Rumunska SIM karta

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod steve 7. 12. 2022 08:23

Ma niekto skusenosti s ich vyuzivanim v EU?

mobilmania.sk pise, ze Telekom ma nervy z rumunskych nizkych cien, su tam 4 hlavni operatori na 20 mil. trh a spravny konkurencny frmol. Ale, nech neplace, ceska aj slovenska dcera mamicke vzdy a konstantne vypomozu.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 7. 12. 2022 10:21

Uplatni se pravidla "primereho uzivani" v EU. Cili simkarta bude nekolik mesicu fungovat bez problemu, a pak muze rumunsky operator zacit uctovat priplatky. Urcite to delat bude, protoze vidi, ze simkarta permanentne roamuje.
Navic domaci rumunsky datovy limit se neuplatni v EU roamingu. Kolik GB dat lze spotrebovat v EU roamingu by melo byt uvedeno na webu operatora.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod steve 7. 12. 2022 14:16

Jenik, a ty si od ktoreho operatora plateny, ako sledujem, furt len pises, ze sa neda a neda, sustavne len odradzas bez toho, aby si to skusal v reali. Da sa, napr. v Taliansku to beru pomerne sportovo, ze predplatenka pravidelne dobijana a uz 9-10 mesiacov pouzivana len v Slovinsku a obcas v Madarsku /pri Slovinskych hraniciach/ a stale slape bez priplatkov. Detto teraz ukrajinska od Kijyvstar na Slovensku /mozno, ze len teraz cez vojnu, ale tak isto/. Nie vsetci operatori a ich plateni ludia su taki uzkoprsi ako nasi, ktori druhym nedopraju.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 7. 12. 2022 14:41

Vyuzij sve vyhodne VoIP volani a zeptej se jich primo.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 7. 12. 2022 17:52

hale rumunské sim jen tak nekoupíš, musíš tam fyzicky a opisují se údaje z občanky. Tzn. každá sim i ta předplacená má vedeného majitele
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod steve 7. 12. 2022 18:14

Dakujem za radu, ale ja som sa pytal na skusenosti inych. Aspon u nas v Nitre a predpokladam, ze aj v Cechach pracuje dost Rumunov v nasich automobilkach. takze ti vedia /aj odidenci z Ukrajiny/, ai ich znami a spolupracovnici. Ze sa tu predavaju zahranicne simky preplateniek, pozitivne viem, aj zo spominanych 2 krajin.

Viem, ak by sa to rozsirilo, nasim operatorom by to bolo velmi nemile.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 7. 12. 2022 18:29

pár prodaných simkaret jen tak ten kartel nezavnímá. Dokud lidi budou ochotni platit za internet a volání podle dnešních cen tak se nic nezmění.
edit:
koukám na vodafone rumunskej, 15euro 6.7GB v EU na 28 dní, nebo 35eur 15.6GB na 28 dní... >:-( Tak to není zas takovej nášup...
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod chellko 7. 12. 2022 20:19

4ehite-Prosti .... Keď už poriadne pozeraj tu ponuku ... Na prepočet je 1GB aktuálne 1.20e a od 1.1 je 1.08e na GB. Takže napr RED 12 za 12e v akcii za 9e máš 10GB v EU. Iba základný RED 9 neobsahuje roaming .
chellko
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 12. 2022 20:56

Takze 10GB za 9€, tj. cca 225Kc. Kaktus ma ted 10GB za 250Kc a s Dobijeckou za polovinu. Proc tedy resit nejaky nakup rumunske SIM?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod steve 8. 12. 2022 08:05

Ale napr. Digi ma najdrahsi pausal za 5€, neobmedzene hovory, sms aj data. Data su vsak pri vyssich spotrebach limitovane rychlostou. Telekom to iste za 7€. Co sa my tu handrkujeme a snazime sa vytahovat perlicky zo smeti, uplna zbytocnost. jednym slovom, sme v srabe.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 8. 12. 2022 15:56

Co sa my tu handrkujeme a snazime sa vytahovat perlicky zo smeti, uplna zbytocnost. jednym slovom, sme v srabe.
;-] presne, krasne jsi to vystihl!
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků