Internet v zahraničí [ceníky, simkarty, kde koupit]

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirka mz 9. 8. 2022 08:20

Mám takovej jeden možná divnej dotaz. Existuje nějaká ideálně předplacená datová karta, která by fungovala jak u nás v EU, tak i jinde v Evropě (Švýcarsko, Bosna, Albánie, ...), kde nelze využívat data jako v EU roamingu?
Chtěl bych to jen jako datovou SIM do navigačního mobilu převážně na motorku. Možná je to blbost, ale nemají něco třeba Poláci, nebo někde jinde ...? Telefonní číslo vůbec nepotřebuju, tak je to jedno.
Teď se připojuju k druhému telefonu přes WiFi, kde mám Kaktus, ale hostpot ten druhej mobil hodně vybíjí... Pokud nic nebude tak možná pořídím Kaktus, nebo něco i do druhýho mobilu s nejlevnějším balíčkem...
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod petryk 9. 8. 2022 09:07

Mobilmania: Philips Fizz>Alcatel 302>Siemens ME45>SE T630>MDA Vario>iPhone 3G>Samsung G. Note II>nic>Samsung Gal. A50
Služební O2: 3310>6310i>6300>E51>E5-00>BB Q5>Len.Vibe Shot>nic>BB Classic>Redmi N.8Pro
petryk
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 9. 8. 2022 17:18

Tak jsem se na to mrknul a ty data vychází pro moje potřeby, dost draze. Ale dík za tip, někdy to třeba využiju :-).

Pro moje potřeby kdy se většinou pohybuju po ČR a párkrát za rok někde po EU, případě pár dní mimo... Bude asi výhodnější něco na způsob Kaktusu, s tím balíčkem za 100,-.
Leda, že by byla nějaká předplacená datovka, kde bych si data kupoval jednorázově? A jak jsem psal, klidně může být Slovenská, Polská, ...
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 10. 8. 2022 08:55

jirka mz: Navigace neumí offline režim? Nebo jsou data nutná jen kvůli aktuální dopravní situaci?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 10. 8. 2022 13:23

Offline umí třeba mapy.cz, který mám stejně vždy stažený, i další navigační software. Dopravní info v zahraničí asi neumí úplně všude, ale to zvládá Google/Waze.
Být online se využije, když člověk něco hledá, nebo tak. Takhle to právě musím řešit hostpotem přes hlavní telefon.

Mě spíš jen zajímalo, jestli něco, co by fungovalo za pár drobných i v roamingu mimo EU existuje.

-- 10. 8. 2022 23:42 --

Tak jsem mrknul na podrobný ceníky nějakých předplacenek a docela zajímavý jsou rozdíly v roamingu mimo EU (zóna 2).
Například Kaktus má 1MB za 75kč, Oskarta je asi nejlevnější 7,7kč, emtéčko 240kč, Blesk mobil 240kč, ... Docela rozdíly.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 10. 8. 2022 23:01

jirka mz:

Offline mapové podklady a navigaci umí i Google mapy (samozřejmě bez zohlednění aktuální situace). Waze nepoužívám, nevím...
Možnost něco online vyhledat se jistě hodí vždy. Nicméně spotřeba dat na nějaké aktivní hledání by už neměla být tak velká, aby to člověk řešil zahraniční SIM (pokud nechce data ještě na nějaké další použití). Prostě na vyhledání data dočasně zapnout a pak je zase nezapomenout vypnout. ;-)

Ceny roamingu byly u různých operátorů (a dříve i v různých zemích) velmi odlišné. Obecně vycházel na roaming dobře Oskar (Vodafone), a myslím, že to platí dodnes.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 8. 2022 14:52

Ono by asi stačilo mít i u nás jen ten internet 1MB za 1kč, mapy.cz mám stažený a podle nich jezdím nejčastěji. Nevím kolik bere to jejich dopravní info, ale asi to moc nebude.
Cenově jsem nic levnějšího než 1kč za 1MB nenašel.

No a co jsem hledal, v těch předplacenkách vychází roaming nejlevněji zrovna u té Oskarty. Těch 7,7kč za 1MB není nic strašnýho. Stejně bych to asi zapínal jen v případě nouze (objížďky a tak) nebo na Booking...

Asi teda pořídím Oskartu, nebo jestli víte o něčem ještě výhodnějším v účtování za jednotku, jak u nás tak v roamingu v zóně 2?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 11. 8. 2022 22:34

No nevím, jen za 11 dní. Je tam občasné použití satelitních podkladů a dalších informací o místech, ale stejně. Mapové podklady jsou stažené a stejně to žere dat jak prase!
Přílohy
Screenshot_20220811-233307_Settings.jpg
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 12. 8. 2022 06:23

Tak to není vůbec málo. Nedíval jsi se třeba na letecký snímky, nebo tak něco?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 12. 8. 2022 07:34

Viz výše, ano. Ale ne v takové míře, aby to žralo tolik, co to žere, dle mě.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Map00100 12. 8. 2022 07:58

Zdravím, prozkoumal jsi nabídku pevných navigaci? Pokud vím, tuším minimálně tomtom prodával něco s datovou sim, která fungovala všude...
Map00100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 12. 8. 2022 10:23

Přesně tak, nebylo by lepší koupit v bazaru za pár stovek nějaký Garmin s doživotní aktualizací map? Do přihrádky spolujezdce se vejde a máš to i do budoucna, nemusíš pak řešit.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 12. 8. 2022 14:05

Mám to na motorku, tam je situace s navigacema trochu jiná než u aut, hlavně ta cenová.
Mě vyhovují mobilní mapy.cz. Mám tam aktuální mapy, přehledný, podrobný, relativně spolehlivý.

Musím teda říct že nikde jinde v Evropě jsem se zatím nesetkal s takovou situací, že bych se dostal do nějaký úplný uzavírky, nebo tak, že bych se bez dopravní situace v navigaci neobešel...
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod jiproko 29. 2. 2024 13:04

Poco X5 Pro
jiproko
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků