Motorola Edge 30 Neo - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod Sentry 4. 12. 2022 18:40

Zdravím, kamarád shání nový telefon, doporučil jsem mu tento.
Jelikož tento telefon nemá funkční notifikační diodu, chci se zeptat, lze u tohoto modelu (nebo obecně u Motorol) nějak nastavit zvukovou notifikaci pro aplikace SMS zprávy, E-mail, WhatsApp atd.?
Děkuji
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2022 19:06

v podstatě každá Motorola má moto displej, kde každá událost se na něm objeví krátkým rozsvícením displeje a po zhasnutí zůstane v náhledu moto displeje, který lze probudit klepnutím nebo pohybem,
a samozřejmě zvuková oznámení lze nastavit také
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 21. 2. 2023 16:46

Ano Moto display má téměř každá Motorola bez ohledu zda má panel IPS nebo Amoled, výjimku tvoří low end modely z řady E.
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 28. 2. 2023 18:00

Telefon mám teprve pár hodin, tedy jen první dojmy.
Opravdu výborný displej, bohužel není chráněn žádnou Gorilou. Pravděpodobně tu bude nějaká čínská obdoba, či spíše v to doufám. :D (podobně to měl myslím i Huawei Nova, ten původní, první generace). Velmi rychlé nabíjení, kdo nezažil, nepochopí můj úžas. Z 36% nabito na 100% za 24 minut, přičemž třeba z 36% na 54% se nabíjel 5 minut. Zdá se mi, že není úplně dobře vychytané GPS, počasí mi ukazuje adresu u kus dál, možná podle vysílače operátora, což by totiž souhlasilo. I další adresu kterou mi ukazoval byla adresa v místě vysílače. A mám nastaveno Přesné, podotýkám. Problém s polohou jsem měl i u hodinek, GPS šla nastavit až po restartu telefonu. Baterie drží, nijak výrazně nepadá, ač pouze 4020mAh tak nejspíš funguje výborná optimalizace. Mobil velmi pěkně chytá signál, ač bydlím na hranici 5G signálu, celkem často se k němu připojuje, leč častěji je LTE (ale to je dáno lokalitou). Čtečka funguje na výbornou, rychlá a spolehlivá. V telefonu jsem nenašel žádné použitelné vyzvánění, klasický tón telefonu tu není vůbec. Fotoaparát co jsem narychlo vyzkoušel průměrný, za dobrého světla dobrý, se ztrátou světla ale padá na poměry dnešních mobilů kvalita více než bych čekal.
Jinak se zdá že všechno funguje na výbornou. Skvělá je hlavně velikost a nabíjení. Tak snad to byla dobrá koupě.

Edit.: Jak prosím vynutím 64Mpix foťák? Ano, v nastavení se rozlišuje podle poměru stran, ty mají různé konečné rozlišení, tak to má dneska většina výrobců. Ovšem vždy mi píše buď 16, 12 nebo 9 Mpix, jak ale vynutím to 64Mpix? Nedává asi velkou logiku ho používat, ale chci ho vyzkoušet, otestovat a pak se s klidem vrátit k 16Mpix. Ačkoli na výřez by se občas možná mohlo hodit i to maximální.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Ma 28. 2. 2023 18:13

Co čtu tak Motoroly používají snad Panda Gkass které by mělo být stejně odolné jako Corning Gorila Glass 3
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 28. 2. 2023 19:39

S aplikací GCAM (port fotoaparátu z google PIXEL) mi Motorola fotila vždy super.
Na první dobrou jsem našel tohle.
https://latestmobilefaq.com/google-came ... ge-30-neo/
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 1. 3. 2023 20:45

Pořád se s telefonem teprve seznamuju, času zase není tolik. Nicméně stále jsem nikde nenašel možnost jak přepnout na 64Mpx u foťáku, dokonce i OpenCamera mi nabízí nejvíc 16Mpx. :hm
Ještě jestli můžu poprosit znalé, v nastavení jsem nikde nenašel možnost zhasnout nebo rozsvítit displej dvojtým poklepáním. Hlavně u toho zhasínání jsem na to zvyklí, bez nutnosti mačkat boční tlačítko, když chci třeba telefon dát do kapsy. Myslel jsem si, že to je schopnost Androidu, ne jen Samsungu který jsem měl doteď. :-|
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 3. 2023 23:42

dvojité poklepání Motorola nemá, na zapínání displeje je to zbytečné, protože Moto displej a na vypínání mám na to Nova Launcher Prime, kde si to nastavím jako gesto
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 2. 3. 2023 06:00

Tak konečně jsem přišel na to, jak fotit v plném 64Mpx rozlišení. Přepínáním mezi poměry stran se dostanete maximálně na 16Mpx, to je ovšem jediná rada kterou vám nabízí doslova celý internet. Pokud chcete použít maximální rozlišení (třeba pro pozdější ořezání) musíte do dalších voleb režimů úplně napravo od režimu Fotka, Video atd. a tam zvolíte Ultra-Res. Tohle jsem trochu nepochopil, za mě je to dost schované a nenašel jsem ani žádný návod (ačkoli návodů na jednodušší činnosti na telefonu je všude plno). Naštěstí jde režimy editovat, tak jsem si to rovnou hodil do základní nabídky.

-- 8. 3. 2023 22:25 --

Zkoušel jsem Nova Launcher Prime a řeknu vám, katastrofa. Nejde o funkčnost, ta by nejspíš byla dobrá, jde o vše okolo. Baterie se vybíjela výrazně rychleji, telefon se více hřál a při nabíjení jsem si vzpomněl na smažená volská oka na Exynosu před pár lety. Když jsem se přepnul zpět na Moto režim, telefon se hned ochladil a baterie se po dlouhou dobu ani nehne. Četl jsem nějaké recenze že je to s Nova Launcher čím dál horší, ale moc se mi tomu nechtělo věřit. Zůstanu teda u defaultniho nastavení, celkem mi vyhovuje.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 4. 2023 23:34

Můžete vyzkoušet Nova Launcher 8 (beta). Každopádně asi máte nějaký SW konflikt s jinou aplikací, problém s vybíjením jsem nezaznamenal a to mám Novu na 5 různých telefonech kolem sebe.
Emil Pastelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2023 07:56

také jsem takový problém na své Motorole nezaznamenal, ale co mi vadí je obtížnější přetahování aplikací při umisťování na další obrazovky, kdybych nutně nepotřeboval gesto dvojitým poklepem vypnout displej, tak Nova Launcher nahradím jiným
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 9. 2023 17:21

Tak mi na mém záložním druhém telefonu Edge 30 Neo vyskočila aktualizace na Android 13. :D
Nicméně mám jako hlavní telefon S21FE a tam mi právě také přistála aktualizace (nikoli velký update) a mám první poznatek, že se při určitých příležitostech značně hřeje, více než po koupi před pár týdny. Až je nemožné udržet ji v ruce. Takže nějaké zkušenosti s Edge 30 Neo a A13? Nechce se mi hned do updatu po téhle zkušenosti, ikdyž vím že je to úplně jiný výrobce a blablabla, přesto pocitově... Teď jsem ji třeba zkusil ještě na A12 použít na hotspot a hřeje se "standartně", ne přehnaně, o polovinu méně co pár minut před ní S21FE u stejné činnosti. (Před aktualizací se ale tolik nehřál ani on.)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2023 17:34

na Samsungu udělej tovární nastavení a z aktualizace Motoroly neměj obavy, má je bezproblémové
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 17. 9. 2023 18:03

Je to tak, třeba na bývalé G8 po updatu na 12 která byla poslední, jsem nedělal ač se to doporučuje ani hard reset.
Každopádně si Motorola dává na čas, update aOS 13 na moji G52 už měl dávno být, ale nějak to neřeším...nic tak úžasného bez čeho bych nemohl být,nová verze nejspíš nepřinese a bezpečnostní aktualizace zatím stále chodí cca každé 3 měsíce a do začátku či poloviny příštího roku, ještě budou.
Martin Ma
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků