Jak na přístup k souborovému systému Motoroly SLVR L9?

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod o5.z5 12. 8. 2007 19:14

Ale zas kdyby tam nešel naflashovat ten FW s odstraněnou RSA kvůli tomu programu RSD Lite 3.8, tak by tam přeci neměla jít tímto programem naflashovat ani ta původní záloha FW bez odstraněné RSA, ne?

A teď koukám, že mi RSD Lite 3.8 vypisuje v informacích o původní záloze, že je to ta platforma LTE2 a její Boot Loader verzi nerozpozná:
Kód: Vybrat vše
Filename: 2007-08-12_110237.shx
Creation Date: 08/12/2007 09:16:20
File size: 145828300
RAM DL Version: v0x000C70
Bootloader Version: -------------
Platform: GSM Neptune LTE2
HAB Type: Signed Production

Takže ještě zkusím naflashovat do telefonu ten FW s odstraněnou RSA (new method for LTE2 phones).
:hm :hm :hm
o5.z5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod o5.z5 12. 8. 2007 19:51

Tak tam ten FW s odstraněnou RSA (new method for LTE2 phones) také nejde pomocí RSD Lite 3.8 naflashovat. Zase se telefon po přeflashování pouze restartuje do stavu, kdy na displeji ukazuje toto:
Boot Loader
0C.70.
SW Version:
R452J_G_08.22.04R
PH SIG ERR:
39:02:

OK to Program
USB
Transfer Mode

A nejde s tím nic jiného dělat.
Co to asi znamená "PH SIG ERR: 39:02:" ?
Tak jsem tam zase musel naflashovat původní zálohu FW bez odstraněné RSA a pak je telefon zase funkční. Ještě přemýšlím, jestli bych tam neměl ten FW s odstraněnou RSA (new method for LTE2 phones), naflashovat pomocí toho programu FB3?
:hm :hm :hm
o5.z5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod o5.z5 12. 8. 2007 20:21

Tak programem FB3 verze 3.0.6 také nejde naflashovat do Motoroly L9 FW s odstraněnou RSA, výsledek je úplně stejný jako u programu RSD Lite 3.8. Asi budu muset vyčkat na nějaké novější verze těchto programů. Ten telefon je na to asi moc nový.
:oboze :oboze :oboze
o5.z5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .DeToX. 12. 8. 2007 20:52

No tak tvuj problem je stejny jak muj (mozna jen podobny). Mam V3i non-iTunes B/L: 0A.52 a zde nejde odstranit RSA kvuli verzi B/L. Jedine downgrade treba na 0A.30 nebo tak. Ale ted k tvemu problemu. Kdyz ja naflashuju FW s odebranou RSA ochranou, tak mi tez pise
PH SIG ERR:
39:02:

nebo velmi podobny (nevim to presne, opsal sem od tebe protoze ja mam ted porad stejny FW a to zakladni). Rekl bych ze to muze znamenat neco jako "Phone Signature Error" nebo tak nejak. Nevim to vsak jiste. Zkus jine fora, jako treba modmymoto.com protoze modarska komunita Motorol tady v CR je mizerna. Takze se zkus obratit na zahranicni fora, napada me jeste treba motofan.ru (doporucuji psat rusky, rychleji ti odpovi bych rekl)
To je asi vse co jsem chtel. Drzim palce.
Telefon: MOTORAZR V3i non-iTunes -> V3iTunes
FW: R479_G_08.B5.10R B/L: 0A.52 -> 0A.30 w/ TP
.DeToX.
Junior

Odeslat příspěvekod o5.z5 12. 8. 2007 21:30

.DeToX.: Díky za rady.
o5.z5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .DeToX. 12. 8. 2007 21:48

o5.z5 píše:.DeToX.: Díky za rady../quote]

Kdyz se to tak veme tak nemas vubec za co, protoze ti to nepomohlo.
.DeToX.
Junior

Odeslat příspěvekod radar4 15. 8. 2007 13:03

To .DeToX.:
mam tu samou V3i s B/L 0A.52. Proc si ses tak jisty,ze u tohodle B/L nejde RSA odstranit? Zkousel jsi to? Navrhujes downgrade treba na 0A.30..to myslis ze by fungovalo? Proc ne treba 0A.40?

Chci tam iTunes! Prijdu o neco tim downgrade? Ty jsi to nezkousel? Nechces iTunes? Dik.

edit: koukal jsem na motorolamania,ze tam zase pises,ze od verze B/L 0A.52 uz jde non-iTunes predelat na iTunes a ze pracujes na prekladu navodu.No nevim,zda si to trochu neodporuje,kdyz pises,ze RSA nejde odstranit. to by pak to iTunes nefungovalo jako Corelet?
radar4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wapman 15. 8. 2007 14:23

Skusal si ten fw s odobranou RSA nahodit cez P2KeasyTool? Obvikle ti tento prog.preflashuje fon bez problemu ked FB a RSDlite hodia chybu phonecodeSigError...doporucujem verziu 4.1 alebo 5.3 obidva najdes na rapidshare.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod .DeToX. 16. 8. 2007 12:01

to radar4: na B/L 0A.52 nejde zatim RSA odstranit. Je mozne ze to nekdo prekona v nejblizsi dobe, ale zatim to tak neni. Na motorolamania.cz sem napsal ze je to mozne, predelat non-iTunes na iTunes jen pokud nemas B/L 0A.52 nebo vyssi, tim jsem myslel, ze to pujde na B/L napr 0A.30 nebo 0A.40, protoze na tech lze odebrat RSA. Downgrade jedine v neautorizovanem servisu. Ja se na to vsak nechystam. Radeji pockam az nekdo tu RSA dokaze odstranit i na 0A.52.

to wapman: pro P2KeasyTool potrebujes na V3i testpoint pokud se nemylim ne?

edit: je celkem jedno jestli 0A.30 nebo 0A.40. Ja jsem nejvic MP videl na 0A.30 (nemusite se mnou souhlasit). A downgradem by jsi o nic (krom zaruky) prijit nemel. Ale na to se zeptej zkusenejsich. Ja sam potrebuju iTunes ale bohuzel, jak jsem rikal to zatim nejde.
.DeToX.
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 16. 8. 2007 13:35

TP potrebujes len ked chces zalohovat alebo unlock. flashovanie ide aj bez TP. no ked sa este neda odobrat RSA tak to je potom fuk cim bude flashovat.
wapman
wapman
Junior

Předchozí stránka