Xiaomi Mi 9T / Xiaomi Mi 9T Pro – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod roy1 25. 1. 2020 17:59

A co takhle vyčistit sparovane přístroje v autoradiu? Kdysi mi takhle blbl parot neb měl plnou paměť, ale nikde to nehlasil.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xx30 25. 1. 2020 21:58

Zkusím ten blog.
Přístroje jsem všechny vyčistil, psal jsem to výše, nepomohlo.
Kdyby měl někdo nápad nebo radu budu vděčný.

-- 27. 1. 2020 17:55 --

Tak dnes jsem ještě zkusil spárování přes externí aplikaci BT a také nefunguje. Mám pocit, že jsou ty restarty zcela nahodilé, ale v pravidelných intervalech ( spárování vydrží cca půl až jednu minutu ). Po restartu je telefon ihned viditelný včetně kontaktů. Jediný způsob kdy se BT chytne a nespadne je pokud na telefonu zruším spárování a dám znovu spárovat se zadáním kódu na telefonu i v autě, to ale není vždycky 100 %.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 1. 2020 20:11

Update MIUI 11 pro Xiaomi Mi 9T údajně vybíjí baterii.

Na diskuzních fóru Reddit se podobných nashromáždila celá řada a společně si stěžují, že po globální aktualizaci MIUI 11.0.4.0 se jim drasticky snížila výdrž baterie. Z obvyklých 9-10 hodin SOT (Screen-in-time) je tahem pera pouhých 6-7 hodin, což je solidní skok k horšímu. Za vším stojí přehnaně zvýšené spotřeba systémových prostředku Androidu samotného, která se podle testů může podílet na zátěži baterie až z 30 %. Xiaomi mělo podobný problém i v minulosti s aktualizací na Android 9, takže se historie možná opakuje.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xx30 30. 1. 2020 19:22

Dnes jsem ještě znovu laboroval s nastavením jak v telefonu tak v autě a došel jsem k těmto závěrům.
Pokud v telefonu nastavím mobilní hotspot a BT zároveň a pak nastartuji auto a dojde k propojení jak hotspotu tak BT ( před aktualizací jsem to tak dělal a bylo vše zcela funkční ) – následně se BT neustále odpojuje a hotspot zůstane propojen.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT – následně zůstane BT stabilně propojené a neodpojuje se.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT a pak následně zapnu v telefonu hotspot který se také propojí s autem – BT zůstane stabilně propojené a taktéž hotspot zůstane propojený.
Tedy BT zůstane stabilně propojené pouze pokud se spojí v autě s rádiem jako první. BT používám k telefonování a příjmání zpráv v autě a mobilní hotspot používám k propojení rádia ( navigace,… ) online.
Pokud někomu pomůže.

-- 10. 2. 2020 22:30 --

Po aktualizaci se skutečně snížila výdrž na nabití a to o cca 1/3. Systém android opravdu spotřebovává cca 30% baterie. Po nabití se baterie vybíjí cca 2% za hodinu při nečinnosti.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mihora76 18. 2. 2020 17:17

Potvrzuji, po aktualizaci na 11.0.4.0. šla výdrž opravdu o cca 1/3 dolu, laborace se spořičem baterie a nastavením nepomohla, pomohl až factory reset a manuální instalace aplikací (ne z Google zálohy). Bez jakéhokoliv dalšího nastavování je SOT opět okolo 8-10ti hodin (teď 8,5 hodiny, den a půl od nabití, GPS, Wifi on, zbývá ještě 39 % baterie). Je to opruz vše nastavovat a instalovat znovu ale doporučuji, za zkoušku nic nedáte.

Přičemž celá akce přinesla ještě jeden bonus, předtím byla čtečka otisků téměř nepoužitelná, rozeznám každý třetí-čtvrtý pokus, někdy ani ten ne. Nyní po factory resetu téměř pokaždé napoprvé, i se zdá pocitově rychlejší.
Mihora76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 9. 3. 2020 08:08

Přesně jak píšeš, čtečka otisků je velmi špatná. Určitě byla před aktualizací rychlejší a přesnější. Sice nechápu proč by měla být aktualizací dotčena její funkce, ale je to tak.
Používáte globální Rom nebo tu českou? Když jsem se díval na tu instalaci, tak mě odrazilo to odemykání bootloaderu. Píší, že by se snížila bezpečnost telefonu, tak se mi to nechce riskovat. Je tam něco opravdu zásadního, proč by se to vyplatilo? Navíc pak nejde telefon zpátky zamknout. Chci jej zachovat jako maximálně bezpečný, když už tam používám bankovní apky apod.
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod CZ4R 9. 5. 2020 21:37

Nevíte jaký je stav s Xiaomi Mi 9T Pro? Je všude nedostupný, tak jestli je to jen výpadkem dodávek z Číny nebo se už jedná o trvalý stav...
CZ4R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kcdpt 16. 5. 2020 08:56

Telefon Mi 9T Pro mi po pripojeni k nabijacke zapne displej asi na 5 sekund. Potom zhasne. Po 1-2 sekundach zasvieti na displeji odtlacok prstu a potom sa zapne cely displej na asi 5 sekund. Opat zhasne ...Toto opakovane robi asi 5 minut. Potom sa konecne vypne. V nastaveniach som skusal vsetko mozne, ale nic nezrusilo nekonecne zapinanie a vypinanie displeja pri nabijani. Je to neprijemne najma v noci. Jedine co pomaha je zapnutie ambientneho displeja.
Nemate nejaky napad ako sa toho zbavit. Mam pocit, ze mi to telefon robi tak 2 mesiace, mozno po nejakej aktualizacii.
Dakujem
kcdpt
Junior

Odeslat příspěvekod red98 18. 5. 2020 16:06

Objednal som kolegovi mi 9t za 299e. Bola to spravna volba? Odporucili by ste tento mobil za tuto cenu? Ak ano- preco? Ak nie- preco?
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 19. 5. 2020 08:10

Xiaomi Mi 9T ...aké sú najnovšie skúsenosti s aktualizáciou na MIUI 11 a Android 10 ?
je to už v pohode, alebo stále je problém s vybíjaním batérie ?
depo63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod red98 26. 5. 2020 15:17

Dnes dosiel po takmer 2 tyzdnoch mi9t. Co urobit ako prve? Nainstalovat android 10 alebo este pockat na starom androide, kym sa novy vytunninguje? Ake su vase skusenosti???

-- 9. 6. 2020 21:56 --

Ako sa da vypnut na 9t rychlonabijanie?
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 7. 2020 13:10

Aktualizace na MIUI 12 pro Xiaomi Mi 9T jsou pozastaveny!

V tuto chvíli (v pondělí 27. července) nejsou pro telefony Xiaomi Mi 9T dostupné žádné aktualizace. Důvod je prostý: byly pozastaveny ze strany výrobce z důvodu zjištěných problémů a chyb, které nebyly blíže specifikovány.

Někteří uživatelé se začali vyptávat v komunitních fórech. Díky jednomu z moderátorů, jež by měl být seznámen se situací, nyní víme, co se stalo: „Globální aktualizace MIUI 12 [MI, EU, RU] pro Xiaomi Mi 9T částečně proběhla a aktuálně je pozastavena, neboť vývojářský tým kontroluje několik menších problémů. Laskavě počkejte na další várku.“ Jaké konkrétní problémy se v systému objeví po instalaci MIUI 12, Xiaomi zatím nespecifikovalo.

[Zdroj: xm.cz/blog ]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lancelotcv 1. 8. 2020 08:02

Po aktualizaci na MIUI 12.0.1 se úplně změnila rolovací lišta nahoře. Už tam nevidím spotřebovaná data ani příchozí zprávy či messenger. jde to nějak nastavit? mám 9T pro.
ASUS ROG STRIX B360-F GAMING, i7-9700, GIGABYTE RTX 2070 WINDFORCE 2X, Logitech G502 SE Hero, Asus TUF Gaming K7, Denon AVR-X550BT, Jamo S 426 HCS 5 White,
Projektor Optoma HD144X, Kingston HyperX ORBIT.
lancelotcv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 30. 5. 2021 16:13

XIAOMI MI 9T obdrželo novou aktualizaci MIUI 12.5 / 12.1.2.0.RFJMIXM
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dryqj 31. 5. 2021 14:02

Přinesla aktualizace něco zajímavého? Mě ji mobil zatím nenabízí.

-- 18. 8. 2021 19:40 --

Dnes aktualizace na MIUI 12.1.4.0 a androidem 11.
dryqj
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků