Volání na číslo z SMS

O operačním systému iOS a jeho aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 11. 10. 2022 20:36

Po přechodu z Androidu na iOS jsem nepochopil, jak jednoduše vytočit telefonní číslo uvedené v SMS. Občas dostávám SMS avízo od PPL, že mi vezou balík a v SMS je i telefonní číslo na kurýra, se kterým se mohu telefonicky spojit a upřesnit podmínky doručení. U telefonů s Androidem bylo vždy telefonní číslo v SMS aktivní a při ťuknutí na něj šlo na něj rovnou zavolat. U iPhone jej musím přepsat ručně a nelze jej ani z SMS vykopírovat, jelikož se SMS kopíruje vždy celá.

Existuje na to nějaká finta anebo je to další nedokonalost iOS? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 13. 10. 2022 10:31

Od PPL konkrétně žádnou sms nemám, ale u ČP a pod. to funguje jak popisuješ - číslo je aktivní, klepnu na něj a volám.
U mne jsou teda "všechny řady čísel" aktivní - když budu mít v sms číslo 123456, tak se mi po klepnutí nabídne možnost volat, poslat zprávu, kopírovat ...

Edit: teď jsem se u kolegy díval na PPL - u nich to opravdu nejde (protože to mají blbě) - mají "123456789.Tym" - to bohužel není číslo.
Takže ano, bude to další nedokonalost iOS, že v náhodné změti znaků nerozezná číslo.
libol
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 13. 10. 2022 13:15

Kdyby v PPL trochu mysleli hlavou a ne zadkem, tak tam daji tu mezeru. A pokud na to nemají místo v sms, tak místo "tym PPL", tam klidně muze být jen "– PPL".

Ale to by to někdo musel testovat, že?
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 13. 10. 2022 14:03

SMS od PPL je v poradku a moje tlacitkova Nokia 301DS z ni telefoni cislo vytocit dokaze i pres tu prebytecnou tecku (resp. chybejici mezeru).

Programatori ze severu se evidentne dokazali zamyslet vic, nez ti za Velkou louzi.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 13. 10. 2022 18:13

Nejde o tečku, ale o tu chybějici mezeru za tečkou. Je to chyba obou stran.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod jege 14. 10. 2022 11:25

Zajímavé, že stejná SMS přeposlána na manželčin Android dokázala u stejného čísla s tečkou nabídnout jeho normální vytočení. Zase chce být Apple chytřejší než ostatní, anebo tam mají ne moc schopné programátory. Osobně tipuji spíše to druhé. :mrgreen:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 21. 10. 2022 07:35

Místo toho, abyste tady diskutovali o ničem, napsal jsem na PPL, uvedl, v čem je problém, odpověď jsem nedostal, ale dnes mi dorazila na iPhone smska ohledne zasilky, za cislem je nově přidaná mezera, takže číslo je aktivní a jde na něj rovnou volat, nemáte zač.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod jege 24. 10. 2022 19:04

Njn, ale pak by různí orgáči nemohli spřádat krkolomná vysvětlení, jak to má Apple v pořádku a blbci jsou všichni ostatní! :mrgreen:

Jinak také jsem o tom uvažoval, dokonce jsem našel kontakt, kam to adresovat, ale pak mi do toho něco přišlo a následně jsem na to zapomněl. Zítra čekám zásilku, tak zrovna vyzkouším, jestli to opravdu opravili.

-- 25. 10. 2022 09:13 --

Tak dnes čerstvé avízo od PPL, a bohužel vše při starém, za číslem chybí mezera. 8-S

Také jsem jím napsal, ať to opraví, tak uvidíme, co s tím udělají. :hm

-- 25. 10. 2022 10:50 --

Zajímavé je, že u stejné SMS odeslané přes Telegram (potřeboval jsem SMS z telefonu dostat do PC a uvést jako příklad v e-mailu pro PPL) již číslo na kurýra podsvíceno je a lze jej přímo vytočit. Takže opravdu je to spíše bug v aplikaci SMS pro iOS!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků