Nefunguje WiFi volání

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stan_da_lada 3. 4. 2021 16:22

Dobrý den, mám dotaz ohledně WiFi volání. Vodafone zrušil službu 3g zóna a tak přecházíme v našem starém domě na variantu WiFi volání. Máme 3 telefony Redmi a jen já s Redmi Note 8 jsem to zprovoznit. U všech telefonu jsou zadány ty tovární kódy pro vyvolání WiFi volání, je zaškrtlá v menu jak varianta VolTe tak VoWifi, u všech telefonu je to stejné a jen na jednom nahoře vidím info o VoWifi, u jiných nic a není signál. Můžete mi prosím pomoct?
stan_da_lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 3. 4. 2021 17:56

A máte u všech čísel WiFi volání a VoLTE aktivováno také v samoobsluze Vodafonu?
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod gomezka 4. 4. 2021 06:50

Ahoj, jsem na tom stejne 3G zona zrusena a jsem temer bez signalu.

Bohuzel podpora wifi musi byt primo v telefonu pro Vodafone CZ. Najdi si na jejich strankach seznam zarizeni ktery VoWifi podporuji. https://www.vodafone.cz/wifivolani/ dotaz "Jaké telefony mají zabudovanou podporu Wi-Fi volání?"

Z volneho prodeje tech telefonu moc neni.

Vynucena aktivace VoWifi kodem sice zpristupni v menu nastaveni patricne polozky wifi volani ale stejne nefunguje.

Predpokladam ze mas povoleno VoLTE a VoWIFI u operatora pro kazdou sim.
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod stan_da_lada 4. 4. 2021 11:11

U všech je to WiFi volání ve Vodafone samoobsluze nastavené. Jeden tlf. je Redmi 8, druhý Redmi Note 7 a třetí Redmi Note 8 Pro, u všech je stejné nastavení, myslím, že ani jeden není v tom jejich seznamu na stránkách Vodafone, a jen ten třetí funguje.
stan_da_lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 4. 4. 2021 11:59

Na seznam u opa nehleď. Máme doma tři telefony, respektive dva modely - Mi A2 Lite a Poco M3. Ani jeden není v seznamu pro VoLTE a funguje to na všech. Stejný to bude u VoWiFi. Je to třeba vyzkoušet. Taky není podmínka že se Ti VoLTE a VoWiFi bude zobrazovat v oznamovací liště. To jako po zrušení 3G nemáte na daným místě žádný signál pro volání?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stan_da_lada 4. 4. 2021 13:38

Je to starý dům a silné zdi a snad v celé vesnici celý problém, je na kopci a na platu pod dalsim kopcem. V patře trochu je, ale v přízemí, kde trávíme nejvíc času, ani ťuk. Nejen že to nezobrazuje, ale fakt to nefunguje.
stan_da_lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 4. 4. 2021 14:40

Věřím že to nefunguje, jen sem chtěl říct že seznam u opa a zobrazení ve stavovým řádku není směrodatný jak s VoLTE tak VoWiFi, pídil sem se po tom minulý týden. U Mi A2 Lite dokonce ani nemáme v Android 10 (v A9 to bylo) možnost v nastavení sim aktivovat a deaktivovat a přesto je to funkční, jen po zadání *#*#4636#*#* je vidět že je dostupné, tedy VoLTE, VoWiFi sem neřešil, nepotřebujem to. Ale co sem se dopídil tak s podporou VoWiFi je to horší než s VoLTE. Pěkně na pikaču taková situace. Asi bych řešil výměnu opa pokud je to možný.
A zkoušel si *#*#869434#*#* ?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 4. 2021 15:09

@stan_da_lada: a kdybys prohodil simkarty v tom jednom funkčním z těch druhých telefonů, tak to začne fungovat?
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomezka 4. 4. 2021 16:14

Jak pise sulda VoLTE vetsinou jde aktivovat kodem i kdyz neni tel v seznamu podporovanych. Sam mam aktivovane kodem na Mi Max 3 a jde to i kdyz muj tel neni v seznamu (ikona není vidět).

Podopora VoWIFI je ale opravdu nutna primo pro telefon. Uz jsem to resil pred nasazenim 3G zony cca pred 5 lety. Byl jsem testrem Vodafone aplikace Wifi volani (je jiz ukoncena). Dle techniku opa a vyvojaru je nutne aby telefon podporoval presne nastaveni (byl nejlepe z jejich distribuce). Xiaomi se pry s nejakym VoWIFI pro EU distribude moc pry nemazli a resi jen konkretni modely pro operatory. Mozna se situace zlepsila ale vsechny mnou pouzivane telefony Xiaomi co nejsou v seznamu VoWIFI nepodporuji.
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod stan_da_lada 4. 4. 2021 17:57

Když jsem dal svou simku do telefonu dcery, nefungovalo to, stejně jako její simka v mém telefonu. Když jsem to vrátil zpátky, moje simka v mém telefonu funguje. To postrádá smysl.
stan_da_lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 4. 4. 2021 19:16

Jestli to s jinou sim nešlo tak bude chyba v tý sim.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stan_da_lada 4. 4. 2021 19:35

Ale má SIM nešla v jiným Redmi telefonu taky, nechápu :-)
stan_da_lada
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků