Motorola G8 Power-Obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 12. 2021 15:04

Mám ji něco přes rok a naprosto spokojen.
Původně jsem chtěl koupit nějakého nástupce ale zatím jsem si z nabídky nevybral...stačí mi obdobný výkon.. doporuči někdo?
Displej postačí IPS ale AMOLEDem nepohrdnu a těch je pro nás trh minimum...možná G31 ale ta zatím není v nabídce.
Původně jsme si říkal že zkusím něco nového Vivo y70 nebo Realme 8 či 7Pro ale kromě AMOLED bych nic extra navíc nedostal a jak jsem psal nahoře, neženu se za hyper výkonem...hry až na pár logických na procvičení a zkrácení volné chvílena mobilu neprovozuji.
K občasnému hraní Solitaire,Bubbles,Šokován či Tetris, netřeba SD7xx,8xx či Mediatek G8x,G9x a další.
Recenze jsou celkem ok ale rád bych zůstal věrný této tradiční značce, byť je už nějakou dobu ve vlastnictví cinskeho lenova.
Údajně ale snad vývoj a návrhy dělá stejný tým snad v NY nebo tak.

-- 06 pro 2021, 15:07 --

Nick Cave píše:Moto G8 Power dostala říjnové security patch 2021

Jj security patche chodi pravidelně,podpora výborná a vše ostatní také.
Akorát nevím zda se dočká A12 osobně se domnívám že už ne a upřímně vůbec to neřeším...A11 nic extra nepřinesla a totéž bude podle mě i u další.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2021 17:27

Moto G8 Power A12 nedostane.
jsem také velmi spokojen, bezproblémový smartphone, ještě jsem o náhradě neuvažoval, možná časem, kdyby spadla cena Moto Edge 20 na míň než 9tis. jaká byla během akce Black Friday
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 12. 2021 17:39

Jj já bych si rád udělal radost nástupcem ale podobných rozměrů Motorola nic nemá...G60 či G60s by byly vhodní kandidáti ale jsou větší..škoda zatím počkám.
Čistou činu moc nechci ač Realme či Vivo vypadají solidně v této třídě 5-8k víc do telefonu nejsem ochotný dát to říkám na rovinu.
Spolu s Oppo a OnePlus spadají pod koncern BKK El.
Nabízí se i Samsung...A22 nebo A32 tam jsou i AMOLED y které Samsung umí 5G nepotřebuji....než se na něj z 4G naplno přejde budu mít jiný telefon.
Současne 4G na tarifu od TM co máme mi stačí...firemní tarif, zaměstnance to stojí 300 a je v něm neomezené volání a SMS plus nové 8GB FUP dříve bývalo 2

P.S
EDGE se mi líbí delší dobu�
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2021 18:04

je to tak, náhrada od Motoroly v této cenové relaci není, pač dělá všechno kolem 165 až 170mm a ještě k tomu s užším poměrem stran 20:9 takže jsou to zbytečně vysoké úzké nudle
předtím jsem krátce měl Moto G9 Plus s 6,8p displejem a ta mi nesedla, protože ač mám rád velké displeje, tak ten vysoký a úzký displej se zakulacenými rohy se mi vůbec nelíbil, nejenže to je nepraktické, protože na co natažený displej, když si na menším pohodlně skroluji a navíc na šířku je stejně málo místa na klávesnici... :-( nakonec jsem byl rád, že jsem ještě před ukončením prodeje sehnal Moto G8 Power v černé za 4tis. :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 12. 2021 18:10

Asi na G8 Power zatím zůstávám.
Vhodný nástupce této značky mým potřebám vyhovující není.
Pokud bych se poohlédl jinde tak po přečtení několika dostupných recenzí, se mi hodně slibně jeví Realme 7 Pro.... přesně takhle bych si představoval něco nového od Motoroly ale zatím nic.

Vivo y70 je výkonové jako G8 jen navíc Amoled a stojí 4.5...nejake mušky.ma třeba nižší jas jinak snad nic...

Nabízí se max Realme 8 4/64 nebo 6/128 za 4490--4990 recenze vesměs chválí.
Nevím proč rád bych po dlouhé době něco s AMOLEDem....Samsungu raději ne A22 má sakra nízký jas HD+ a A32 také nedopadla nejlépe a prostředí prý seká a zpomaluje...české recenze nejsou ty EN dost kritizuji

Chci zkrátka změnu po víc jak roce a zatím mi nejlépe vychází právě realme 8 ve srovnání s G8...kdyby tohle Motorola měla, beru ale bohužel...ještě uvidím...třeba do něj půjdu nevím.
https://m.gsmarena.com/compare.php3?&id ... one1=10052
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2021 18:49

kdybys koupil Realme nebo Vivo tak přijdeš o moto displej a moto gesta a to já bych nevyměnil za amoled nebo další parametry, není důvod když Motorola je spolehlivá a dobře slouží
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 12. 2021 19:00

Tak oba maji always on rezim diky Amoledu motorola to ma u IPS reseno po svem (Skvely MOTO Display oba zname oc jde a je to uzasna vec) a jsem na to zvykly to je fakt..kdyz uz prakticky zadny vyrobce dnes do telefonu nedava LED notifikacni diodu.
Gesta jsem na zadnem telefonu moc nepouzival ani tady...neprisel jsem tomu na chut nejak.

Nicmene to maji reseno take ac jinak...je to o zvyku.
Ty bys na mem miste vzal co? Realme 8 ? Vivo y70 nema moc smyl...krom AMOLEDu je vykonove totozny s G8p...Realme 8 je o notny kus dal a kdyz uz bych neco bral tak vykonnejsiho.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2021 19:09

tak asi ten Realme 8
ale já osobně zůstávám u Motoroly a na nový telefon je ještě dost času ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 12. 2021 23:49

Uvidím no.
Zatím mi nejlíp vychází ten Realme 8, výkon svižná nadstavba a AMOLED za 5k nabízí asi jen tento.
AMOLED nemám jako vyloženě podmínku, ale za ty peníze je to lákavé a hlavně je rozměry mé stávající G8 Power asi nejblíže.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka337 7. 12. 2021 05:26

Po vyzkoušení Realme mě zde pobavil napís svižná nadstavba:) neskutečný kec
Jirka337
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 12. 2021 09:08

Ahoj to realme 8 má nějaký pomalejší reakce? Všude v recenzích ho chválí, že je svižné...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2021 10:03

projdi všechny recenze Realme 8 (i diskuzi) a pokud se nikde nezmiňují o nějakých problémech s nadstavbou ve smyslu lagování či svižnosti smartphone, tak buď bez obav (ono se to může projevit až po nějaké zpackané aktualizaci nebo dlouhodobém používání bez správné údržby systému)
tady je pěkně popsáno, proč má Motorola jednu z nejlepších nadstaveb pouze s funkcemi moto displej a moto gesta
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/proc ... v-androidu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 7. 12. 2021 15:45

Tak nějaký kdovíjaký Jirka mě nechává naprosto chladným...rozumbrada...trochu se podobá jistému ale nebudu tady spamovat

-- 07 pro 2021, 16:24 --

Nick Cave píše:Moto G8 Power A12 nedostane.
jsem také velmi spokojen, bezproblémový smartphone, ještě jsem o náhradě neuvažoval, možná časem, kdyby spadla cena Moto Edge 20 na míň než 9tis. jaká byla během akce Black Friday

Edge 20 5G bez pro jsem zkousel v datartu, uzasny elefon a cena myslim adekvani...vaha prijemna velikost akorat...je sice delsi jak G8 ale uzsi a lepe se drzi, zpracovani a hw vynikajici ale je tu jedno ALE a tim je displej typu OLED (nebo amoled nevim jak se to lisi...)
Vyvorny jasny syty moznosti nastaveni ale u bile zejmena pri mirnem naklonu to jde teochu do zelena....bud vada kusu nebo vlastnost pouziteho panelu....u realme a Vivo jakehokoliv s amoledem to je take patrne ale sotva znatelne...tady opravdu hodne a kazi jinak skvely dojem...u fotografii a videi to je videt mene ale proste je
O tenhle jde
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-m ... 038pl.html
V recnzich to nezminuji...mozna vada kusu nebo serie to netusim.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 12. 2021 12:53

Motorola G8 Power dostává security update prosinec 2021
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 12. 2021 12:58

Zatim nic ale byva to ve vlnach...hlavne ze ta podpora je i kdyz to dneska u hoodne vyrobcu uz a je to dobre..
Obrázek
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků