Xiaomi Mi Band 4 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod sramik 16. 6. 2019 19:48

Mám od pátku objednáno z číny za cca 900 kč tak jsem zvědavý.
sramik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 29. 6. 2019 15:36

sramik píše:Mám od pátku objednáno z číny za cca 900 kč tak jsem zvědavý.


Tak dej pak vědět, jsem tůze zvědavý.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 6. 2019 20:47

Tak už ho mám.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 7. 2019 19:32

Jak zobrazit jméno volajícího a české znaky - Xiaomi Mi Band 4:
https://www.youtube.com/watch?v=aKhnHwstYjo
Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 20:53, celkově upraveno 1
Důvod: YT inline
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sramik 4. 7. 2019 10:24

Tak po dvou dnech testování mohu náramek označit za velmi zdařilý.

Barevný display je fajn + dobrá čitelnost na sluníčku (možnost volit jas) baterie po dnu a půl kapacita 91%
Co se týká ovládání, tak ani češtinu (v současné době chybí) nepotřebujete.
Dále se mi velmi líbí možnost ovládat hudbu pomocí náramku (přeskakování / pauza / zvýšení, snížení hlasitosti)
Ohledně notifikací, tak je problém jen se znaky v češtině především písmena s háčky, ale dá se na to zvyknout.

Co mi vadí, tak je to, že na nabíjení musím vyndavat vajíčko z náramku, ale to je již od začátku - verze předtím :(.
Dále také to, že si nemohu navrhnout vlastní pozadí a obrazovku a je nutné vybírat z přednastavených - toto asi do budoucna vyřeší.

Objednávka z ali, dodání cca dva týdny - potřeba objednávat verzi global - čínská verze je levnější, ale jsou zde určitá omezení - především menší kapacita baterie.
sramik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 7. 2019 11:48

Jak moc je při zhasnutém displeji vidět jeho obrys?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod EOS1300D 4. 7. 2019 15:30

Je tento náramek vhodný i k plavání? Chodím 2x týdně po cca hodině. Ptám se, protože jsem původně chtěl Samsung Gear Watch (ano, vím, že Gear Watch jsou hodinky a Mi Band náramek) a ty mají voděodolnost 5 AT, ale v recenzích bylo psané, že moc k plavání nejsou vhodné. Jak to tedy je?
Naposledy upravil EOS1300D dne 4. 7. 2019 16:52, celkově upraveno 1
EOS1300D
Junior

Odeslat příspěvekod sramik 4. 7. 2019 15:31

Tazz1 píše:Jak moc je při zhasnutém displeji vidět jeho obrys?


Na přímo vidět není ale když se koukám z boku tak je to vidět

-- 4. 7. 2019 16:42 --

EOS1300D píše:Je tento náramek vhodný i k plavání? Chodím 2x týdně po cca hodině. Ptám se, protože jsem původně chtěl Samsung Gear Watch (ano, vím, že Gear Watch jsou hofinky a Mi Band náramek) a ty mají voděodolnost 5 AT, ale v recenzích bylo psané, že moc k plavání nejsou vhodné. Jak to tedy je?



No do ódy jsem ho ještě nezkoušel ale měl by být vodotěsný. Dokonce jsem v jedné recenzi na něj četl že dotyčný se s ním sprchoval a taky zkoušel ve sklenici s vodou a bez problémů.
sramik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 7. 2019 18:24

4 má plavání v aktivitách, takže by měla být vodotěsná, mi band 3 manželky bazén nepřežil.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krysta 4. 7. 2019 19:20

sramik píše:Tak po dvou dnech testování mohu náramek označit za velmi zdařilý.

Barevný display je fajn + dobrá čitelnost na sluníčku (možnost volit jas) baterie po dnu a půl kapacita 91%
Co se týká ovládání, tak ani češtinu (v současné době chybí) nepotřebujete.
Dále se mi velmi líbí možnost ovládat hudbu pomocí náramku (přeskakování / pauza / zvýšení, snížení hlasitosti)
Ohledně notifikací, tak je problém jen se znaky v češtině především písmena s háčky, ale dá se na to zvyknout.

Co mi vadí, tak je to, že na nabíjení musím vyndavat vajíčko z náramku, ale to je již od začátku - verze předtím :(.
Dále také to, že si nemohu navrhnout vlastní pozadí a obrazovku a je nutné vybírat z přednastavených - toto asi do budoucna vyřeší.

Objednávka z ali, dodání cca dva týdny - potřeba objednávat verzi global - čínská verze je levnější, ale jsou zde určitá omezení - především menší kapacita baterie.


K ničemu jsem se moc nedogooglil. Jaké jsou omezení čínské verze? Našel jsem jen jazyky + default čínština. Třeba na gearbest srovnávali NFC Čína vs global, které se liší, ale Čína bez NFC by podle mě měla odpovídat globál.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod sramik 4. 7. 2019 20:14

Co jsem pochopil, tak v čínské verzi je rozdíl takový, že je tam menší baterka (Global verze 135mAh Standby time 20 dní Čínská verze 120 mAh Standby time 15 dní) pak to má ještě NFC a podporuje Xiaoai AI (jen pokud umíte čínsky) + to podporuje jen Čínštinu a angličtinu ostatní jazyky chybí.

Rozdíl pak i cena - čínská verze je levnější + možná tam je nějaký sledovací zařízení :D
sramik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 7. 2019 22:32

Ahoj, po 9ti dnech používání max spokojenost. Je to můj první chytrý náramek, tak nemohu srovnávat, ale jsem nadšený.
Ohledně plavání, ještě jsem s ním neplaval, ale každý den se s ním sprchuji a žádný problém. Dokonce tlakem vody ze sprchy se spouští display :)
Já ho tedy používám jen jako hodinky, notifikace z telefonu, budík a v noci mi monitoruje spánek. Žádné fitness aktivity jsem s ním zatím neměřil.
Super je gesto zápěstím které spustí display, takže když se podívám klasicky na hodinky tak se zapne a ihned jak dám ruku dolů tak zhasne....
Výdrž zatím super po 9ti dnech a 8mi hodinách od prvního nabytí na 100% je teď na 57% baterie...
Mám ho z Ali global verzi, za 36USD, za dva týdny byl doma...
Co mě trochu štve, že mizí dost baterka v mobilu... :(
A to mám mobil s Bluetooth 5,která má mít nižší spotřebu...
Jinak ho mám pořád na ruce a vubec o něm nevím...
Super je upozornění na volání a notifikace, u mobilu už mám pořád vyplé zvonění...
Češtinu notifikace jsem vyřešil pořízením externí apky viz odkaz výše...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 7. 2019 15:42

Xiaomi Mi Band 4 a české znaky: poradíme vám, jak na to
https://smartmania.cz/xiaomi-mi-band-4-cestina/
Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 20:54, celkově upraveno 1
Důvod: odkaz
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 11. 7. 2019 08:23

Teď louskám recenzi na Smartmanii a autor uvádí, že chybí inteligentní budík. Je to pravda? Na ten jsem si docela zvykl a dost by mi chyběl :-(
Tazz1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků