Funkce SMS chat u Kaktusu

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2021 22:20

O2 potvrdit nemůžu to mi fakt 100GB/300Kč nejde, naopak VF ano.

Je jedno co jak mám zapnuto,záleží na datové SIM. Jeste mě napadlo jestli neni problém, že chodily sms ohledne vymeny SIM karet O2 100GB ,že jsou staré aby si zakaznik provedl výměnu. Ikdyz byly nové 2 měsíce.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 10. 2. 2021 00:50

Mně RCS na 100GB O2 Datamanii v pohodě jede, teď jsem si i cvičně poslal zprávu a SIMku mám původní co v létě přišla, neměnil jsem ji. Jestli chcete, aby vám na dualsimu na konkrétní SIMce RCS fungovalo, tak prostě musíte tu SIM nastavit jako primární pro volání a data, nic složitého na tom není. Jestli chcete, aby vám to jelo na Vodafonu, tak tu SIM nastavíte pro volání a data, jestli chcete, aby vám to jelo na O2, tak tu SIM nastavíte pro volání a data. Ale pokud máte nastaveno pro volání SIM Vodafone a pro data O2, tak to prostě tak nepojede. Identifikátorem v RCS je telefonní číslo volací SIM a že to musí být i datová je asi podmínka, aby to fungovalo kdekoli a ne jen doma na WiFi (i když přes samotnou WiFi to jede, na O2 momentálně nemám koupená data).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 10. 2. 2021 06:50

Je to tak, primární SIM musí být nastavena na data. Což mne pěkně sere, jelikož mám na internet datamanii.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 10. 2. 2021 07:41

Dají se data na Kaktusu blokovat u operátora? Nebo data pojedou, když je v mobilu zapnu, i když nemám koupen žádný datový balíček?
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2021 08:54

Pokud nemáš balíček, tak, AFAIK, data pojedou z kreditu... ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 10. 2. 2021 09:17

ziki píše:Mně RCS na 100GB O2 Datamanii v pohodě jede, teď jsem si i cvičně poslal zprávu a SIMku mám původní co v létě přišla, neměnil jsem ji. Jestli chcete, aby vám na dualsimu na konkrétní SIMce RCS fungovalo, tak prostě musíte tu SIM nastavit jako primární pro volání a data, nic složitého na tom není. Jestli chcete, aby vám to jelo na Vodafonu, tak tu SIM nastavíte pro volání a data, jestli chcete, aby vám to jelo na O2, tak tu SIM nastavíte pro volání a data. Ale pokud máte nastaveno pro volání SIM Vodafone a pro data O2, tak to prostě tak nepojede. Identifikátorem v RCS je telefonní číslo volací SIM a že to musí být i datová je asi podmínka, aby to fungovalo kdekoli a ne jen doma na WiFi (i když přes samotnou WiFi to jede, na O2 momentálně nemám koupená data).


Sem debil nebo co ? Mám nastaveno vše na O2 ( VF jako kdyby tam nebyla)a stejně RCS přes O2 nejde, co je na tom k nepochopení ?? 8-)

Navíc tohle si dost protiřečí ,, Mně RCS na 100GB O2 Datamanii v pohodě jede .......... na O2 momentálně nemám koupená data) .......Takže fyzicky přes O2 nejedeme jenom si myslíme,že přes nějaký identifikátor telefonního čísla asi jo. :hm


V případě,že mám Volámí a sms O2 a datovou VF tak mi RCS (přes VF funguje).
U mě vychází ,že záleží jen na datové SIM a,že O2 RCS nepodporuje, ani na netu o tom nikde není jediná zmínka.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 10. 2. 2021 11:33

Já už nevím, co bych k tomu víc dodal, podmínku pro fungování RCS, že volací SIM musí být i datová jsem sám nevymyslel ani jsem si ji nevycucal z prstu, ale je to přímo v nápovědě Googlu, jejíž odkaz jsem postl už v prvním příspěvku. Mně RCS fungují za dodržení výše uvedené podmínky u všech operátorů, co už jsem zmínil a jestli vám ne, tak stále asi děláte něco špatně. Pokud změním primární volací nebo datovou SIM na druhou, tak mi RCS ihned zmizí. Nemyslím si, že bych si nějak protiřečil, nastavení SIM pro volání/data je jen podmínka (a kterou já nevymyslel), kdežto samotný provoz RCS už asi může běžet jak přes mobilní síť, tak i přes WiFi, poněvadž to funguje na principu běžného TCP/IP.
Jestliže máte SIM O2 na hovory i data, Google Zprávy aplikaci jako výchozí, tak zkuste počkat, než si to Google nějak ošahá. Ženě se možnost Google chatu u Kaktusu objevila taky až po nějaké hodince, popř. zkuste aplikaci Google Zprávy resetovat, nějaké postupy co dělat jsou přímo v nápovědě https://support.google.com/messages/ans ... pr%C3%A1vy
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod polda 10. 2. 2021 12:49

OK, stáhnutím aplikace Zprávy z GooglePlay společnost Jibe mobile, přihlášením datové karty to pak funguje jakkoliv, dá se měnit jednoduše i odesílací SIM při psaní SMS.
Podmínka je Aplikace Google.

Předchozí moje popisování byla běžná aplikace Zprávy v telefonu, která kupodivu RCS pro VF umožňovala.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 10. 2. 2021 15:27

Tak po dnešní aktualizaci systému zavítalo RCS i do mého telefonu.
Přílohy
20210210_152536.jpg
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků