Xiaomi Mi 9 / Mi 9 SE – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marko3215 25. 1. 2020 22:15

Ahoj
neporadí mi někdo prosím?

Mám xiaomiSE 9, když posílám mailem fotky tak mi to nedá vybrat v jaké kvalitě to chci poslat.
Můj predchozí Huawei nova nabídl před odeslaním 3 úrovně kvality fotek.
Díky
Marko3215
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 26. 1. 2020 13:24

A používáš co? Stejnou aplikaci, nebo přes prohlížeč.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marko3215 27. 1. 2020 11:08

Jo používám stejnou aplikaci
Marko3215
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sirzachy 27. 1. 2020 14:02

Jsme zvědav na porovnání Mi 9 SE vs Mi 10 SE.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 4. 2020 09:17

Xiaomi Mi 9 SE už dostává také aktualizaci na Android 10

I někteří čeští uživatelé smartphonu Xiaomi Mi 9 SE už možná zaznamenali dostupnost aktualizace svých zařízení na Android 10. Na rozhraní to sice příliš nepoznají – stále půjde o MIUI 11 – nicméně se mohou těšit na nové funkce.

Stabilní verze MIUI V11.0.2.0 založená na Androidu 10 s sebou dále přináší únorové bezpečnostní záplaty, zvyšující úroveň zabezpečení systému. Evropská stabilní verze Androidu 10 pro Xiaomi Mi 9 SE přitom začala být distribuována už 22. března, takže si minimálně v našem případě dala trochu na čas. Tak snad aspoň bude tak stabilní, jak slibuje.

Evropskou verzi (tedy „harmonizovanou“ s legislativou EU) poznáte podle označení QFBEUXM. Kromě toho ještě existuje varianta globální a ruská.

První změnu jsme zaznamenali už přímo po instalaci. Souvisela s aplikací pro fotoaparát (Camera), kterou bylo dosud třeba pro správné fungování otevřít nadvakrát. Nyní to už potřebné není. K dalším novinkám se řadí záplata překrývání obrázků při přecházení mezi snímky obrazovky (screenshoty) či drobné opravy stavového řádku.

Pokud se vám dostupnost aktualizace ještě nezobrazila, chce to trpělivost. Ne všem se totiž systém aktualizuje ve stejnou chvíli.

-- 16. 6. 2020 20:26 --

Do Xiaomi Mi9 míří nová verze MIUI 12.0.1. Jde v ní hlavně o animace

Co přináší update na MIUI 12.0.1 do telefonu Xiaomi Mi 9
Design systémových aplikací
Přidán engine pro fyzické animace a nová architektura mění jejich vizuální styl
Přidán systém pro dynamická okna umožňující nové animace při přechodu mezi obrazovkami
Obecný design systému
Nový vizuální styl a sjednocení prvků
Přidán “magazínový” vizuální styl, zobrazení obsahu je čistější
Super tapety
Přidány úplně nové super tapety, které překonají hranice prostoru

[Zdroj: Svetandroida.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 6. 2020 23:03

U mě zatím nic. Co je pravdy na tom, že s aktualizací na A10 zmizí možnost nahrávat hovory?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mildapm11 22. 6. 2020 20:37

Tek evropské MI 9 dostává aktualizaci na MIUI 12. Právě proběhla instalace a vše šlape jak má.
Přílohy
IMG_20200622_213657.jpg
PrintScreen
Mildapm11
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew_007 24. 6. 2020 20:05

Dnes dorazila aktualizace (zabezpečení) na Xiaomi Mi 9 SE

MIUI V11.0.6.0.QFBEUXM - Stabilní - 493MB
Bezpečnostní záplaty Android na verzi květen 2020. Zvýšení zabezpečení systému.

-- 28 srp 2020 07:12 --

Konečně i Mi 9 SE dostává aktualizaci na MIUI 12.

Verze MIUI
MIUI Global 12.0.1
Stabilní
12.0.1.0(QFBEUXM)

Verze systému Android
10 QKQ1.190828.002

Úroveň opravy zabezpečení Android
2020-08-01
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 4. 2021 11:49

Mi 9 SE obdrží novou aktualizaci: MIUI 12.5 má 461MB

-- 5. 5. 2021 10:29 --

Xiaomi Mi 9 prý nedostane MIUI 13.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 22. 5. 2021 11:41

Dobrý den, mám Xiaomi Mi 9T, koupil jsem si nabíječku do auta 30W, která má jeden výstup 18, druhý 12W. Na obalu je popisek Power Delivery / Qualcom 3.0 /2.0. Není tam však Quick Charge o kterém vím jistě, že můj mobil podporuje. Bude tedy tato nabíječka mů mobil nabíjet 18ti waty? Děkuji
aurum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 7. 2021 09:28

Xiaomi Mi 9 obdrželo novou aktualizaci: MIUI 12.5 (MIUI V12.5.1.0.RFAEUXM)

Obrázek

-- 11. 10. 2021 10:54 --

Telefon Xiaomi Mi 9 dostane možnost rozšíření paměti RAM o 3 GB

Telefon existuje v několika kombinacích operační a interní paměti, přičemž verze se 6 GB RAM by nově mohla nabídnout až 9 GB, zatímco varianta s 8 GB RAM dokonce 11 GB. Jak je to možné? Může za to technologie, označovaná jako „Memory Fusion“.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Telefon Xiaomi Mi 9 možnost rozšíření paměti zatím nemá. To, že se pro tento model připravuje, prozradili členové týmu MIUI Pioneer minulý týden, když odpovídali na dotazy vznesené uživateli. Operační paměť by mělo být možné navýšit o 3 GB.

Lze předpokládat, že možnost rozšíření paměti RAM o 3 GB přinese některá z příštích aktualizací. V tuto chvíli není znám přesný termín jejího vydání – zatím poslední aktualizace pro globální Mi 9 (V12.5.1.0.RFAMIXM) vyšla v červnu a pro evropskou verzi (V12.5.1.0.RFAEUXM) v červenci.

[Zdroj: Xm.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 12. 2021 09:17

K čemu mi budou další gigabajty ram, když už ta současná zeje prázdnotou. Management paměti je nastaven tak, že zapneš jednu app, minimalizuješ, vlezeš do druhé, vrátíš se do první a ta se spouští znova. Nakonec jedinej způsob, jak bezpečně udržet 2 spuštěné aplikace, je hodit si je do splitscreenu. Multitasking je tu úplně na ho...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Treeper 6. 4. 2022 11:43

Ahojte, měl bych dotaz na majitele Mi9, nesetkali jste se někdy s podivným škvrčivým zvukem, který vydává modul fotoaparátu? Poslední dobou při zapnutí aplikace foťáku se občas ozve několikasekundove (až 8s) škvrčení, (jako by mi do foťáku vlezla moucha :D ) vypozoroval jsem, že to dělá po vetších otřesech ( sbíhání schodů, běh..), Je to na reklamaci? Dík za odpovědi
Treeper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 7. 2022 22:13

Mně to nedělá
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 7. 2022 22:17

Treeper píše:Ahojte, měl bych dotaz na majitele Mi9, nesetkali jste se někdy s podivným škvrčivým zvukem, který vydává modul fotoaparátu? Poslední dobou při zapnutí aplikace foťáku se občas ozve několikasekundove (až 8s) škvrčení, (jako by mi do foťáku vlezla moucha :D ) vypozoroval jsem, že to dělá po vetších otřesech ( sbíhání schodů, běh..), Je to na reklamaci? Dík za odpovědi

dělá to čočka fotoaparátu, není to na reklamaci, je to vlastnost
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků