Motorola Moto G 5G

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tiberi 27. 6. 2021 10:02

Ahoj,
přemýšlím ted nad novým telefonem ze slušným fotákem a cena tohoto modelu padla na 5000... má někdo uvedený model a jak je s ním spokojen? jěště bych se zeptal je na tom s aktualizacemi špatně a případně bude android 11 ?
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 6. 2021 07:07

Minulý týden jsem si ho pořídil narychlo po tom, co mi přes noc umřela Nokia 7.1. Původně jsem sice zamýšlel, že si příští mobil koupím z cenové hladiny 10 tis.Kč. Ale náhlá smrt Nokie 5 měsíců po konci záruky mě poněkud rozladila a odmítnul jsem do mobilu vrážet hodně peněz. Z rychlého výběru nakonec vyšla tato Motorola. je sice trochu přerostlejší, ale to byla většina mobilů, co uvízla ve výběru. Několik poznatků za těch pár dnů, co ji mám.
+ Rychlostně fajn, alespoň pro mé účely.
+ Čtečka otisků prstů na zádech, což jsem chtěl, je rychlá a přesná.
+ Baterka zatím fajn, 2 dny v pohodě a asi by vydržela i více.
+ Displej byť IPS vcelku pozitivně překvapil, za mě fajn ambientní režim na zamčeném displeji
+ Silikonový obal v ceně
+ Minimální SW balast v základu
o Foťák jsem zatím moc neotestoval, jenom v pátek večer na jedné akci pár fotek. Nezklamal mě, ale ani výrazně neoslnil. Videa ve 4k celkem fajn. Ale jinak jsem na akci fotil převážně digi zrcadlovkou, byť starší, tak nemám úplně relevantní srovnání. Já foťák v mobilu beru spíše jako takový obrazový zápisník.
o Aktualizace zatím nevím, po zprovoznění proběhlo několik aktualizací a skončilo to bezpečnostní aktualizaci Androidu 10 z května 2021, tedy OK. Někde jsem četl, že Android 11 je pro něj potvrzen, ale to se uvidí.
- Přeci jenom plastovější vzhled než byla předchozí Nokia
- Rozvržení plochy umí jenom 4x4, 4x5 nebo 5x5 ikon + základní řádek oblíbených, což při velikosti displeje je hodně řídké. Klidně si dovedu představit 5x7 nebo 5x8 ikon + základní řádek. Zvlášť, když vytáhnu seznam všech aplikací, tak se na displej vleze 9 řádků. Přemýšlím, že vyzkouším jiný launcher, jestli to nebude lepší. Ale nejspíše pak přijdu o Moto gesta.

Za cenu 5 tis.Kč, co se teď dá koupit, myslím fajn mobil. Jenom se musí počítat s velikostí.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod tiberi 28. 6. 2021 19:32

díky za info , zkusím obhlídnout velikost naživo... mají ji na prodejně poblíž v alze -neví někdo jestli to je cz distribuce ?
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 6. 2021 20:30

Motorola G 5G dostane A11
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/dost ... -prehled/2

jinak o žádná Moto gesta ani jiné funkce instalací jiného launcheru uživatel nepřijde, používám Nova Launcher

Aktualizace nejsou tak časté, většinou přijdou nahodile, ale za to jsou softwarově bez chyby a přináší důležitá vylepšení

Mám 3 Motorolu v řadě, první z MP další 2 z Alzy a podle označení byly všechny určeny pro náš region, tady bych problém neviděl
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 6. 2021 21:20

Nick: Dik za info k tem gestum. Nad Nova Launcher jsem tez premyslel. Muzes hodit info, jak je to u nej s tim rozmistenim ikon, kolik se jich vejde na vlastni plochu?
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 6. 2021 21:48

Nova Launcher umí prakticky vše, obsahuje spoustu nastavení, já mám placenou verzi Prime, jednak jsem ji koupil v akci za 20kč :-) čas od času taková akce bývá a také umožňuje pro mě důležitou vychytávku gesto dvojitým poklepem na ploše zhasnout displej
https://www.smartmania.cz/nova-launcher ... e-android/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 6. 2021 09:18

Dik za hezky clanek, asi se nekdy pustim do nastavovani
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 30. 6. 2021 09:26

ilja2001: No jak ja mam rad Motoroly,mam Moto G8 plus a namichli mne tim,ze nevydaji Adroid 11. A to ten telefon vysel honem jeste pred Vanoci 2019 kvuli prodejum asi pod stromecek.Pritom Motky z ledna 2020 dostanou Androida 11.Tim zklamali dost fanousku.Alespon security update mohli dat taky z kvetna. Ja tam mam posledni z unora 2021.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod Hanys_ 5. 7. 2021 16:24

Taky trochu přispěju. Mám ho 5. den. Baterku bych asi čekal většího držáka, ale je pravda že mu dávám zabrat dost zatím, takže až se to ustálí, tak ty 2 dny asi fakt dá. Fotky za mě paráda (na to že tohle je foun za 5 tisíc). Viděl jsem fota z Nota 9, a to se nedá srovnat (přitom ten Note stál loni cca taky 5).
Čistý android až na mini Moto vychytávky. čtečka fakt rychlá. zatím android 10 a květnové záplaty.
Zatím nezvyk ta velikost a váha. S tím se budu asi chvíli prát. Až Motorola udělá něco menšího (na styl pixel 4A, tak jsem jistý kupec).
Hanys_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tiberi 5. 7. 2021 18:25

mě odradila ta velikost a váha ale co jsem měl možnost vidět naživo tak asi přidám a pujdu do a52 nebo mi11lite.díky všem za diskuzi a at moto slouží.
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod xondrax 17. 9. 2021 17:49

z vahy jsem mel taky strach-Redmi note 8T mel skoro 200g a tohle ma vic.Ale pocitove se zda byt lehci a to jsem predtim chvili pouzival 180g oneplus N100.
Chtel jsem na motorolu dostat GCam,ale zatim jsem nenasel zadny fungujici port 8.1 a vyssi-nemate nekdo tipa a link?
Co se tyce vydrze,dostal jsem se na 3 dny a toho pri prvotnim seznamovani a nastavovani fakt nesetrim.Takze jediny co me zatim vadi je aktualizace A11 a bezpecnostnich zaplat a jeji prodleva.N100 za 2,5t mela oboji cerstvy a rychle.
Jo a taky cosi divneho s NFC-zaplatil jsem jen 1x od te doby mi telefon pise,ze jsem rychle pohnul s telefonem od ctecky ,pritom drzim ruku nehnute u ni a nezaplatim :(
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 9. 2021 20:07

To placení mi blbne taky po poslední aktualizaci Gpay. Stejná hláška. Ne vždy a zatím vždy nakonec zaplaceno.
Ten Gcam by mě taky zajímal.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mufallo 2. 10. 2021 00:19

Gcam jsem si stahla tady a funguje mi bez dalšího úsilí (nevím co je k tomu potřeba, jen vývojářské možnosti jsem měla zapnuté).
https://theupgradeguide.com/download-gc ... t-install/
mufallo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xondrax 2. 10. 2021 08:04

Tak se mi podarilo zjistit,ze je to umistenim nfc v tele mobilu-musim ho prikladat plochou zad nekde mezi fotaky s cteckou prstu.Pak je uspesnost 100%.kdyz prilozim jen horni hranu,nezaplatim :(
GCam-podarilo se mi najit nejaky funkcni buildy.pak postnu linky

-- 8. 10. 2021 07:42 --

Dneska rano na me vyskocila ocekavana aktualizace na A11.uspesne nainstalovano,jdu se seznamovat s novym systemem
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 13. 10. 2021 12:54

Nějaké info? Na mě to vyskočilo dneska.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků