Garmin Nüvi 765

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod poletucha 6. 3. 2009 10:51

Romstar píše:Zdravím, není potřeba registrovat hned, ale tak nejdříve 2 dny od prvního použití na http://www.mygarmin.com a měla byste mít jednu aktualizaci na nejnovější mapu Evropy zdarma. Pokud ji ovšem již nemáte v gps. Nová je CityNavigator NT 2009.11, pokud ji tam máte a v průběhu 60ti dnů vyjde nová tak máte nárok na tu novou zdarma. Ale předpokládám, že v gps máte CityNavigator NT 2009 tudíž se zaregistrujte na zmíněné adrese a sáhněte si 2009.11 Ale pozor nejdříve musíte Garmin projet, aby si zafixoval satelity a neregistrujte svůj přístroj v tentýž den kdy byl poprvé uveden do provozu, potom systém vyhodnocuje špatně Váš nárok na mapu zdarma.
Další registrace je na http://www.garmin.cz/unlock, ale ta nespěchá. :-)


Děkuji moc za radu :-) Registrace se zdařila a stažení nové aktualizace taky, díky ;-)
Měla bych ještě jeden dotaz. Možná mám něco špatně nastaveno nebo je nějaká chybka někde jinde a nemůžu přijít na to kde. Moje navigačka nepíše správnou češtinou, např. když se v horním rámečku objeví při změně trasy vypočítávám, tak není napsáno vypočítávám ale vypooítavam, prostě neumí háčky a čárky na správných místech, místo ř poučije znak procenta apod. Dokázal by mi někdo poradit, jak na to? Děkuji
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 6. 3. 2009 10:53

nastavit vsechna regionalni nastaveni v nastavenich na cestina.. mozuna tam nekde mate englictinu
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod poletucha 6. 3. 2009 11:06

piErcE píše:nastavit vsechna regionalni nastaveni v nastavenich na cestina.. mozuna tam nekde mate englictinu

Nemám všude je jen česky
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 6. 3. 2009 14:43

a mate dostahovane vsechny aktualizace z web updateru? cili i ty, ktere se stahuji dodatecne po firmwaru? nejaky opravy fontu se ta mobjevily uz tesne po uvedeni ....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod poletucha 6. 3. 2009 18:16

piErcE píše:a mate dostahovane vsechny aktualizace z web updateru? cili i ty, ktere se stahuji dodatecne po firmwaru? nejaky opravy fontu se ta mobjevily uz tesne po uvedeni ....


Aktualizaci jsem dělala včera a proběhla kompletně, aspoň mi to psalo. Problém je jen v názvech kde jsou použity háčky (č,ř,... )a o tom dalším co píšete, nemám šajn co je :oops: :-)
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 6. 3. 2009 19:55

Zdravím, když znovu připojíte gps k pc a otevřete Webupdater tak Vám napíše, že máte nejnovější FW, ale že mohou pro Vás dostupné další aktualizace. Když to odkliknete tak se Vám objeví tabulka kde můžete zatrhnout co chcete aktualizovat a tam bývají i texty, bloetooth, traffic, atd.
Osobně si ale myslím, že to bude stále psát výpoccet atd. Ovšem to mě osobně absolutně nevadí hlavně, že dovede do cíle. ;-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kodýl 6. 3. 2009 21:31

Garmin má prostě nedotaženou češtinu.
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=76
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Kodýl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 7. 3. 2009 21:02

Kodýl píše:Garmin má prostě nedotaženou češtinu.
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=76


trosku ot.. tady nikdo neresi cestinu jako takovou, ale spatny font... a ten je u nuvi v poradku - nidky jsem s nim problem nemel.

ps: cestina.. ja envim ... mam problem asi s tremi texty, kgtere jsou prelozeny pitome. jinak je ten preklad ok .. a naopak, co tak kouakm, tak mam docela problem prekousnout preklad, ktery je v danem vlakne zminen.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod poletucha 8. 3. 2009 11:58

Taky jsem si všimla, že po aktualizaci přibyla nová ikonka ecoRoute, je zajímavé, že všude mám nastaveno česky a češtinu, ale ecoRoute na mě mluví zásadně anglicky, jen "tlačítka" OK a zrušit jsou česky. Je to normální nebo mám nějak něco znovu přeinstalovat a čeština se opraví?
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 3. 2009 12:05

opet... nemate donstalovane vsechny updaty.. po updatu firmwaru ve webupdateru je jeste jeden krok, tkery doinstalovava doplnkove soubory... timto krokem jste zjevne neprosla. viz prispevekod roomstara
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod poletucha 9. 3. 2009 15:03

piErcE píše:opet... nemate donstalovane vsechny updaty.. po updatu firmwaru ve webupdateru je jeste jeden krok, tkery doinstalovava doplnkove soubory... timto krokem jste zjevne neprosla. viz prispevekod roomstara


Asi mě budete mít za úplného blbce, ale fakt těmto věcem nerozumím a nemám se ani koho zodpovědného zeptat :oops: Mohl by mi někdo polopatě napsat, co je webupdater, jak se do něj dostanu a jak dál. Mně to fakt hlava nebere :-[
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2009 15:39

Zdar...vyfasoval som sluzobnu navigaciu 765 (inak pouzivam TT7) a tu je len par postrehov:
- verzia SW 3.30
- aktualizacia map prebehla OK,
- displej je pekny avsak dost nevyuzity,
- v porovnani s TT7 zobrazuje ovela menej udajov na obrazovke,
- 3D budovy som zatial nevidel :-),
- hlasovu navigaciu ma podla mna TT o 50% lepsiu - teda mne viac vyhovuje,
- plynulost, rychlost prepoctu trasy atd = OK,
- velmi mi chyba funkcia navigacie na kontakt z telef. zoznamu - perfektna vec u TT7,
- nezobrazovanie vybranych bodov POI (aspon teda zatial som na to neprisiel) je velmi mrzute,
- suma sumarum = zatial pouzivam stale TT7 :-)
landov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 9. 3. 2009 16:43

poletucha píše:
piErcE píše:opet... nemate donstalovane vsechny updaty.. po updatu firmwaru ve webupdateru je jeste jeden krok, tkery doinstalovava doplnkove soubory... timto krokem jste zjevne neprosla. viz prispevekod roomstara


Asi mě budete mít za úplného blbce, ale fakt těmto věcem nerozumím a nemám se ani koho zodpovědného zeptat :oops: Mohl by mi někdo polopatě napsat, co je webupdater, jak se do něj dostanu a jak dál. Mně to fakt hlava nebere :-[


Zdravím, takže za prvé neexistuje špatná otázka, ale jen špatná odpověď. Nejste žádný blbec, jen se učíte. Slogan tohoto fóra je: Víc lidí víc ví.

Webupdater stáhnete tady: http://www.garmin.cz/index.php?section=3004
a potom jen připojíte gps k pc a WU otevřete vše pak probíhá automaticky, jen potvrdíte pár hlášení. Po skončení máte ještě možnost si vybrat z libovolných funkcí. Jelikož jste nedávno aktualizovala mapy tak budete mít nejnovější FW a rovnou Vám to nabídne ty individuální aktualizace.
Na rovinu si ale myslím, že Vám to ze špatnou češtinou nepomůže. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 9. 3. 2009 17:06

poletucha píše:
Asi mě budete mít za úplného blbce, ale fakt těmto věcem nerozumím a nemám se ani koho zodpovědného zeptat :oops: Mohl by mi někdo polopatě napsat, co je webupdater, jak se do něj dostanu a jak dál. Mně to fakt hlava nebere :-[


no, webupdater je ten nastroj, ve kterem jste delala tu aktualizaci firmwaru. je n je treba po aktualizaci firmwaru jeste dat pokracovat (nebo "dalsi"?) a dostahovat zbyvajici updaty, ktere to nabidne.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 9. 3. 2009 17:47

landov píše:Zdar...vyfasoval som sluzobnu navigaciu 765 (inak pouzivam TT7) a tu je len par postrehov:
- verzia SW 3.30
- aktualizacia map prebehla OK,
- displej je pekny avsak dost nevyuzity,
- v porovnani s TT7 zobrazuje ovela menej udajov na obrazovke,
- 3D budovy som zatial nevidel :-),
- hlasovu navigaciu ma podla mna TT o 50% lepsiu - teda mne viac vyhovuje,
- plynulost, rychlost prepoctu trasy atd = OK,
- velmi mi chyba funkcia navigacie na kontakt z telef. zoznamu - perfektna vec u TT7,
- nezobrazovanie vybranych bodov POI (aspon teda zatial som na to neprisiel) je velmi mrzute,
- suma sumarum = zatial pouzivam stale TT7 :-)


Zdravím, u Garminu je to pravidlo, nebo spíše zásada, že co na dispayi nemusí být tak tam prostě nebude. Mě osobně to vyhovuje a aspoň mě nic nerozptyluje. Myslím, že Garmin jako Americká firma si dává hodně bacha, aby nemohla být žalovaná za nějakou nehodu atd.
Hlasová navigace je myslím hodně dobrá, je to otázka zvyku. Když jsem tady viděl video na nějaký TT a slyšel hlasové povely tak jsem málem vyskočil z kůže.
Pokud máte zájem zkusit jiný hlas, tak Vám ho mohu poslat mailem :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků