Asus ZenFone 6 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hamon 24. 7. 2019 08:52

Ano dnes nainstalovaná nejnovější aktualizace s označením 16.1220.1906.167
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 7. 2019 10:16

Oba updaty se budou hodit. Ten otočný mechanismus mi občas píše různé nesmysly. Často když mobil položím na stůl, tak mi napíše něco ve smyslu "neotáčejte kamerou příliš rychle" nebo něco takovýho, už nevím přesně.

(Začínám si připadat jako troll, protože očividně ostatní vlastníci na tomhle fóru takové problémy nemají :D).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jis 25. 7. 2019 10:51

Je to tak :)
Mě kamera zatím nic podobného na obrazovku nevypsala.

Mimochodem poslední update aktualizoval firmware nejen v motorku kamery, ale i v modulu GPS. Jak jsem to zjistil? Jednoduše: Nastavení / Systém / Informace o telefonu / Informace o hardwaru - z této stránky si po každé aktualizaci udělám screenshot a ty pak mezi sebou po dalším updatu porovnám a hned vidím, co se zaktualizovalo...
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 7. 2019 19:56

Noční fotoduel Samsung Galaxy A80 vs. Asus Zenfone 6
https://mobilenet.cz/clanky/prohlednete-si-jak-dopadl-nocni-fotoduel-samsung-galaxy-a80-vs-asus-zenfone-6-38474
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 7. 2019 20:51

Nemám úplně přesnou možnost srovnání, ale řekl bych, že noční kamera teď lépe trefuje vyvážení bílé. Doteď byly noční fotky hrozně do žluta nebo oranžova, teď jsou ty barvy daleko přirozenější. Nemůžu to říct stoprocentně, musím udělat srovnání, až bude úplná noc, ale teď v podvečer mi to přijde určitě lepší.

Odšumění jako takové se moc nezlepšilo... zlatý Samsung, ten na denoising celkem kašle a je to sice zašuměné, ale detailní.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dawe25 26. 7. 2019 05:45

Pokud chceš ostré fotky bez potlačení šumu, doporučuji Open Cameru a odšumění v nastavení vypnout. Je to pak ostré jako břitva a plných 48MPX, možno uložit i do rawu. Mám oba foťáky a někdy se hodí ten a někdy ten.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 7. 2019 09:35

Open Camera jsem zkoušel v defaultním nastavení a nebyla lepší, ale nevěděl jsem, že jde denoising v nastavení vypnout. Dám tomu tedy ještě šanci :-) Často tyhle alternativní aplikace mají třeba zřetelně pomalejší ostření nebo jinou podobnou nevýhodu.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dawe25 26. 7. 2019 10:10

Zkus , uvidíš, já to mám vypnuté a šumu je tam leckdy opravdu hodně, ale je to ostré. Lze to nastavit v pěti krocích. Rozdíl to je veliký. A samozřejmě musí být zapnuté Camera2 API, ale to už je myslím zapnuté defaultně, raději ale zkontroluj.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod lozo77 27. 7. 2019 18:03

lozo77 píše:To tady není nikdo kdo by měl stejný problém s notifikacemi jako já? Nebo tady nikdo Messenger nepoužívá? Jaký používáte program na emaily vy, co používáte seznam email jako hlavní? Máte to taky tak jako já na tom přiloženém screenshotu? Už mne to docela irituje. Messenger používám docela dost a nefunkční notifikace vnímám jako zásadní problém ☹️

Tak nakonec byl problém jinde než jsme všichni tipovali. Ve mně samozřejmě, jak jinak :-) V mobilním správci / omezení používání dat aplikacemi jsem měl v záložce mobilní povoleny, kromě jiných, z fb aplikací "jen" Messenger a Facebook. Napadlo mne povolit přístup všem včetně systémových a bylo po problému.

Už jsem nezkoušel která aplikace má na starosti načítání zpráv v Messengeru v režimu spánku, ale tipoval bych to na Facebook app manager nebo Facebook services.

-- 27. 7. 2019 20:00 --

Jakou používáte aplikaci na poznámky? Byl jsem zvyklý na Asus supernote a rychlé poznámky, které jsem používal na svém původním ZenFone 2. Bohužel z mně neznámých důvodů není alespoň supernote na ZenFone 6 podporována.
Na Google play je spousta aplikací, takže je o to těžší některou vybrat. Stáhl jsem si Moje poznámky a jsem s ní celkem spokojený. Poznámky jde synchronizovat do google disc, zálohovat do paměti zařízení a třídit do složek. Uvítal bych ale možnost přidat do poznámky obrázek, nebo vytvořit zvukovou poznámku.
V G. Play jsem se díval na aplikaci Google keep, ale odrazuje mne od ní dost problémů hlášených uživateli v recenzích.
lozo77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 27. 7. 2019 21:24

V G. Play jsem se díval na aplikaci Google keep, ale odrazuje mne od ní dost problémů hlášených uživateli v recenzích.
Aplikaci Google Keep používám od jejího prvotního vydání, už přes 6 let a mohu ji jen doporučit. Obecně preferuji aplikace, které mají své webové verze a data v cloudu a lze je využívat odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Známka 4.4 na Google Play není vůbec špatná při 500 000 000+ instalacích. A problémy? Žádné nemám, většina jich stejně vzniká mezi opěrkou židle a klávesnicí.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 27. 7. 2019 21:24

Já používám už spoustu let Google Keep a pro mé účely naprostá spokojenost. Na žádný problém jsem nikdy nenarazil.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod jis 29. 7. 2019 08:48

Ahoj, jakou verzi navigačních tlačítek používáte?

  1. Klasická tři výchozí
  2. ASUS gesta
  3. Google Pilulkové tlačítko
Já opakovaně občas zkouším 2 a 3, protože je mi i na té obrovské obrazovce líto toho nevyužitého pruhu a vadí mi, když navigační pruh svítí např. bílou barvou a zbytek obrazovky je tmavý. Je to na vývojáři, zda barvu navigačních tlačítek pořeší a někdy to bohužel neřeší. Ale vždy se vrátím k 1, protože s 2 a 3 si připadám příliš pomalý a neohrabaný. Na Mi A1 byla dedikovaná senzorová tlačítka, která měla své výhody: byla vždy na svém místě, neskrývala se, neobtěžovala nesprávnou barvou. Samozřejmě zabírala trvale své vyhrazené místo na obrazovce, která byla o to menší, ale nikdy neubírala z jejího rozlišení. Takže pokud bych se zobrazení navigačních tlačítek na ZF6 zbavil, nezlobil bych se.

Ale proč o tom píši, po posledním update mě začala zlobit ta ASUS verze (používám Nova Prime launcher). Nezkoušel ji někdo s poslední aktualizací 167?
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midwej 29. 7. 2019 11:35

Ahoj,
co konkrétně tě zlobí? Já používám ty ASUS gesta, bez navigačních tlačítek v kombinaci s ASUS launcherem. Většinou to ovládám přes střed - kdy swipnu ze spodu nahoru a pokračuji na levou nebo pravou stranu a nemusím krkolomně přetahovat palec na spodní levé nebo pravé navigační tlačítko.

Nova Prime launcher mám koupený, ale nepoužívám, tak bych mohl případně vyzkoušet.
midwej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 29. 7. 2019 12:38

Nova Prime launcher mám koupený, ale nepoužívám, tak bych mohl případně vyzkoušet.
To by bylo báječné, protože se Nova launcheru na ASUS gestech v poslední aktualizaci něco nelíbí. Předtím tento problém nebyl.

Jak se to projevuje? Nova launcher se úplně zblázní: např. se po odemčení nezobrazí domácí obrazovka, jen notifikační lišta; nebo se domácí obrazovka vykreslí divně roztažená; nebo se vykreslí, ale ikony nereagují na dotek. Když jsem přes Nastavení přepnul na jednu ze dvou ostatních voleb Navigačního panelu, hned se to spravilo.

Edit:
Zblbnuti vždy iniciovalo zhasnutí a probuzení displeje, tzn. neprojevilo se pouhou změnou Navigačního pruhu na ASUS gesta, ale k nepříjemnému překvapení došlo až při nejbližším probuzení.

A nejdůležitější věc - V Nastavení / Pro vývojáře / sekce Vykreslování / položka Minimální šířka - jsem si nastavil 360 dp, abych měl škálování stejné, jako jsem měl na předchozím Mi A1 (stejně velké ikony, ikonky a indikátory v notifikační liště, velikost písma). Nechci si oči namáhat luštěním nějakých mrňavých blech.
Naposledy upravil jis dne 29. 7. 2019 21:39, celkově upraveno 2
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 8. 2019 14:41

Mr.Scully píše:Oba updaty se budou hodit. Ten otočný mechanismus mi občas píše různé nesmysly. Často když mobil položím na stůl, tak mi napíše něco ve smyslu "neotáčejte kamerou příliš rychle" nebo něco takovýho, už nevím přesně.


Dneska se mi to stalo znovu - píše to "Neotáčejte kameru silou, aby mohla správně fungovat". Jedná se o situaci, že mobil leží klidně na stole nebo je v držáku v autě a rozhodně se kamera absolutně nehýbe :) Nějaký debilní bug. Naštěstí je tam zaškrtávátko "už nezobrazovat", tak ho asi využiju.

Jinak noční fotky mi fakt přijdou po tom updatu lepší, minimálně je daleko přesnější white balance. Nejhorší fotky jsou noční portréty lidí, tam je ten denoising v obličeji fakt nesnesitelný. Ale pokud člověk fotí budovy, ulice atd., tak noční fotky jsou fajn, lehký nadprůměr.
Mr.Scully
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků