Motorola G41 a Always on display

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 5. 2022 20:36

5uch:
Realme 7 pro jsem měl rok. A11 dostal, ale AOD se moc nezlepšilo, nepřibylo moc nastavení a stále byl černobílý. Což nemusí někomu vadit, ale barva je barva. Ale myslím, že FM radio nemá... Takže jak jsem psal výše, pro tebe ne-e.

Tom1122:
Vypálený displej od AOD? Pohyb po displeji by tomu měl zabránit. Tazatel jasně napsal, že pro zobrazení notifikací nechce telefon nějak probouzet; tedy Moto displej OUT.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tom1122 28. 5. 2022 07:00

Psal jsem že existují aplikace jak požadavek vyřešit na libovolném telefonu.Nicméně,za jistý kompromis.A to horší baterku a počítal bych s tím že se časem na AMOLED ukážě ,,duch,,.Posun pixelů se řeší na televizích,ale pochybuji že na telefonech.
Ať vyzkouší třeba toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... n_US&gl=US
Ale pořád jsou tyto aplikace jenom horší kopie notifikace na Motorolách.
Jinak třeba LineageOS to umí v základu...
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 5. 2022 07:39

Hm, takže jsi v ruce tlf s AOD neměl.
anonymni

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 5. 2022 12:22

nnnokiaE52 píše: AOD se moc nezlepšilo, nepřibylo moc nastavení a stále byl černobílý.


To by mi u AOD nevadilo. Klidně ČB, minimalistické, oznámení (kromě hodin) nemusí být velké, hlavně ať je vidět.


nnnokiaE52 píše: Ale myslím, že Realme 7 Pro FM radio nemá...


Podle některých katalogů a specifikací v eshopech FM rádio má, v některých se o něm mlčí, něteré výslovně říkají, že rádio ne. Tak si vyber šmudlo. 8-)
Otázka, do jaké míry jsou tyhle (spíš okrajové) parametry v katalozích spolehlivé a do jaké míry mohou existovat různé varianty téhož modelu s různými funkcemi (typický chaos u čínských telefonů v míře podpory a přítomnosti NFC).

Zároveň mne od toho Realme trochu odrazuje tahle diskuze:
viewtopic.php?f=10&t=1311367
Může to být zoufalé vytí pár osamělých vlků co měli smůlu, nebo vlastně chtěli něco jiného, než si koupili...

...ale... Dostal nakonec ten telefon standardní update na Android 11? Nebo ho dostal jen někdo, resp. bylo nutné se tvářit, že je provozovaný v jiné zemi, aby update dorazil?
A co to řazení jmen v adresáři - opravila to nějaká záplata?

Tom1122 píše:Na Motorole to je nejlépe vyřešené,nic lepšího na trhu není...

Je mi jasné, že se to nedá dobře popsat, nejlepší by bylo vzít si pár různých telefonů do ruky a vyzkoušet to. Ale v čem si myslíš, že je ta Motorola lepší, než co nabízejí ostatní? Je to jen nějaký neurčitý pocit, nebo se to dá technicky popsat?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2022 12:41

5uch píše:Ale v čem si myslíš, že je ta Motorola lepší, než co nabízejí ostatní? Je to jen nějaký neurčitý pocit, nebo se to dá technicky popsat?

proč myslíš že mám 4 Motorolu v řadě a vím, že další bude opět Motorola?
protože se nikde nic neseká, není nutné mobil kvůli něčemu restartovat, vše běží plynule bez jediného problému od vybalení, jednoduchost, spolehlivost, uživatelská přívětivost, to je Motorola v cenové kategorii okolo 5tis. B-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 5. 2022 13:26

Nick Cave:

Mně šlo spíš o to vyjádření k AOD, ale i takhle obecně a široce vzato je plusový argument, byť do značné míry subjektivní. To sekání může být individuální záležitost a souvisí hodně se způsobem užívání telefonu a nároky na něj...:

Máme v rodině stejnou dobu 2x Honor 6X. Ten můj už skoro nejde používat. Kromě fyzického opotřebení má problémy s dlouhými odezvami SW a zasekáváním. Obnovení do továrního nastavení a obnovení ze zálohy pomůže jen na krátkou dobu - asi moc nainstalovaných aplikací (ke stovce) a málo paměti (z 32 GB volných 1 - 2 GB). Teď, když to na něj přijde, tak třeba spuštění foťáku může trvat několik desítek vteřin nebo i pár minut, doprovázeno sérií hlášek "Aplikace xy neraguje - Ukončit nebo počkat?" přičemž to ožije až poté, co se po hlášce "Aplikace UI nereaguje" ukončí UI. A někdy je nutný restart...
Ten druhý Honor je používán méně náročným uživatelem. Je na něm kromě výchozích předinstalovaných aplikací pár - řádově jednotky - těch doinstalovaných. A tenhle Honor běží jako z praku, bez problému.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2022 13:38

Ad AOD
nevím proč permanentně potřebuješ vidět na displeji oznámení, podle mne je to zbytečné a spíš to vyžaduje určitou pozornost, u Motoroly vidím, že se na chviličku rozsvítí Moto displej, když něco přijde, a to samé když ťuknu na displej, nebo ho zvednu, pohnu s ním, nebo odkudkoliv vytáhnu, z batohu, z bundy tak se na chvíli Moto displej rozsvítí a já vidím nové události
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 5. 2022 13:56

To je zvyk.
Doteď jsem měl na všech svých (i hloupých) telefonech (s jednou výjimkou) stálou vizuální kontrolu nad novými událostmi. Bez nutnosti s telefonem něco dělat. Telefon na stole, odejdu, vrátím se a vidím, že na něm bliká červená... sakra, někdo mi volal, to se na to podívám. Bliká oranžová... aha, přišla SMS, raději se podívám. Bliká modrá... nic urgentního, jen oznámení z Facebooku, to klidně počká... nebliká nic, nemusím nic dělat. Prostě vůbec nemusím brát telefon do ruky nebo s ním něco dělat, abych zjistil, že mi něco uteklo v době, kdy jsem mu nevěnoval pozornost.

Připouštím, že skoro každý požadavek na ten "správný" telefon se dá snižit nebo úplně opustit - člověk si zvykne na ledascos. A že zrovna tenhle požadavek je z těch, od kterých se dá couvnout snáz.

Ale už to asi brzo rozseknu a přestanu bloumat nad volbou "ideálního" (neexistujícího) telefonu. V tuhle chvíli vede spíš ta Motorola (protože rádio je u ní jisté a foťák se stabilizací taky potěší).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2022 14:26

jj ten displej je o zvyku a notifikační diodu už má dneska málokterý telefon a různobarevnou asi žádný
nedávno jsem přemýšlel, že kdyby mi odešla současná Motorola, tak bych vzal právě G41
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 28. 5. 2022 15:18

Nejlépe to měla vyřešená Motorola X2,tam stačilo nad telefonem jenom mávnout.

Na G8 Plus lezici, spici to staci tez.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2022 16:00

ono to mávnutí má víc Motorol ale recenze je nezmiňují protože se věnují jiným, často méně podstatným věcem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 30. 5. 2022 18:08

Děkuji ostatním za informace.
Nakonec vyhrála Motorola G41. I za cenu nedokonalého AOD.

Samozřejmě, jak ji budu mít v ruce, začnu litovat, že jsem nezkusil něco jiného nebo nepočkal na nějakou novinku, která lépe splňuje mé požadavky. Ale to je život.

Ještě jsem koukal na pouzdra - je k tomu nějaké flipové s okénkem? A aktivní (zavřením flipu se telefon zamkne, otevřením aktivuje lock screen) Na velkých eshopech a vyhledávačích jsem nic takového nenašel - tedy alespoň ne přímo pro tento typ.

Vlastně mi vychází jen jedno jediné: FIXED Opus pro Motorola Moto G41 černé
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 5. 2022 20:00

jestli jsi objednal v eshopu, tak pořád máš možnost do 14 dnů telefon vrátit...

na pouzdra je nejlepší Aliexpress ale teď ty nové podmínky nákup komplikují
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 30. 5. 2022 21:18

Nick Cave píše:
5uch píše:Ale v čem si myslíš, že je ta Motorola lepší, než co nabízejí ostatní? Je to jen nějaký neurčitý pocit, nebo se to dá technicky popsat?

proč myslíš že mám 4 Motorolu v řadě a vím, že další bude opět Motorola?
protože se nikde nic neseká, není nutné mobil kvůli něčemu restartovat, vše běží plynule bez jediného problému od vybalení, jednoduchost, spolehlivost, uživatelská přívětivost, to je Motorola v cenové kategorii okolo 5tis. B-)

Píšu o notifikacích a zde to má Moto prostě vyřešené nejlépe.Běžně mám přístup na několik Samsungů,Nokii a Xiaomi.A jediná Moto má notifikace při zhasnutém display opravdu vymakané a pořád aplikaci Moto display vylepšuje.V tomto nemá konkurenci...
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 30. 5. 2022 21:24

Nick Cave:

No, k objednávkám z Aliexpressu jsem ještě nedospěl a asi nedospěju. ;-)

Pokud jde o pouzdra, koukám, že ta s okénkem nějak vyšla z módy. <OT>: Nechápu... když je něco dobrého a osvědčeného, tak to zmizí (stejně jako ty notifikační diody, bílé klávesnice s klasickým US/CZ rozložením, neslučovaná tlačítka aplikací s popisky v hlavním panelu Windows např...).</OT>

No nic, když bude telefon v neprůhledném flipu, alespoň mne nebude tolik mrzet ten nedokonalý OAD. Život je plný protivenství a kompromisů, občas promísených s agonií a rezignací. V tomto případě jde naštěstí ale o... celkem nepodstatnou věc.

Vracení ve lhůtě 14 dnů znám, ale používám stejně jen v případě zjevné nefunkčnosti nebo velkého omylu při koupi.

<OT>:Kdysi dávno jsem tak vracel paměti, co si nerozumněly s mým PC - moje blbost... a nedávno uvažoval o vrácení monitoru, který se špatně synchronizoval s mým PC s výjimkou HDMI vstupu:
https://www.alza.cz/recenze/23-eizo-fle ... m%20obrazu
Jo... a nedávno jsem vracel sluchátka s neslyšitelným potlačením okolního hluku. Ale to je asi vlastnost mých uší, že chytají okolní hluk i se zapnutým ANC. Protože analogický model od jiné značky (Huawei/Honor) se choval úplně stejně.</OT>

Tom1122
No právě že jsem chtěl znát konkrétní výhodu, ne jen pocitové porovnání "vyhovuje mi to víc než Samsung nebo Xiaomi".
Teď už je to jedno, brzy se s tím seznámím sám. ;-)

-- 3. 6. 2022 15:44 --

Motorola G41 je doma, poznatky z používání a porovnání se starší generací (Honor 6x) dám časem sem:
viewtopic.php?f=1962&t=1324002

Stručné shrnutí:
Motorola G41 má polovičatý AOD.
Displej s hodinami, předpovědí počasí (je možná nějaká drobná personalizace) a případně ikonami aplikací, které obdržely nové notifikace, se na malou chvíli objeví:
a) při přijetí nové notifikace
b) při pohybové aktivitě telefonu (zaťukání na displej, zvednutí ze stolu, šťouchnutí)
c) v nepravidelných, náhodných intervalech (někdy 2x do minuty, někdy několik minut).
Rozsvícení displeje je na krátkou dobu. Na přečtení času to stačí, na identifikaci ikon a počasí už spíš ne. Než se člověk "rozkouká", je na dipleji zase tma.

Celkově: lepší takové AOD než nic. Ale to krátké rozsvěcování displeje je spíš otravné (člověka vyruší, ale než stačí zareagovat a zobrazené informace si přečíst, tak je to pryč. Na nastavení AOD by mohla Motorola ještě zapracovat.

A mimochodem... telefon bílou notifikační diodu má. Bohužel se rozsvítí na zlomek vteřiny jen při zapnutí telefonu a při připojení vypnutého telefonu na nabíječku - jinak je neyužitá, nelze ji nijak nastavit.

Tím bych téma považoval za vyčerpané. Díky zúčastněným.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků