Motorola G 5G Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod yorg 14. 11. 2020 10:16

Díky za tipy.
Na ten motorolí launcher jsem si nakonec zvykl. U všech předchozích telefonů jsem používal Apex launcher, ale to byl ještě bezplatný a teď je taky za peníze. A tak jsem to z lakoty zkusil s moto launcherem, a jde to taky. :-)
Google Assistenta jsem vypnul (dalo to chvilku hledání) a i když tam při nechtěné aktivaci naskočí okýnko s výzvou k opětnému zapnutí assistenta, tak to méně otravuje.
Google Camera - v store je pouze Fotoaparát Google a ten není určen pro moto (přímo z mobilu ho vůbec nenajdu a přes web nejde nainstalovat). Pokud by to měla být Open Camera, tak ta mi při focení zaostří jen první snímek, pak ji musím vypnout a znovu spustit, takže šla do koše.
A ještě k té baterce - tím myslíš to, co mají nazvané Adaptivní baterie? Jinak trasovací programy co jsem zatím zkoušel zde fungují i když je to zapnuté. U TCL to nefungovalo ani s vypnutou optimalizací.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 11. 2020 10:22

Jj adaptivní baterie, ale když to nedělá problémy, tak používej dle svého uvážení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 14. 11. 2020 10:24

Dík. Tobě ta Goggle Camera nainstalovat šla? Ptám se i proto, že jsem toto doporučení viděl i jinde.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 11. 2020 10:57

já GCam nemám, mám jiný model a navíc fotím jen na displej
ale určitě někdo bude vědět víc o tom portu GCam
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 14. 11. 2020 16:25

Gcam musíš instalovat z jiných zdrojů než je Gplay.. horší je, že já osobně nenašel port co by nepadal při přepínání objektivu nebo znovu focení...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 14. 11. 2020 17:51

Díky za posunutí.
Nejsem v tom zcela zběhlý, ale co jsem se díval na https://youtu.be/wtuiDbjUGR4?t=146, tak pro plnou funkčnost je vyžadováno v Hardware Support Level Full a já mám Level_3, kdy by funkčnost měla být, ale ne úplná.

Z pod videem umístěného odkazu na Androidsage jsem vybral GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.2-fix.apk. Po povolení instalace z jiných zdrojů to šlo nainstalovat a vypadá to, že to i funguje a je to i v češtině.

Teď už nezbývá než doufat, že jsem si tím snad do mobilu nenatáhl nějakou breberku.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 3. 2021 20:52

Přišla aktualizace zabezpečení leden 21, to je hezký v březnu, A11 nikde
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 4. 3. 2021 21:08

Oni to rozesílají asi postupně. Já mám tu aktualizaci cca 14 dnů. A11 zatím také ne.

January 31, 2021: Jak uvádí GSMArena, Moto G Pro nyní dostává aktualizaci Android 11. Je to první zařízení Motorola, které získalo nejnovější verzi systému Android. Aktualizace je však zatím k dispozici pouze ve Velké Británii, i když by měla být brzy vydána v dalších zemích.
zdroj: https://www.androidauthority.com/androi ... r-1155652/

Jak jsem se ale díval na rozdíly A10 vs. A11, tak mě nic nezaujalo.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 3. 2021 06:29

v A11 zmizí možnost screenshotu bočním tlačítkem což je fail od Google, sreen trojklikem, co má Motorola nepoužívám
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 5. 3. 2021 08:58

Já si zrovna ten trojklik oblíbil. Co jsem si ale neoblíbil je předdefinovatelné tlačítko google assistenta + gesto pro jeho vyvolání. To mě doslova irituje.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 3. 2021 10:38

tlačítko Google assistenta dokáže zcela zakrýt outdoor kryt a gesto zruší jiný launcher
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 5. 3. 2021 11:47

To jo, ale to je příslovečný kanon na vrabce. Naštěstí to tlačítko je mimo běžný dosah a asistent jde zakázat. Pak méně otravuje.

-- 11. 3. 2021 17:12 --

Potřeboval bych poradit s touto věcí.
Já mám neomezený tarif, manželka má tuším několik hodin. Vyhovuje to pouze teď za kovidu volá matce (85) a to jsou hovory i několikahodinové. Já to sice nechápu že může někdo tak dlouho tlachat, ale je to tak.

Aby si nevyčerpala svůj tarif, používá můj telefon. Problém je v tom, že jak tak dlouho vykecává, tak asi uchem vleze do nastavení a tu mi vypne NFC, tu mě odpojí od wi-fi a nebo vleze až do nastavení a tam něco takto změní. Jak toho docílí netuším. Vždy je to ale překvapení a jak tomu zamezit kromě toho ať si volá svým telefonem, nevím.

U dřívějších telefonů bylo něco jako uzamčení obrazovky při telefonování. Tady se mi to nedaří najít. Je to někde a nebo jen neumím hledat? Prošel jsem jak nastavení přímo u volání, tak i nastavení obecné a nic, co by tomu odpovídalo se mi nepodařilo najít.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 26. 3. 2021 10:17

Nemáš tam ochranné sklo? Senzor přiblížení je v horní hraně na přechodu sklo/rámeček vedle sluchátka... s ochranným sklem pak nefunguje
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja 26. 3. 2021 13:44

Zvažuju koupi tohohle telefonu (nebo případně Motorola G 5G, ale předpokládám, že to bude u obou stejné) Chtěl bych se zeptat někoho, kdo tenhle telefon má, jestli jde zapnout šifrování paměťové karty.
paja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yorg 26. 3. 2021 13:56

JiříTechnik píše:Nemáš tam ochranné sklo? Senzor přiblížení je v horní hraně na přechodu sklo/rámeček vedle sluchátka... s ochranným sklem pak nefunguje

Díky. Už jsme přišel na důvod. Senzor funguje i když tam je ochranné sklo, ale jak je mobil poměrně těžký, tak při delším hovoru (hodina není problém) šermuje mobilem kolem ucha. Tím se dostane senzor nad ucho a přestane "senzorovat". Výsledkem je vstup do nastavení.
Řešení je prosté. Naučil jsem manželku telefonovat s hlasitou reprodukcí. Stejně sedí v jiné místnosti a jak je bábi polohluchá, tak mluví hlasitě.
yorg
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků