O2 Family - kauza NAPOŘÁD a GARANTUJEME

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 2. 2. 2022 21:28

@dockalcek: Také trochu off-topicu…Když se každý rok dívám jako drobný živnostník, kolik zaplatím na zdravotním pojištění, tak je mě ouzko a je to pěkná palba…A to jsem fakt minimum využil, páč jsem ještě “odkojený” z vojny a moc nemarodím. Proto se divím lidem, kteří platí u nás povinné zdravotní pojištění a raději než zajdou k doktorovi, si vše platí. Škoda, že jsi nevyužil ten vozík a chápu i pána, že se tomu divil. Navíc v ČR máme fakt jako v EU jedno z nejvyšších zdravotních plnění. Když jsem ještě pár let zpět říkal a přepočítával Američanům v hospodě, kolik platím na zdr.poj., tak jen kroutili hlavou (ale to bylo ještě před Obamou). Pokud zaplatím byť jeden den později a je státní svátek, tak mě hned uhánějí penálema….Tak na co čekáš?
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 2. 2022 11:34

Chápu vás, ale věřte mi, že s tímhle přístupem nejsem jediný, mám dalšího kolegu vozíčkáře, který to má podobně jako já. Ale zase nechci, aby to vyznělo, že žiju asketickým životem. Žádal jsem o příspěvek na auto (v roce 2001 Fabia Combi, v roce 2009 Kia Ceed SW), ale chci říct, že nemám potřebu žádat každých 5 let. Tu Kiu používáme jako sváteční auto na výlety, takže má nalítáno 20 tisíc km, a tady po okolí na nákupy a k doktorům používáme Fabii, do které si tatínek nechal v roce 2009 namontovat LPG, dnes má najeto 200 tisíc. Když jsme ji koupili, používalo se jako pracovní auto Trabant a Žigulík. Na delší vzdálenosti a výlety používáme Kiu, která je spolehlivější.

Takže smyslem tohoto mého příspěvku je to, že i když mám nárok na příspěvek na auto každých 8 nebo 10 let, necítím potřebu, když slouží dobře. Na vozík mám nárok každých 5 let. Ten na ven používám od roku 1997, je mi 39. Jednoduše chci říct, že nevidím důvod čerpat jen proto, že mám nárok. Nebaví mě dojit stát jen z principu. Ať jde o nárok na cokoliv. Ale existuje dost lidí, kteří se řídí heslem "hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere."
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 3. 2. 2022 11:43

Invalidní vozík elektrický nebo ruční pohon?
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 2. 2022 11:50

Ruční, ale jezdit s ním sám nedokážu.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 3. 2. 2022 12:38

Jo, nejhorší je boj s úředníkem, který nectí to, že on je tu pro vás. Jeho jen otravujete, proto si člověk nějaké žádosti raději odpustí.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 2. 2022 16:11

To já si zase na úředníky stěžovat nemůžu, ve většině případů milí. Jen jednou, jako dítě, jsem si musel před posudkovou komisí stoupnout, pak mě pustili a já začal padat, to mi přišlo hrozně ponižující, asi jako jestli nesimuluju.

-- 7. 2. 2022 10:20 --

Tak jsem si dnes volal na ČTÚ, koukali na to s právníkem a podle něj by mi měli ten tarif nechat napořád. Jde o přestupek podle Zákona na ochranu spotřebitele - klamavá reklama. ČTÚ už O2 Family oslovil, chce vysvětlení, čeká se na vyjádření O2 Family. Ještě by prý mohl být problém v tom, že mi ten tarif neaktivovali nebo jsem já nezažádal o jeho aktivaci. Čili tvrzení proti tvrzení. Naštěstí mě 2. února osvítil Duch Svatý a udělal jsem si obrázek ze samoobsluhy O2 Family, kde mi svítí, že ho mám opravdu za 249 korun. Zůstaňte na příjmu, boj o 50 korun nekončí:-)

-- 7. 2. 2022 15:25 --

Tak dnes mi odpovědělo O2 z reklamačního a nechávají mi neomezenku + 1,5GB dat za 249 korun až do 2. června 2023:
o2-reklamace.jpg


-- 8. 2. 2022 16:38 --

Pro mě je to vítězství, ale takové trošku hořko-sladké, tarif za 249 korun mám, ale NAPOŘÁD je po dobu závazku. Pokud by se něco podobného objevilo do června 2023 u T-Mobilu, přešel bych tam, protože dávají garanci 5 let. Ale uznávám, jsem nenažraná kulva. Od roku 2001 do roku 2016 jsem byl na kreditu, nejdřív dobíjel 250 na střední. Už 21 let jsem u stejného operátora (O2) a tutéž dobu používám stejné numero (728 243 XXX). Celou tuto dobu frčím na kreditu, začínalo se na Quatrro Go, pak jsem skočil na Fun Go, postupem let padaly ceny textovek i hovorů, ale protože jsem masivně rozséval, tak ještě někdy v roce 2011 platím 900 korun měsíčně, protože cáluji každou podělanou SMSku. To ale netuším, že je to tolik. Vždycky když se stav kreditu tenčí, poprosím maminku, ať sáhne do kreditové obálky a jde dobitím podpořit odměny manažerů, určitě budou rádi. No a jednou takhle volám na infolinku, chci se na něco zeptat a borec na lince mi říká, že hodně píšu do O2, jestli bych nechtěl aktivovat balíček neomezených textovat do O2 za 40 korun týdně. Přestože jsem ke všem nabídkám operátorů podezíravý, neb mám tezi, že jejich produkty jsou výhodné především pro ně, nakonec souhlasím s tím, že pokud mi to nebude vyhovovat, můžu balíček, jehož součástí byl i internet v mobilu, deaktivovat. Abyste pochopili - já ten net měl kvůli textovkám, nikoliv textovky kvůli netu. Rozhodnutí jít do toho balíčku bláhodárně ovlivnilo mé útraty. Totiž většina kamarádů je právě pod O2.

V této době se objevují na mé SIMce další výhody, například volání za 3,50 za minutu při dobití 300 korun měsíčně, postupně cena padá na 2,50, což byla do té doby věc nevídaná, přičemž si za dobitých 300 korun můžu vybrat výhodu - volím volání za padíka za minutu do O2 po 19 hodině, které později O2 mění na zcela bezplatné. Tímto aktem nastavají kamarádkám krušné časy. Každý večer losuji, které z nich budu po 19. hodině volat, a oblažovat ji tak svým erotickým funěním a hloupými otázkami. Ano, upřímně je chci slyšet, ale nepopírám, že mě baví i to, že mohu volat za směšné peníze.

V tomto období se dostávám do střetu s nejlepší kamarádkou. Občas mi volá, a já jí to típu. Je to tím, že znám parametry jejího tarifu a chci, aby volné minuty protelefonovala se svým současným přítelem, ne s takovým psychem jako já. Takže típu a volám zpátky. Je *****á. Nabízím ji virtuálně panák rumu na uklidnění. Vysvětluji jí, že má 60 volných minut na měsíc, pak platí brutálních 5,60 za minutu a se mnou to nejsou hovory na tři minuty, ale na 20. Říkám, že volám za lepší prachy než ona (2,50/min. a po 19.00 zdarma). Ať si těch 60 minut prokecá s Dejvem. Až bude mít neomezený tarif, bude to típat ona mně. Na druhém konci drátu slyším zavrčení a ze sluchátka vystupuje horká pára. Chápu to jako neochotný souhlas. Vydupala si totiž na retenčním v roce 2013 Chytrý NEON S, kde ji přihodili ještě 120 textovek mimo O2, celkem za 350.

Během přibližně roku ji násílím, stejně jako všechny ostatní, převádí na neomezené FREE tarify. SMSky mimo ztrácí, ale získává neomezené volání do O2. Už netípu. Mezitím mi zdražují balíček SMS a net na 50 týdně, ale jsem v pohodě. Ovšem někdy v roce 2015 (říjen) mi oznamují, že balíček internetu o korunu zlevní, ale jeho součástí už nebudou neomezené textovky do O2. Na ten net jsem si zvykl, ráno počíst zprávy, pohonit nad fotkami rozcapených slečen a den je hned veselejší. Už si nepamatuji, jestli to bylo ještě před zrušením neomezených textovek, nebo jsem to zkombinoval až v tom roce 2015, po oznámení. Už si asi vzpomínám. Myslím, že zrušili i výhodu večerního volání do O2 zdarma, takže přecházím na tarif NA!DLOUHO, kde volám po první minutě zdarma (stojí 5,90). Do O2 je to tehdy tuším bez podmínek, do ostatních sítí při dobití 300. No a někdy potom ruší i ty textovky. Naštěstí vyjíždí nový balíček, který stojí 59 korun týdně, a je v něm neomezené volání a textovky do O2, a jelikož už tak dva roky předtím dobijím 400 a plním podmínku 300 korun, mám trvale aktivovanou onu výhodu volání 5,90 za hovor mimo O2.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 2. 2022 23:19

Hm, myslel bych, že "napořád" a "do konce platnosti smlouvy na dobu určitou" jsou dvě různé věci.

Už slyším nějakého managora v O2...:
"Tak ten de*il se v tom chce šťourat. Ale my ten tarif dávat do nekonečna nechceme, chceme se ho v portfoliu hned zbavit, je to s*it. Zacpěte hubu tomu magorovi nějakou dočasnou slevou. A dejte to právníkům, na jak co nejvíc je možno zkrátit to "napořád". A přineste mi někdo kafe. Když infarkt, tak pořádnej. Jo, a zavolejte mi toho popi*istu, co dával do kupy text té nabídkové SMS."


Pokračujeme v Off topicu...
Na ten net jsem si zvykl, ráno počíst zprávy, pohonit nad fotkami rozcapených slečen a den je hned veselejší.


Povedené čtení, hlavně ta citovaná věta je top! ;-) Dokud mám ruce zdravý, ženská mi do domu nesmí! :lol: (snad jsem to teď nepřehnal).
Chválím snahu optimalizovat útratu a pomáhat s tím ostatním. A i ten ostatní přístup k životu s handicapem.

Když jsme u toho extrémního spoření... pro někoho, kdo má hlavně dlouhé hovory, je hovor za 6 Kč asi v cajku.
Já to mám pořešené trochu jinak: Udržuji při životě Oskarův Odepiš (50 Kč paušál, 400 minut do Vodafone je pro mne neomezené volání do vlastní sítě). Pravda, někam jinam se s tím volat nedá. Stále drží 12 Kč/min za volání mimo síť + 6 Kč/min po provolání volných minut. SMSky do VF za 0.40 byly dřív docela fajn, teď už jich ale posílám minimum.
K tomu VoIP Odorik - 0 Kč paušál, volání mezi sebou v síti zdarma, na mobily 0.60 Kč/min, na pevnou nebo jiné VoIP ještě levněji. Možnost "zpětného volání" kompenzuje ty drahé hovory mimo síť VF z mobilu (volání mobil - mobil za 1.20 Kč/min).
Pravda, k plnému využití toho VoIP je třeba mít ještě nějaký pevný internet doma. Takže VF ode mne sice dostane měsíčně jen 50 Kč za mobil, ale k tomu slušných 460 Kč za pevný internet 300/20 Mbit (původně to dostávalo UPC).
Naposledy upravil 5uch dne 9. 2. 2022 01:06, celkově upraveno 1
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 9. 2. 2022 01:03

dockalacek ještě nikdo tady nevložil tak dlouhý a čtivý příspěvek :tleskani Na dlouhé hovory byl ideální slovenský O2 který s akcí v Čechách ako na Slovensku a s tarifem předplacenky volnosť tj. 2,50Kč za hovor (10c) byl nedostižný. Pro šetřílky na krátké hovory Kaktus (ideálně s využitím triplu) a na delší hovory Volnost. Je fakt že jsem s rodinou před x lety přešel na Tesco které mělo za 200 měsíčně v ceně VPN a 2x kredit a 200kbit poFUP. Tak jsem to měl za 2 kila měsíčně neomezenku do rodiny včetně netu a tenkrát jsem se zařekl že paušál už nechci vidět. Když se zkombinovalo dobíjení na pokladně tak díky poukázkám se za 220 vykouzlilo 630 kreditu a dalo se z něj udělat až 372 minut (!) mimo Tesco a do sítě až 2 měsíce VPN.
Rok se s rokem sešel O2 utahovalo šrouby zrušili poFUP pak už se z bonusu 2x kreditu nedaly pořídit žádné balíčky a zrušení Clubcard balíčku a VPN za dobití byla poslední kapka. Tak jsem přešel i s rodinou díky radám Raziela na 60% slevu k T-Mobile. Žena a tchýně by bez neomezenky provolaly majlant, já jsem potřeboval hlavně data. A myslím že pro důchodce flat+1GB za 190 je ideální. Ten 1GB je tam zbytečně-tlačítkovy telefon, ale za ty prachy... Když koukám do výpisu tak se nestačím divit že jim ty telefony nepřirostly k uchu... Myslím že O2 v našem případě zbytečně ostrouhalo.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 9. 2. 2022 08:37

Ona už před 21 lety byla volačka 728?
Podle webu ČTÚ došlo ke změně předvoleb a číslování na základě dokumentu z června 2002. Je to tam stále v PDF. Nemyslím, že implementace čísel byla ze dne na den. Takže nejdřív podzim 2002, ale to je asi jedno. Možná jsi to měl nějak přednostně.

Jsem rád, že jsi ušetřil 50 Kč na dalších 16 měsíců. Stálo to tak nějak za to a počítá se to jako výhra. Právník snad pracoval a koukal do toho zdarma nebo svůj čas naúčtuje prostě někomu jinému, kdo si ho zaplatí.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 2. 2022 10:14

Možná kecám, možná to byl rok 2002, ale rozhodně mám stejné číslo minimálně těch 20 let. Ten můj příspěvek o tom, jak se vyvíjel můj mobilní svět, je z mého blogu, který jsem začal psát v červnu 2016. Cítil jsem se sám a díky blogování jsem poznal spousty nových lidí a i mou přítelkyni, s kterou jsme se loni v srpnu rozešli. Bylo to nádherných 2,5 roku, hrozně mi chybí, ale zůstáváme v kontaktu jako přátelé a kamarádi.

No, a protože jsem byl líný to přepisovat ručně, tak ten poslední příspěvek jsem zkopčil z mého blogu. Vítězství to určitě je, jen takové zvláštní, přesně jak píše 5uch - NAPOŘÁD = PO DOBU ZÁVAZKU. I o tom by se dalo diskutovat soudně. 5uch to napsal pregnantně, umím si docela dobře představit, jak je to v O2 Family zaskočilo, a nejvíc mě pobavil předposlední odstavec, že se chystali v průběhu února obesílat klienty s retenčními nabídkami, že se pro ně nic nemění. Tomu nevěřím ani za mák, víc se mi zamlouvá verze 5ucha, protože mi přijde, že i to zdůvodnění O2 Family je splácaný tak narychlo, ušitý horkou jehlou, jako by byli totálně nepřipravený.

Já už bych dnes bez omezenky být nedokázal. S bývalkou nás dělilo 200 km, často jsme na dálku večer koukali na filmy - ona na notebooku, já na telce a při tom jsme si telefonovali. Taky volačka ráno po prouzení, takže jsem dělal 7-8 tisíc minut měsíčně. Jezdila za mnou každých 14 dní. Jednou jsem udělal asi 10 640 minut.

Jinak jsem mezi léty 1999-2003 vystudoval obchodku a díky ní mám kamarádky dodnes. Znám je od jejich 15-16 a navštěvují mě stále, i se svými manžely a dětmi. A protože mám spoustu volného času a baví mě počítače a elektronika, často se na mě obracejí, když něco shání. Nejlepší kamarádce jsem pomáhal vybavovat domácnost spotřebiči a hlídat nejlepší ceny, ale v zásadě pomáhám s výběrem čehokoliv - bambusových rohoží na plot, akusekačky s pojezdem, telefonů, sušiček, notebooků, samonapínacích řetězů na kola, indukčních desek. Mám na to čas. Většina kamarádek už má po mateřské, chodí do práce, k tomu většinou dvě děti v rozpětí 4-10 let. Já se cítím naplněný a užitečný a jim to šetří čas. Dokonce mi před lety dovolily i objednávání, znám adresy většiny z nich, takže objednám, zaplatím a ony mi pak pošlou peníze na účet.

Mám takové heslo: "Dokud po mně někdo něco chce, je to dobrý. Až po mně nikdo nic chtít nebude, znamená to, že už jsem nepotřebný."

Co bude za rok a půl, nevím. Možná taky oslovím Raziela, ale uznávám, že jsem nenažranec. Dřív jsem dobíjel 400 měsíčně na kreditu a byl v pohodě. Dnes mám/v budoucnu budu mít neomezenku + 1,5GB dat za 299 a já jsem nespokojený. Na střední jsem si kupoval za 250 kredit a volalo se za 6,60 za minutu a SMSka byla za 3,30. Já to pak změnil na Fun Go kvůli levnějším SMSkám (7,90 za minutu a 1,90/SMS).
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 9. 2. 2022 10:44

Klobouk dolů @dockalacek, opravdu! B) Jen ten blog nemůžu dohledat...
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 2. 2022 09:45

5uch píše:Hm, myslel bych, že "napořád" a "do konce platnosti smlouvy na dobu určitou" jsou dvě různé věci.

Už slyším nějakého managora v O2...:
"Tak ten de*il se v tom chce šťourat. Ale my ten tarif dávat do nekonečna nechceme, chceme se ho v portfoliu hned zbavit, je to s*it. Zacpěte hubu tomu magorovi nějakou dočasnou slevou. A dejte to právníkům, na jak co nejvíc je možno zkrátit to "napořád". A přineste mi někdo kafe. Když infarkt, tak pořádnej. Jo, a zavolejte mi toho popi*istu, co dával do kupy text té nabídkové SMS."


Pokračujeme v Off topicu...
Na ten net jsem si zvykl, ráno počíst zprávy, pohonit nad fotkami rozcapených slečen a den je hned veselejší.


Povedené čtení, hlavně ta citovaná věta je top! ;-) Dokud mám ruce zdravý, ženská mi do domu nesmí! :lol: (snad jsem to teď nepřehnal).
Chválím snahu optimalizovat útratu a pomáhat s tím ostatním. A i ten ostatní přístup k životu s handicapem.

Když jsme u toho extrémního spoření... pro někoho, kdo má hlavně dlouhé hovory, je hovor za 6 Kč asi v cajku.
Já to mám pořešené trochu jinak: Udržuji při životě Oskarův Odepiš (50 Kč paušál, 400 minut do Vodafone je pro mne neomezené volání do vlastní sítě). Pravda, někam jinam se s tím volat nedá. Stále drží 12 Kč/min za volání mimo síť + 6 Kč/min po provolání volných minut. SMSky do VF za 0.40 byly dřív docela fajn, teď už jich ale posílám minimum.
K tomu VoIP Odorik - 0 Kč paušál, volání mezi sebou v síti zdarma, na mobily 0.60 Kč/min, na pevnou nebo jiné VoIP ještě levněji. Možnost "zpětného volání" kompenzuje ty drahé hovory mimo síť VF z mobilu (volání mobil - mobil za 1.20 Kč/min).
Pravda, k plnému využití toho VoIP je třeba mít ještě nějaký pevný internet doma. Takže VF ode mne sice dostane měsíčně jen 50 Kč za mobil, ale k tomu slušných 460 Kč za pevný internet 300/20 Mbit (původně to dostávalo UPC).


Jedeme dál:

tú.jpg
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 21. 2. 2022 09:47

Teď si tě dá O2 na blacklist. :D
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod 5uch 21. 2. 2022 10:02

Potlesk :tleskani za dotažení případu do téhle fáze a údiv - poprvé vidím od čtú nějaké lidské vyjádření, které ctí zdravý rozum a nepáchne nečitelnou právničtinou.

Doufám, že tahle akce (a dockolacek) vyjde O2 draho. 8-)
Naposledy upravil 5uch dne 21. 2. 2022 10:10, celkově upraveno 2
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 2. 2022 10:05

jjrr píše:Teď si tě dá O2 na blacklist. :D


To doufám ne...:-)

-- 21. 2. 2022 10:10 --

5uch píše:Potlesk :tleskani za dotažení případu do téhle fáze a údiv - poprvé vidím od čtú nějaké lidské vyjádření, které ctí zdravý rozum a nepáchne nečitelnou právničtinou.


Jo, taky mám radost, dnes mi to přišlo na mail, ačkoliv prý není povinností ČTÚ vyrozumět zákazníka čili že ČTÚ nutně nemusí dát vědět, jaké kroky podniká dál.

Mně by ale nejvíc zajímalo, jestli mám já šanci dostat ten tarif za 249 korun opravdu napořád. Je sice hezké, kdyby O2 Family dostalo pokutu pár milionů, ale u mě se nezmění nic. Je mi 39, kdybych tady byl do 70, to jest 31 let, myslím, že by O2 Family vyšlo levněji mi to nechat za 249 korun do 70 (50 korun * 31 let * 12 měsíců = 18 600 korun) než zaplatit x milionů na pokutě :D
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků