Nevyžádaná volání po změně operátora a přenosu čísla

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Obyvatel 6. 7. 2022 14:11

Po změně operátora z T-Mobile Twist na Oskartu a přenesení čísla se najednou denně objevují nevyžádaná volání odněkud z Belgie. Blokace čísla nepomáhá, pokaždé je trochu jiné. Roky předtím na stejné číslo žádná taková volání nepřicházela.

Jakou to může mít souvislost? Že by T-Mobile nějak sám blokoval určité nevyžádané hovory, zatímco Vodafone ne? Nebo je to snad nějaká "pomsta" za změnu operátora? :-)
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 6. 7. 2022 14:50

Náhoda.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod peta809 6. 7. 2022 15:50

Taktéž se přikláním k náhodě, pokud jsi v nedávné době číslo třeba na nějakých pochybných stránkách nezadával. Ale vytáčecí automat bude pravděpodobnější plus blbá náhoda.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 7. 2022 16:01

Náhoda, mě předvolba +32 také otravuje cca týden, mám číslo u T-mobile.
anonymni

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2022 16:46

To vypadá, jakoby se přenosem to číslo dostalo do nějaké databáze kterou někdo zneužívá k nevyžádaným hovorům?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Obyvatel 6. 7. 2022 17:04

To mě právě taky napadlo, ale opravdu to bude asi náhoda, viz předešlá odpověď.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 6. 7. 2022 18:03

Jak uz bylo receno, nahoda. Me posledni dva tydny taky prudi cisla z Belgie a jeste z Islandu.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 6. 7. 2022 19:39

Ja takovych hovoru z cele Evropy mel uz asi 150. Rikaji, ze jsou z banky a ze jeztli jste provedl nejaky prevod penez na nejake neznamy ucet. Tak prej to musi zablokovat a chteji po vas udaje z banky. Nekteri starsi lidi se nechaji do toho vlakat a potom prijdou o balik
eiben
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků