MI NOTE 10 Pro - problém s hlavním objektivem

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Moik 16. 3. 2021 15:08

Ahoj, mám tři dny MI Note 10 pro z druhé ruky, rok starý z CZ distribuce. Koupil jsem ho kvůli foťáku a celý víkend jsem ho testoval, zdálo se to OK, je potřeba s ním umět, ale fotky docela good. Co zlobilo, že po zapnutí hlavní kamera nezaostří dokud s telefonem výrazně nepohnu. V neděli jsem upgradoval na A11 a MIUI12.1 a dnes jsem více-méně omylem vyfotil tuhle fotku. Na všechny objektivy je v pořádku, jen na ten hlavní vypadá takhle. Není to jedna fotka náhodou, líp to neumí. Objektivy mám vyčištěný a nejsou viditelně poškrábaný. Čočka objektivu se viditelně pohybuje - OIS je funkční.

..co to sakra je?
Přílohy
ResizerImage1169X1558.jpg
ResizerImag.jpg
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 3. 2021 22:05

Skús odfotiť dáky dokument a potom uvidíš čo Mi Note 10 dokáže za "zázraky"
Pro ma síce o jednu šošovku naviac, ale zaoblovanie a rozostrovanie okrajov je doménou Mi Note 10.
A to bol aj dôvod prečo som sa tohto zariadenia po roku zbavil.
Preto takéto zábery z blízka či dokumenty na hlavný snímač sa neodporúčajú fotiť.
Odporúča sa používať ultra wide.
hifionania
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 3. 2021 07:07

Důvodem, proč se tak děje jsou fyzické rozměry sensoru a s tím spojená malá hloubka ostrosti. Na bližší vzdálenost fotka nebude ostrá po celé své ploše, naopak při focení na delší vzdálenosti je již ostrá kresba po celé své ploše. Mám to samé u Mi 10 Pro.

Čím je větší digitální snímač (senzor) fotoaparátu, tím je hloubka ostrosti vizuálně menší.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 3. 2021 07:56

No u Mi Note 10 dochádzalo k "zaoblovaniu" a neostrosti okrajov aj pri väčších vzdialenostiach.
Nebolo to tak výrazné ale bolo to tam. Čosi na spôsob rybieho oka.
Na toto sa sťažovali viacerí užívatelia.
Čiastočne to eliminovala verzia Pro kde bola jedna šošovka navyše.
Myslím že to bolo 8 oproti 7 v mi Note 10.
Stačí si to tu porovnať
https://www.kimovil.com/en/xiaomi-mi-note-10/camera
Ak to porovnám s Mi 10 T Pro tak rozdiel je výrazný v prospech tohto zariadenia.
A to majú obe zariadenia jeden a ten istý senzor.
Skúšal som urobiť foto z blízka pomocou main senzoru a to v čom bol Mi Note 10 slabší som na Mi 10 T Pro nepozoroval.
Mal som Mi Note 10 rok a na to, že sa ten mobil chválil prívlastkom fotomobil som od neho očakával viac a mierne som bol z neho po tejto stránke sklamaný.
Žiť sa s tým dalo, no napriek tomu som bol rád keď som ho nahradil iným zariadením.
hifionania
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků