Funkce SMS chat u Kaktusu

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drakJBC 7. 2. 2021 17:14

Zdarec. Máte někdo zkušenosti, zda fungují SMS zprávy "zdarma" (Google chat) u Kaktusu? Mám aktualizovanou apku od Google, v nastavení vše v pořádku, chat aktivován (zelená fajfka). Tváří se teda jako funkční. Pro test jsem zkusil odeslat zprávu sám sobě (nevím totiž o nikom z mých známých, kdo to má aktivní taky). Zpráva se odeslala standardně přes operátora (tedy ne "zdarma"). Co vy na to? Případně někdo na jednorázovou zkušební SMS, kdo to má aktivní? Díky D
drakJBC
Junior

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 7. 2. 2021 17:29

Me to u Kaktusu funguje, ale momentalne mam 2 sim v telefonu, 1. Kaktus priority volani a sms a 2.vodafone na internet. Aby funce sms chat fungovala, musim 2.simku vypnout a apak to jde.
PierreUSA87
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 7. 2. 2021 17:49

Časté dotazy týkající se funkcí chatu od Googlu -> Odstraňování problémů -> Co když funkce chatu nejsou na mém zařízení k dispozici?
Pokud má vaše zařízení sloty na dvě SIM karty a jsou vloženy obě karty, zkontrolujte, zda je SIM karta na volání nakonfigurována také jako SIM karta na data.
Na zařízení Android přejděte do Nastavení. Klepněte na Síť a internet. Zkontrolujte, zda je SIM karta na volání nakonfigurována i na data.

viz https://support.google.com/messages/ans ... -dispozici :-)
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 7. 2. 2021 20:05

jaká to je zpráva je vidět před odesláním..bud zprava chatu, nebo textová zpráva (čili sms), pro příjem musí být protistrana online, jinak se pošle sms
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drakJBC 7. 2. 2021 23:29

Posílal jsem sobě, tudíž jsem byl "online", 2.sim byla vypnutá... Při odesílání hlásilo odeslání přes operátora jako SMS... A data na Kaktusu užívám standardně, mám boží datovej tarif...
drakJBC
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 8. 2. 2021 08:14

Kdyz je druhá SIM vypnutá, tak není online.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 8. 2. 2021 09:08

Poslat sám sobě na to samé číslo RCS zprávu, neboli chatovat sám se sebou prostě nejde a taková zpráva se odešle jako klasická SMS. A hlavně pokud chcete, aby vám na dualsimech RCS chodilo, tak je třeba mít SIMky nakonfigurované podle návodu, který jsem postl výše, tedy RCS zprávy chodí na SIM, která je volací a z toho důvodu musí mít i data. Toto mě nedávno vypeklo, poněvadž po výměně jedné SIMky jsem si nastavil pro volání dotázat se na SIM a RCS přestalo fungovat.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 8. 2. 2021 17:34

Fungují tyto RCS zprávy i v jiných aplikacích pro správu zpráv (např. Textra) nebo pouze v nativní Google aplikaci Zprávy?
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 8. 2. 2021 18:35

Co vím, tak kromě googlovské aplikace Zprávy funguje RCS také v aplikaci Zprávy od Samsungu, ale jen na novějších telefonech Samsung např. A40. V Nastavení -> Připojení -> Další nastavení připojení je třeba aktivovat Rich Communications, což ale jde jen když máte Samsung Zprávy jako výchozí aplikaci na SMS. U starších Samsungů např. A3-2017 nebo jiných telefonů jsou zatím Google Zprávy asi jediný způsob, jak rozjet RCS.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 8. 2. 2021 19:47

Hm, mám S20 FE 5G, což je relativně dost nový telefon a tuhle volbu tam bohužel nemám.
Přílohy
Screenshot_20210208-194411_Settings.jpg
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 8. 2. 2021 21:40

Já tu volbu u A40 mám, kdežto žena u A3-2017 nikoliv, tak předpokládám, že ta volba je až u novějších telefonů Samsung. Někde jsem četl, že RCS teď hodně protlačují právě Google a Samsung. Napadají mě jen dvě věci, máte operátora podporující RCS? Popř. vidím, že máte dualsim a máte nastavenou volací SIMku i jako datovou, jak to musí být u Google Zpráv?
Přílohy
Screenshot_20210208-204340_Settings.jpg
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 2. 2021 23:39

Je to tak pokud přepnu data ze SIM O2 na VF, tak se mi RICH COMMUNICATION samy nabídnou. Do té doby pod O2 žádný zaznam,nabídka,info.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 9. 2. 2021 08:10

A není to tím že karta která je nastavená na data zároveň musí být nastavená na posílání zpráv?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mara121 9. 2. 2021 08:29

Zkuste si aktualizovat aplikaci "Zprávy" a aktualizujte si "Služby operátora" v Obchodě play.
mara121
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 9. 2. 2021 08:43

Ne, dle přímo googlovské nápovědy k RCS, tak u dualsimů SIM karta na volání musí být nakonfigurována také jako SIM karta na data, viz můj první příspěvek. Jak je nakonfigurovaná SIM na posílání zpráv je pravděpodobně irelevantní, důležité je, aby nastavená volací SIM byla nastavena i jako datová.
I z vlastní zkušenosti už vím, že RCS už u nás podporují minimálně všichni velcí operátoři. RCS mi jede na služebním Vodafonu, soukromém Kaktusu (předpokládám, že T-Mobile tedy taky) i 100GB Datamánii O2, takže pokud někomu RCS u těchto operátorů ještě nefunguje, tak si troufám říct, že na stopro to bude tím, že mají dualsim a špatně nakonfigurované SIMky :-) .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků