Motorola G 5G Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sovovic 17. 4. 2021 12:28

Má k tomu někdo dodatečnou externí baterii s krytem? Případně kde tohle koupit.
Sovovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yorg 17. 4. 2021 13:34

Nemám, ale přemýšlím nad tím k čemu by mi to bylo. Takto mi telefon vydrží 3 dny a někdy přes víkend i 4 a když jedu mimo civilizaci, tak si sebou beru power banku.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 18. 4. 2021 19:59

Pokud chceš na tel nasazovat externí baterie tak se musíš trošku snažit a sehnat něco z řady Moto Z, kde máš možnost veškerého rozšíření přímo na telefon. Já tak momentálně zahodil Realme, protože se mi povedlo sehnat nerozbalenou Moto Z2 Force, takže si na záda připlesknu Turbopower s 3509mAh a mám celkově téměř 6000mAh a s tím dám přes 20 hodin SOT

-- 28. 4. 2021 16:29 --

A11 se právě stahuje

-- 29. 4. 2021 15:16 --

Dá se vám po aktualizaci na A11 dovolat? Na naší G5G plus se nelze dovolat (síť T-Mobile) ale z ní se dovolame kamkoliv...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 29. 4. 2021 19:03

Dnes ráno pro otevření mobilu nestačil otisk prstu a mobil chtěl po mně zadat pin. Sice neznám důvod, ale občas se to stává a není to nic neobvyklého. Po zadání pinu mě překvapila hláška mobil se startuje ... a po chvíli se objevila informace, že byl nainstalován Android 11.
První dojem? Nic se nezměnilo a nebýt té hlášky, že tam je Android 11 a předtím informace o startu, tak bych si toho ani nevšiml. :-)
Edit: Tak přece jen změna. Nefunguje dvojklik na tlačítko napájení s předvolenými aplikacemi.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Oig1 3. 5. 2021 23:27

Taky se mi neslo dovolat po updatu na A11. Vypnul jsem v nastavení sítě Volte a volat už jde. Taky blbnou bubliny u messengeru i když si ji nekam přesunu tak se pak znovu objevi na stejnym místě.
Oig1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xsw 4. 5. 2021 02:30

Lepší udělat před takovým updatem Hard Reset.
xsw
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 5. 2021 08:21

spíše po aktualizaci na nový android
https://svetandroida.cz/kdy-jste-naposl ... lasovacka/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oig1 5. 5. 2021 07:53

No kdyz si představím zase potom uvádět telefon do stavu před resetem tak radši povypinam to co nefunguje �
Oig1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yorg 5. 5. 2021 08:24

A nemůže být problém s VoLTE záležitostí operátora? Mám virtuála od T-Mobile a žádný problém jsem s tím zatím nezaznamenal.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Oig1 5. 5. 2021 08:56

Těžko rict. Mam Tmobile. Pred updatem všechno fungovalo. Po updatu se mi neslo dovolat takže z hrůzy před resetem jsem zkousel pokus, omyl a vypnutí volte pomohlo.
Oig1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 6. 5. 2021 06:27

Problém je, že sice máme na T-Mobile už novější LTE SIM, ale pro fungování je potřeba nejnovější verze SIM karty, po tom co nám vyměnili SIM, tak se dá dovolat normálně.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 6. 5. 2021 12:51

Dnes další aktualizace A11 s opravou zabezpečení k 1. březnu.

-- 10. 2. 2022 18:09 --

Zdravím.
Měl bych dotaz na další majitele tohoto telefonu. Po poslední aktualizaci zabezpečení z 1. ledna 2022 (4.19.125-perf+) se telefon mnohem rychleji vybíjí a to bez změny používání.
Je to problém jen u mě nebo je obecný?
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod yorg 26. 10. 2023 12:49

Zdravím.
Mám Motorola moto g 5g plus a poslední dobou mám stále častěji problém se senzorem pro otisk prstu (je na pravém boku). Jednak funguje jen když jsou prsty absolutně suché a ne zpocené a nepomohlo ani naskenovaní navlhčených prstů pro další otisk (je jich 5 možných). Očištění hadrem (cípem trička) nepomáhá. Je možné to očistit nějak víc, aby to fungovalo? Nebo je senzor v háji a pomůže jedině jeho výměna (pokud to jde) nebo zahození celého telefonu?

Dalším problémem je, že když jsem přešel od virtuála T-Mobile (Plus4You skončil) k O2, tak se mi občas nedaří volat (síť není dostupná) a ani se nedaří ke mně dovolat z jiného telefonu. Pomůže restart telefonu. Ale já nevím, že se ke mně nejde dovolat a tak nevím, že mám telefon restartovat.
Volbu volání přes síť 4G mám už vypnutou protože v místech, kde se často vyskytuji není občas dostupný ani Edge, Stejně tak preferovaný typ sítě mám nastavený na 4G protože když byl nastaven na 5G, tak jsem se někdy na Internet nedostal. Jako by nefungovalo automatické přepnutí podle toho, co je dostupné.
S kartou T-Mobile problém nebyl, ale nechce se mi věřit, že za to může operátor O2. A tak nevím, co s tím.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Tom1122 26. 10. 2023 13:49

Udělat tovární nastavení případně naistalovat LineageOS který G 5G přímo podporuje.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod yorg 26. 10. 2023 14:53

Díky, to není zrovna pozitivní zpráva.
Tovární nastavení zkusím až to bude neúnosné. Z LineageOS mám strach, ale je dobré o tom vědět. Jsem jen prostý uživatel a toto je už pro mě vyšší dívčí. Telefon je už sice po záruce, ale zatím je ještě moc mladý na pokusy (koupeno 26.10.2020) kdyby to nevyšlo.
yorg
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků