Asus ZenFone 6 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod KrylP 18. 5. 2019 10:00

Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 20. 5. 2019 14:10

Mám na něho zálusk, ale chtěl bych telefon, který by podporoval Google ARcore a ideálním případě VoLTE a VoWiFi, ale tam je to spíše záležitost operatorů...
Díval jsem se na oficiálně podporované zařízení na stránkách Google ARcore a tel tam není. Tak nevím jestli je to "čerstvostí uvedení na trh" (Last updated 2019-05-16) nebo není podporován. Je nějaké info?
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 20. 5. 2019 17:31

To by mě zajímalo, co bude všechno v příslušenství? Na zahraničním videu je i pouzdro a naši prodejci píšou, bez pouzdra... Třeba Huramobil.cz
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod radim 20. 5. 2019 21:29

Asus ZenFone 6 výkonem překoná i Galaxy S10+, za poloviční cenu

https://tech.ihned.cz/mobily/c1-6657353 ... kce-i-cenu
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 5. 2019 10:22

Objednal jsem :-D Za ty peníze to snad nemůže být krok vedle. Velká škoda IPS displeje a chybějící voděodolnosti, ale zase jako selfie foťák dobrý :D a čtečku vzadu mám hrozně rád. A jestli je Android fakt relativně čistý, tak jsem moc zvědav... mobil Asus jsem snad v životě nedržel v ruce, tak snad nebudu zklamaný.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2019 10:29

IPS displeje není škoda, naopak časem budeš rád, že ho tenhle Asus má :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 5. 2019 10:44

No mně bude hrozně chybět Always On a bojím se, že nějaká aplikace třetí strany simulující Always On na IPS displeji bude žrát nadměrně baterku. Ale tak uvidíme. Asi i čitelnost na sluníčku bude horší, přeci jen jsem se různými AMOLED displeji "rozmazlil" (i když chápu nevýhody v podobě vypalování nebo nepřirozených barev).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2019 10:56

a tak to jo, AOD je skvělá věc, já mám na Motorole IPSko ale Moto displej, obdobu AOD mám taky
např. Asus Zenfone Max Pro M2 má též IPS displej a notifikace se zobrazují na ambientním displeji, takže Asus Zenfone 6 je asi bude mít také
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dumardus 21. 5. 2019 12:45

Mr.Scully píše:Objednal jsem :-D Za ty peníze to snad nemůže být krok vedle. ......


Super :tleskani
Můžeš potom poreferovat, jak splnil očekávaní. A jestli podporuje Google ARcore a ideálním případě VoLTE a VoWiFi. Díky :-)
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 5. 2019 13:00

Jj, jen se obávám skladové nedostupnosti, Alza jeden kus dodání 31.05. (ale na ten bude pořadník), CZC ani nepíše detaily. Objednal jsem pro jistotu na obou a tu druhou objednávku pak zruším. Hned jak tu bude, tak napíšu první dojmy. Normálně vybírám mobil třeba měsíc, ale tady jsem měl vybráno za hodinu. Nebude to úplná špička, ale parametry má rozhodně zajímavé, já chtěl vyloženě dobrý foťák, relativně čistý Android a čtečku na zádech, takže variant moc není. Za 16k bych se na to asi vykašlal, ale za 13k není co řešit. V recenzích to vypadá na řekněme TOP 5 zadní foťák ve dne + pochopitelně nejlepší přední foťák. Noční fotky nejsou ideální, ale je to lehký nadprůměr a reálně v noci vyfotím jednu fotku měsíčně, takže je mi to fuk. A podle testů to nějakou tu vodu taky zvládne, pokud se to vyloženě neponoří.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dumardus 21. 5. 2019 14:42

Naprostý souhlas s tebou. Čtečka na zádech je pro mě ok , skoro čistý android ... atd za ty peníze super kup.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod jis 21. 5. 2019 15:22

KrylP píše:To by mě zajímalo, co bude všechno v příslušenství? Na zahraničním videu je i pouzdro a naši prodejci píšou, bez pouzdra... Třeba Huramobil.cz
Zde je jasně uvedeno:
- ZenFone 6 s Android™ Pie™ a novým ASUS ZenUI 6
- ASUS ZenEar Pro Hi-Res sluchátko s mikrofonem
- Kabel Type-C USB
- Jehla pro vyjmutí SIM karty
- USB síťový adaptér (18W)
- Dokumentace (Uživatelská příručka, Záruční list) - Průhledný kryt

-- 21. 5. 2019 16:15 --

Mr.Scully píše:Jj, jen se obávám skladové nedostupnosti, Alza jeden kus dodání 31.05. (ale na ten bude pořadník), CZC ani nepíše detaily. Objednal jsem pro jistotu na obou a tu druhou objednávku pak zruším.
Kterou ze tří HW konfigurací jsi objednal?

Zde je totiž uvedeno, kdy bude která konfigurace dostupná:
https://www.huramobil.cz/1Search.asp?ex ... rch=Hledat

A na tomto místě dokonce hovoří o exkluzivitě pro huramobil.cz:
https://youtu.be/53AWrBUKxXs?t=4151

Tomu nerozumím, tu exkluzivitu budou mít na jak dlouho?
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 5. 2019 19:42

Vzal jsem tu nejlevnější, tedy 31.05. 64 GB mi dlouhodobě stačí, nedělám si z mobilu sklad fotek, všechno si stahuju na počítač.

Exkluzivitě huramobilu moc nevěřím, Alza i CZC slibujou naskladnění ve standardním termínu, tak nevím...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 5. 2019 20:06

Tak uloziste neni jen o fotkach, tebe se to treba netýká, ale kdyz se pak sejdou vetsi prilohy v emailech, hudba, data mapovych podkladu apod, dnesni videa ve 4k atd, je najednou 64GB sakra malo.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků