna technická. Při přechodu od jiného operátora se nejedná o převod čísla, ale přenos. Převod čísla je na jinou sim téhož operátora (třeba kvůli ztrátě, poškození a pod.). Takže dobiješ, přeneseš číslo, dobiješ a převedeš číslo. Přenos trvá 4 dny, převod je okamžitý.
milbust
Junior

Odeslat příspěvekod scotch11 30. 11. 2022 00:18

Díky moc za opravdu praktické odpovědi, které se jistě nebudou hodit jenom mně! Na balíčky jsem úplně zapomněl, taky dobré vědět, že je můžu koupit už na prozatímní číslo. Ještě jednou díky!
scotch11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtic113 30. 11. 2022 08:29

Jenom ještě bacha u té SIM za 100,-Kč. Má sice prodlouženou platnost bonusového kreditu, ale už u ní nenabízí bonus 100% za 1. dobití, tzn. nepůjde na ní udělat triple.
Viz screenshot a srovnání se SIM zdarma:
Obrázek
Naposledy upravil drtic113 dne 30. 11. 2022 09:22, celkově upraveno 1
drtic113
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 30. 11. 2022 09:04

Tak za 100 Kč simka nikdy triple nemela, nebo jo?

Nemá triple, ale bonus kredit je rok, simka zdarma triple ma, ale bonus kredit 2 mesice. Přijde mi to "vyvážené" :D
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 30. 11. 2022 09:19

Měla. 2x po sobě se prodávala tato. Naposledy tuším někdy před 1,5 rokem. Plus mínus.
https://cdn.aukro.cz/images/sk163310637 ... 64947.jpeg
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarda572 30. 11. 2022 09:50

Tak pánové, mám tady potvrzení naší diskuze o tom, zda je nutné změnit samoobnovující balíček dat za 100Kč kreditu z původního 0,5GB + 0,5GB na současný balíček 1GB, který je také za 100Kč a je jaksi výhodnější. Vyskytl se názor, že to nutné není, že se to někdy od léta změnilo samo a že tedy při obnově přibude 1GB "obecných" dat a nic na sociální sítě. Dnes v noci jsem tedy nechal proběhnout samoobnovu toho původního a dopadlo to tak, že počítadlo ukazuje, že u obojích dat ukazuje o 0,5GB víc. Takže, před příští samoobnovou, měním.
Přílohy
Screenshot_20221130-092108_Kaktus.jpg
Screenshot_20221129-213522_Kaktus.jpg
Jarda572
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iguka 30. 11. 2022 10:22

drtic113 píše:Jenom ještě bacha u té SIM za 100,-Kč. Má sice prodlouženou platnost bonusového kreditu, ale už u ní nenabízí bonus 100% za 1. dobití, tzn. nepůjde na ní udělat triple.
Viz screenshot a srovnání se SIM zdarma:
Obrázek


ano, pravda, ověřeno u kaktusu
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 30. 11. 2022 10:30

Čím víc odpovědí, tím líp. Nejlíp se zeptat 2x na fóru a 1x na Messengeru u Kaktusu.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 30. 11. 2022 10:48

Klid, tak jsem si to ověřil, co je na tom špatného?
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 30. 11. 2022 11:32

milbust píše:Pokud se nepletu, tak když prvně dobiješ, budeš mít tripl. Pak převedeš číslo od jiného operátora a při dalším dobitím budeš mít opět tripl. Samozřejmě musíš dobíjet v době "dobíječky".

Ipanema byl rychlejší a víc to rozvedl. Jen dodám, že bonusový kredit prodloužíš převodem čísla ze SIM zdarma na SIM za 100 Kč. Na té má bonusový kredit platnost 1 rok. Po převedení čísla je většinou bonusový kredit 1/2 roku. Ale jde přes messenger požádat o jeho vrácení na roční platnost.

A ještě jedna technická. Při přechodu od jiného operátora se nejedná o převod čísla, ale přenos. Převod čísla je na jinou sim téhož operátora (třeba kvůli ztrátě, poškození a pod.). Takže dobiješ, přeneseš číslo, dobiješ a převedeš číslo. Přenos trvá 4 dny, převod je okamžitý.

To je zajímavý, když jsem před půl rokem převáděl číslo ke Kaktusu, takže se za tento přenos žádný bonus nekonal...
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milbust 30. 11. 2022 11:38

Platí to jen u SIM s triplem. Já jsem to tak udělal cca před 3/4 rokem na dvou SIM (moje a manželky) a vždy jsem měl 2x tripl.
milbust
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků