Motorola Edge 20 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod Motorolaman 18. 10. 2021 11:18

Ahoj,
telefon mám a narazil jsem na problém s dotykem. Mám nalepené sklo, ale odezvy jsou někdy (cca tak v polovině obrazovky uprostřed) pomalejší. Prý to řeší nová aktualizace. Tu sice mám, ale problém přetrvává.

Máte s tím někdo zkušenost?

Jinak jsem s telefonem opravdu spokojený. Nikde se nic nepřehřívá, fotky super (tedy až na noc, ale do hospody to stačí a venku nevím, co bych fotil:))).

Telefon je krásně lehký, konečně mi netrhá kapsu. Výdrž na jedno nabití mě velmi mile překvapila. 1,5 dne na 4000 baterii je slušný výkon.

Mimo problémem s displejem vše funguje jak má. Krásně sedne do ruky. Mám ještě služební Sony a přehodil jsem si druhou simku raději do Motoroly. Prostě radost používat. Mám z předprodeje a po delší době kousek, který mě fakt baví...nemám 3,5 mm jack, ale to už dávno neřeším, bezdrát je v pohodě.
Motorolaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 10. 2021 11:28

Ahoj, je asi škoda, že jsi tam lepil to sklo, poněvadž Motorola Edge 20 má GG3 což je hodně odolný typ, asi nejlepší do 5 já měl 2 Motoroly s tímto typem displeje bez skla a fólie přežily i lehčí pády a po celou dobu bez jediného škrábance na displeji
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Motorolaman 18. 10. 2021 11:37

Tak jasně, to máš pravdu. Zase na druhou stranu, mělo by vše fungovat i s ochranným sklem. Slíbili mi řešení přímo od Motoroly. To taky musím zmínit. Pokaždé, když jsem měl nějaký problém, většinou třeba stará simka apod., tak jsem snad u žádného jiného telefonu neměl tak dobrou podporu. Odpověď na dotaz do dvou dnů, většinou ihned vyřešeno.

Spíš mě ale zajímají zkušenosti dalších uživatelů. Nenašel jste někdo nějaký další problém? Tak nějak budou vánoce, všem z rodiny se telefon líbí....tak abych jich nekoupil pět a pak nelitoval:))). Díky za reakce.
Motorolaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 18. 10. 2021 19:06

ja vidím stejnej problém folie.už z dob Lenova nemám folie a displej bez jakéhokoli škrábnutí. teď dostanu zase vyhružku od správce za názor ale kolega s jablkem prostě hned na novém mikroškrábance.jsou sice vidět jen pod uhlem ale pristě tam jsou. ted na novém ne ale uvidíme za měsíc/dva.doufám že už došlo k nápravě.
tak buť udělej formát a pak reklamace. v každém případě folii dole.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Motorolaman 3. 11. 2021 09:39

Tak jsem sklo od Panzerplast nebo jak se to jmenuje sundal. Je tlustý 0,3 mm. A displej funguje úplně v pořádku. Je to opravdu sklem. Teď mám na poště ještě na zkoušku jedno, tlusté 0,2 mm. Tak vyzkouším a když bude fungovat vše v pořádku, tak ho tam nechám. Když ne, tak budu používat holt bez nebo seženu fólii.

Každopádně díky všem za rady. Musím ještě zmínit velmi ochotnou podporu od Motoroly. Míval jsem telefony Sony a to se nedá srovnat:))). V Motorole byli ochotní, snažili se pomoc.

Jinak celkově je telefon absolutně v pohodě. Rychlost, baterie 1,5 dne. Displej radost pohledět. Svižný, moto akce. Navíc je to fakt lehká stylovka. Kupoval jsem v předprodejní akci a jen pro zajímavost. Mám doma ještě služební Sony 1 Mark III a s Motorolou, i když je to spíš střední třída, mě prostě baví pracovat víc. Přehodil jsem si do něj i služební simku. Sice nemá paměťovku, ani 3,5 jacka, ale mám bezdrátový sluchátka a všechno v cloudu, takže absolutně v pohodě. Dokonce mi připadají paradoxně z Motoroly i lepší fotky.

Abych to shrnul. Po měsíci nakonec absolutní spokojenost. Sice to asi není telefon pro lidi, co si porovnávaj parametry a honí ego, ale jako pracovní nástroj a na zábavu za mě fakt super.
Motorolaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 11. 2021 15:36

Motorola Edge 20 v rámci BF levnější o 4tis. nyní za 8990kč v oficiální CZ distribuci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 9. 12. 2021 15:50

Motorolaman
Zeptám se, jak je na tom displej u tvého kusu?
Předpokládám že máš tuto verzi https://www.gsmarena.com/motorola_edge_20-11034.php ještě existuje Lite ale to bys určitě zmínil.

V showroomu jednoho prodejce jsem ho asi šest minut zkoušel.
Mám stejně jako ty velmi dobré a veskrze pozitivně dojmy z toho přístroje, je opravdu výborný.

Jediné co to trochu kazilo byl AMOLED displej...barvy svítivost vynikajícím ale a nejpatrnější to bylo v seznamu aplikací nebo.kdekokiv.je pozadí z velké části bílé barvy.
Už při nepatrném náklonu barvy šly poměrně silně do zeleného odstínu....
Dělá to více AMOLEDu, ale většinou až při větším náklonu
Dělo se to jak u vertikál tak u horizontálního úhlu.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavouk_ 9. 2. 2022 09:18

Ahoj,
zkoušel někdo rozjet ready for u tohoto telefonu přes HDMI do tv?
Pořídil jsem tento kabel:
https://m.alza.cz/vention-type-c-usb-c- ... 264923253~

A bohužel přes HDMI obraz nejde. Pouze přes WiFi.

Dle specifikací by to takto mělo fungovt, telefon Ready for podporuje, v popisu ready for přímo na stránkách Motoroly je uveden i přenos po kabelu.

Díky za pomoc
Pavouk_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tielk100 9. 2. 2022 09:45

Ahoj přes kabel to nefunguje jen bezdrátové nemá obrazovy výstup přes usb- c.Ready fór sice podporuje ale video výstup přes usb-c podporuje až edge 20 pro.Taky jsem si myslel že připojím tv s telefonem kabelem a ono nic.
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod Xman74 9. 2. 2022 09:54

Hele, nechceš to napsat ještě jednou a česky? @tielk100
Xman74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tielk100 9. 2. 2022 10:11

Zkusím to.Edge 20 podporuje jen Ready fór s bezdrátovým přenosem do tv .Ready fór s kabelovým přenosem do tv podporuje až vyšší řada edge 20 pro.
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod Pavouk_ 9. 2. 2022 11:58

Tak to jste mě moc nepotěšili, za tímto účelem jsem ten telefon pořizoval. Informace ze to zrovna tento model nepodporuje (a přitom má ready for) nikde není :-(. Trochu to od Motoroly beru jako podvod na zákazníka.
Ve výběru jsem měl i g200 u toho to asi teda jde předpokládám.
Pavouk_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 2. 2022 12:08

ani u té Moto G200 to jít nemusí, řek bych že to funguje jen u nejdražšího modelu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tielk100 9. 2. 2022 12:38

Pavouk:Tak to jsme dva.Bral jsem ji z důvodu propojení s tv kabelem a přehrávání netflixu a podobně.Ja mám ještě problém s WiFi hotspotem když v něm nastavím 5GHz síť tak to ignoruje a jede stále ve 2,4GHz síti a je to dost pomalé.Mohl by prosím někdo vyzkoušet jestli umí hotspot vytvořit 5GHz sít.To znamena zapnout to v nastavení hotspotu a na druhém mobilu třeba WiFi monitorem vyzkoušet jestli to opravdu jede na 5GHz.Moc děkuji.
tielk100
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků