Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 2. 2021 11:07

V tomhle souhlasím i já. Bez výhrad. Ale psalo se to tady včera nebo kdy - tohle je už takova vlastnost českých operátorů... Příkladem jsou videa nahraná na FB. Zdarma je jen to, které se spustí přímo z FB serveru. Video nahrané na FB, které se spustí z YT serveru se už platí. Tohle já vidím jako horší překážku.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 2. 2021 11:56

Celé je to jen příčina nenasytnosti operátorů. Ještě budeme muset pár let počkat, dokud se nebude účtovat připojení jen podle rychlosti, v základu se spotřeba měřit přestane.

Z jiného soudku:
Nejde mi přidat platební metoda (Direct Carrier Billing) do Google - m-platby. Aktivní je mám, v Samsung a MS store se mi platba povedla. Problém je někde v ověření, kdy Google při přidávání pošle na pozadí SMS na číslo 2468 s informacemi o sim kartě pro operátora, ale nevrátí se konfirmace. Samozřejmě Kaktus i Google tvrdí, že u nich chyba není.

Mě napadá jako možná příčina toto:
a) číslo bylo v minulosti u Kaktusu, přešlo pod TM, pak zpět pod Kaktus (tzn. stejné číslo, jiná SIM). Během prvního kaktusího období byla mplatba v google funkční.. je možné, že Kaktus/TM někde ukládá informace z té verifikační sms, která se vztahuje k předchozí sim kartě a tato informace nejde přepsat
b) android 11 a restrikce pro čtení informací ze sim karty

Kód chyby od Google je or-dvasa2-03, ale nic krom vymazání dat aplikace Google Play se na netu nedaří najít. Nějaké zkušenosti?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 2. 2021 12:18

Mám zcela stejnou. Platím si už dlouho Google Disk s měsíční platbou a zkusil jsem předplatné Google nastavit na platbu né z karty, ale z mobilu. (Aplikace z Google Play jsem platil vždy z karty.) Každopádně jsem ztroskotal vždy na přidání čísla do nové plat. metody. Jiného operátora nemám, takže to s jinou SIM nevyzkouším. Řešení taky nemám, zkušenost mám zcela stejnou. Zkoušel jsem to 2x někdy před 3 týdny.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ze.us 13. 2. 2021 13:42

dala67 píše:V současné době takovéto rozdělování dat nedává naprosto smysl. Mají to spojit dohromady se základem.

Ano, nedava. Ja treba socialni data jaksi nevyuziji. Spojit se zakladem tezko, kdyz je to v podstate bonus (a navic jsme v CR).

Ipanema píše:Nejsem právník, ale tohle má T-Mobile na 100% podchycené

Nejspis ma a proto zrusil FB zdarma. Jo, se sitovou neutralitou si neradno zahravat, tam dava pokuty EU.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milous 108 13. 2. 2021 21:31

Pokud si převedu číslo na novou aktivovanou SIMku, zůstane mi na účtě stávající kredit a aktivní balíčky? díky
milous 108
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 2. 2021 21:48

Komplet vše zůstane. Jediné co ne, bude to číslo. Počínaje jménem/heslem k účtu, až po nastavený balíčky se nezmění.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milous 108 13. 2. 2021 21:50

Číslo si chci ponechat to původní. jde o to, že mám aktivovanou e-simku a telefon jde do servisu, takže musím číslo převést na klasickou SIMku a pak zpět na e-sim. zobrazit znovu QR kód pro stávájící e-sim bohužel nejde...pěkný vopruz. :roll:
milous 108
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 2. 2021 22:03

Jo tak. Ty chceš převést Kaktus číslo. To jsem nepochopil. Tak to je jiná! Na nové SIM budeš mít číslo a služby ze SIM původní. Všechny služby a balíčky z nové SIM se zruší. Kredity se sečtou.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milous 108 13. 2. 2021 22:08

jo, přesně tak, díky. a ten převod můžu udělat i teď přes Nastavení a bude to převedené hned a nebo musím čekat, až budou mít kaktusáci pracovní den a trvá to? dík.
milous 108
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 2. 2021 22:32

Ja převáděl klasickou SIM na klasickou SIM, ale snad i virtuální bude stejná... Udělal jsem to přes ten formulář na webu. Bylo to okamžitě.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MSwamp 15. 2. 2021 07:37

Jen dodám k tomu kredity se sečtou, že platnost (bonusového) platí ta delší. ;-)

@Ipanema - formulář na webu myslíš v samoobsluze můj kaktus -> nastavení -> výměna SIM? Já tam měnil klasiku za e-SIM. Pokud jde i jiná změna bez nutnosti čekat na asistenci přes Facebook tak je to dobrá zpráva.
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 15. 2. 2021 08:07

Ano, myslím přesně tam. Já tam měnil klasiku za klasiku. Jestli tam jde e-SIM na klasiku, to už nevím.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Briko 17. 2. 2021 20:52

Ahoj,
možná to tu již je, ale vlákno kaktusu je nekonečné :-)
Lze vypnout na sim internet ? Nemyslím v zařízení, ale
přímo na SIM. V samoobsluze jsem to nenalezl.
Dík
Briko
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2021 21:04

Přiznám se, nevím, jak si to představuješ, že explicitně na SIM.
Já mám v telefonu 2 místa, jak vypnout internet.
Jednou klasické v nastavení Síť a internet a druhé místo, jelikož mám DUAL SIM, tak když najedu do DUAL SIM sekce/nastavení, tam, kde je nastavení, která z těch dvou sim má být datová, tam mohu změnit jednak sim za druhou nebo rovnou dát "vypnout"...

-- 17. 2. 2021 22:06 --

Teď jsem to vyzkoušel, ale to "druhé" nastavení v sekci DUAL SIM je vlastně alter ego toho klasického nastavení, jinak by to šlo proti sobě, že :)
Takže je jedno, v které části nastavení to vypnu.
Ale jak bys chtěl na SIMce ? To by snad mohl jen operátor, nějak zablokovat datové služby pro konkrétní číslo, IMHO.
Jinak mě nic nenapadá...
anonymni

Odeslat příspěvekod peta809 17. 2. 2021 21:23

Briko píše:Ahoj,
možná to tu již je, ale vlákno kaktusu je nekonečné :-)
Lze vypnout na sim internet ? Nemyslím v zařízení, ale
přímo na SIM. V samoobsluze jsem to nenalezl.
Dík

Napiš si na podporu přes Facebook Messenger ;)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron