Osobní hotspot se časem sám odpojí

O operačním systému iOS a jeho aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 6. 7. 2022 11:05

Po přechodě na iOS bojují s tím, že k osobnímu hotspotu na iPhone 12 Mini jsou ostatní zařízení připojená jenom dočasně, po nějaké době se odpojí a nové připojení není možné anebo nemá přístup k vnějšímu Internetu, byť na iPhone je hotspot pořád zapnutý. Musím ho vždy vypnout a znovu zapnout, aby se ostatní zařízení na něj připojila a zase nějakou dobu fungovala.

To je nějaká bezpečností features iOS a pokud ano, kde se to dá vypnout, anebo je to nějakým špatným nastavením? :hm

-- 6. 7. 2022 12:10 --

Aha, takže podle ohlasů na Internetu to nebude ani špatným nastavením a ani žádnou features, pokud se ovšem nebere jako features blbá implementace funkce hotspotu, viz diskuze na: https://jablickar.cz/hotspot-na-iphone-nefunguje/ :grr:

-- 24. 4. 2023 14:06 --

Bože, ten hotspot je fakt tragický, potřebuji občas připojit NB, když jsem některé dny v kanceláři a nevyplatí se mi tam mít vlastní Internet, a iPhone se chová, jak se mu zlíbí. Někdy se odpojí po 5-10 minutách, někdy vydrží i 30 minut, ale za dopoledne/odpoledne jej musím několikrát ručně znovu připojit. To se mi u Androidu nestávalo. :grr:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joska7777 4. 10. 2023 22:09

Mám iphone 13. Tento problém jsem taky měl. Stačilo si vyrobit zkratku. Když spustím aplikaci Tipy (kterou jinak nikdy na nic nepotřebuju), tak se mi vytvoří hotspot. Světe div se, drží celý den, až do vybití mobilu.
Joska7777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 6. 10. 2023 11:39

To já jsem zažil situaci opačnou - nabídl jsem kámošce v autě hostspot z iPhone - normálně ji to v pohodě fungovalo cca hodinu celou cestu až k nádraží odkud pak pokračovala vlakem. Já cestoval další dvě hodinky autem domů a pak se podívám na mobil a vidím že hotspot je aktivní a stále "využívaný" jejím Android telefonem :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 14. 10. 2023 11:59

Joska7777 píše:Mám iphone 13. Tento problém jsem taky měl. Stačilo si vyrobit zkratku. Když spustím aplikaci Tipy (kterou jinak nikdy na nic nepotřebuju), tak se mi vytvoří hotspot. Světe div se, drží celý den, až do vybití mobilu.

Jak přesně jsi danou zkratku vyrobil? Momentálně využívám HotSpot pravidelně, tak bych to rovnou vyzkoušel.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 14. 10. 2023 13:33

Známá má totéž na iPhonu 8 nebo co to má. Aha, takže to není chyba nebo špatné nastavení, to jsou jen opět kreténi z Cupertina v akci. Bože, ty iPhony jsou TAK uživatelsky nepřívětivé, až to brzdí vzduch. Za ty šílené peníze bych počítal, že to bude vymazlené do posledního detailu, ale ty nejpoužívanější funkce jsou naprosto tragicky zprasené, fakt hrůza a děs. Zlatý Android, kde všechno základní krásně funguje, jak člověk očekává. To se vůbec nedá srovnat. A za třetinovou cenu...
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 14. 10. 2023 19:32

Ono to je vymazlené a perfektně fungující, ale jenom pro Apple produkty. U nich se o HotSpot nemusíš vůbec starat, stačí jednou zapnout, spárovat a pak už se připojují a odpojují dle potřeby a bez zásahu uživatele. A právě tohle způsobuje problém u připojení neApple produktů - po chvilce nepoužívání se HotSpot odpojí, ale zpětné připojení si již neApple zařízení nedokáže vyžádat, takže se nepřipojí a musí se to různě iniciovat. :grr:

A samozřejmě vývojáři Apple nepředpokládají, respektive se neobtěžují předpokládat, že podobně hloupé zařízení mohou existovat, takže funkci přepnutí do trvale zapnutého HotSpotu v iOS dosud neaplikovali. Na světě existuje jenom jedna značka PC, NB, tabletů a mobilů, která si zaslouží pozornost, a to je Apple, takže ať si všichni koupí Apple a zbytek výrobců ať se jde pást. Vše se nejlépe dá udělat na Apple technice, a co se udělat nedá, tak to nestojí za řeč a mělo by se zrušit. o<:)

:mrgreen:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 14. 10. 2023 21:43

S tím nesouhlasím. Spojovali jsme hotspotem dva iPhony, furt se to odpojuje, to je peklo. U Androidu jsem nic takového nepoznal, neměl jsem ani tušení, jak špatně nastavené iPhony jsou, nikde se nepíše o tom, že hotspot je na ho*no, našeptávání při psaní zpráv je na ho*no, buzení je na ho*no a na další věci asi časem narazím.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 25. 10. 2023 11:28

Joska7777 píše:Mám iphone 13. Tento problém jsem taky měl. Stačilo si vyrobit zkratku. Když spustím aplikaci Tipy (kterou jinak nikdy na nic nepotřebuju), tak se mi vytvoří hotspot. Světe div se, drží celý den, až do vybití mobilu.

Tak jsem to ještě zdokonalil a udělal si automatizovanou zkratku, kdy se mi po příchodu do kanceláře HotSpot sám zapne a při odchodu sám vypne, a kupodivu, najednou HotSpot drží jak přibitý a neodpojuje se ani při nečinnosti. :tleskani

Akorát mám podezření, že to automatické vypínání a zapínání občas začne "žrát" baterku a za 1/2 dne mi jí vymlátí. Pokud se mi to potvrdí, tak vždy zůstane možnost zapínat a vypínat ručně zkratku, jak to tady psal Joska7777 a mít konečně funkční HotSpot. o<:)
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků