Interní tel. seznam

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod metyn 21. 6. 2021 04:45

taky mi nejde do hlavy k čemu je dobrá ta "vychytáfka" s nezálohovanými kontakty, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod XIII. 21. 6. 2021 06:05

Zálohované kontakty jsou velmi užitečná věc. Nechápu, proč se tomu někdo brání.
Jan Třináctý
XIII.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 21. 6. 2021 10:10

Tak pokud si vytvoří zálohu vcf a telefon časem odejde,tak alespoň bude mít starou zálohu kontaktů.Ale online záloha a synchronizace je úplně bez problémů a o dost jednodušší.
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod mirasat 21. 6. 2021 14:33

Já to mám jinak v hlavě holt. Když jsem viděl, jaké problémy měli někteří lidé kolem mě se zálohou kontaktů do googlu a jejich obnovou zpět do mobilu a některé další navázané věci, tak jsem si udělal takový test a docela cloudování nefungovalo dostatečně, na můj vkus. Lidi se holt dělí do skupin, jsou cloudaři, co jim to prostě funguje, pak lidi, jako já a pak lidi, co měli problémy z nějakého důvodu a tak přešli na to, či ono řešení. Já mám kontakty uložené jinak a funguji v pohodě. Na cloudu mám vyzálohované konverzace messengeru, tak jsem už neměl sílu zjišťovat, jestli lze provozovat je interně. Ale celkem mi to nevadí, neb to funguje...
mirasat
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 21. 6. 2021 15:11

XIII. píše:Zálohované kontakty jsou velmi užitečná věc. Nechápu, proč se tomu někdo brání.

A proč brání? Jsou lidi kterým kontakty nepřibývají ale bohužel ubývají a stačí jim soubor .vcf aktualizovat jednou za rok a mají ho uložený na více místech. Nepraktické? Jak pro koho, každý jsme jiný. Někoho to tak třeba i baví, jinej může mít nedůvěru ke cloudu atd. Mě třeba zase přijde divný, když tu o tom lidi kteří to nepobírají debatují. Ten čas přeci mohou využít užitečněji.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david2359 21. 6. 2021 15:31

Brání v tom smyslu, že se aktivně snaží, aby se kontakty samy nezálohovaly. Pokud by byla pravda, že nové kontakty se vůbec nepřidávají, tak je skutečně jedno, zda má někde uložený vcf soubor, nebo zda se do cloudu záloha aktualizuje průběžně. Pokud v telefonu nemá kontakty na nájemné vrahy, tak to ale zároveň ničemu nevadí a je jedno, jestli to využije nebo ne...

mirasat píše:Já to mám jinak v hlavě holt. Když jsem viděl, jaké problémy měli někteří lidé kolem mě se zálohou kontaktů do googlu a jejich obnovou zpět do mobilu a některé další navázané věci, tak jsem si udělal takový test a docela cloudování nefungovalo dostatečně, na můj vkus. Lidi se holt dělí do skupin, jsou cloudaři, co jim to prostě funguje, pak lidi, jako já a pak lidi, co měli problémy z nějakého důvodu a tak přešli na to, či ono řešení. Já mám kontakty uložené jinak a funguji v pohodě. Na cloudu mám vyzálohované konverzace messengeru, tak jsem už neměl sílu zjišťovat, jestli lze provozovat je interně. Ale celkem mi to nevadí, neb to funguje...

Nevím, co dělám špatně, ale synchronizace Google kontaktů mi prostě funguje. Nic jsem nenastavoval a nezapínal. Nechal jsem defaultní nastavení. Když jsem si koupil nový telefon, přihlásil jsem se do svého Google účtu a kontakty řešit vůbec nemusel... I když lokální zálohu taky někde mám.
Nikdy jsem Google kontakty nepoužil jako zálohu. Žádný telefon jsem nerozbil a neztratil. Ale několikrát se mi v cloudu hodily, když jsem si zapomněl telefon doma.

A když ti "cloudování" nefunguje a nevadí ti dělat zálohu ručně, tak zase příliš nevidím důvod něco vymýšlet...
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 21. 6. 2021 20:22

šulda píše:
XIII. píše:Zálohované kontakty jsou velmi užitečná věc. Nechápu, proč se tomu někdo brání.

A proč brání? Jsou lidi kterým kontakty nepřibývají ale bohužel ubývají a stačí jim soubor .vcf aktualizovat jednou za rok a mají ho uložený na více místech. Nepraktické? Jak pro koho, každý jsme jiný. Někoho to tak třeba i baví, jinej může mít nedůvěru ke cloudu atd. Mě třeba zase přijde divný, když tu o tom lidi kteří to nepobírají debatují. Ten čas přeci mohou využít užitečněji.

Je to jeho vec, ale mat zalohu online je na nezaplatenie. Vlastna skusenost: iba zena dokaze cloveka ***** tak, ze som kvoli nej jebol mobil o zem (vsi silou a mobil na sracky). Na druhy den rano, som si kupil novy mobil a obnovil vsetko z iCloudu = vsetko ako predtym akurat v novsom modele.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků