Garmin Nuvi 1390T, TomTom GO730 IQ Tr. nebo Navigon 40 Pr.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FiFi 23. 11. 2010 23:35

Dobrý den,
potřebuji koupit novou navigaci v rozumné cenové hladině, tj. ideálně do 4500,-Kč.
Mými požadavky jsou 4,3'' displej, TMC přijímač v balení, Bluetooth handsfree a minimálně podrobné mapy ČR, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska a Francie.
Ve finále mi zůstal TomTom GO 730 IQ Traffic, Navigon 40 Premium a Garmin Nuvi 1390T.
Nevím, jak si jednotlivé modely stojí, proto prosím o jakoukoliv radu :-)
Nokia 3210 ->Nokia 3310 ->Panasonic GD95 ->Philips Fisio 825 ->Nokia 3510i ->Motorola MPx220 ->Nokia 6280 ->Nokia N82 ->Samsung i8000 Omnia2 + HTC Desire Z
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 23. 11. 2010 23:50

tomtom nebrat. nic navíc neumí v CR, nemá čísla popisná v CR.

detailní sw rozdíly G a navigonu neznám. (např. přímtonnost ukazatele jízdních pruhů, více průjezdních bodu, možnost je optimalizovat, klávesnice která vyfiltrovává písmena která nemohou následovat. ) oboje bude jedno z nej za dané peníze.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 24. 11. 2010 07:49

Zdravím, 1390T je dobrá, spolehlivá, ale umožňuje zadat jen jeden průjezdní bod. O dalším omezení nevím proti 1350 má i Náhledy křižovatek.
Zkuste ještě pouvažovat o řadě 37xx ta je úplně někde jinde jak designem tak kvalitou displaye atd.
Pokud si skočíte do nějakého obchodu např. Datart nebo Electroworld tak vedle Garminu řady 37xx vypadají všechny navigace včetně starších řad Garminu jako chudý příbuzný. :-)
Ale nechci tím říci, že by 1390T byla špatná gps a to platí i o Navigonu, ale s Navigonem nemám žádné zkušenosti.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 24. 11. 2010 15:57

TTG730Trafic se prodává za cenu někde kolem 6200. Do limitu 4500 se vejde jedině nějaký bazar nebo akční výprodej. Jako jediná nemá navigaci na čp. Nelíbí se mi hodně primitivní grafika, ale výhodou jsou veliké fonty. Dále mě vadí provedení přijímače RDS. Je to takový kabelový a přísavkový blázinec.

G1390T má hrozně omezené plánování tras. Při plánování lze zadat jen jeden průjezdní bod a naplánované trasy se nedají uložit. To umí až G14xx a to ještě jen 10 tras.

G37xx je sice velice pěkná navigace, ale cenově je totálně mimo zadání.

Já používám Navigon40Plus. Proti předchozím má např. inteligentní klávesnici, přijímač TMC je zabudovaný v navigaci, neomezený počet uložených tras, má profily i pro nákladní auta a lze si připravit další profily např. s odlišným nastavením dálničních známek. volba dálničních známek je individuelní pro jednotlivé státy. Nevýhodou pro starší lidi je použití malých fontů, a nejde snadno dohrávat vlastní radary. Lze používat jen radary od Navigonu za poplatek nebo je nutno koupit PoiWarner. Pro informaci. Kromě Navigonu používám staršího TT a iGO-Primo. Nejvíc mě vyhovuje Navigon. Navigon40 premium má navíc v podstatě jen BT

Aktualizace map jsou cenově srovnatelné u Navigonu a Garminu. TomTom je má podstatně dražší
Viz
Kód: Vybrat vše
http://www.aktualizace-gps.cz/

Srandičky jako ukazatel jízdních pruhů a náhledy křižovatek mají všechny, ale zdaleka to zatím neplatí pro všechny křižovatky.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 24. 11. 2010 16:23

ja osobne nevidim velke minus v tom prujezdnim bodu...vlastne si ani nepamatuju kdy jsem ho vyuzival...snad jen jednou....1390 je dobre navigace.
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 24. 11. 2010 20:07

Nikdy jsem nepsal, že navigace Garmin jsou špatné. Mám pouze malé zkušenosti s G255.
V manuálu G13xx jsem se dočetl, že neumí přípravu více tras a jejich uložení. To používám často a velice by mě to vadilo. Opravdu to neumí ?
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 25. 11. 2010 07:10

Zdravím, ne neumí umí to až řada 14xx, 7xx, 37xx, Zumo 660, Nuvi 550 atd.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FiFi 27. 11. 2010 08:52

A ještě jeden dotaz - Navigon má velikost RAM 128MB a Garmin má 64MB... Je to podstatný rozdíl, popř. jak by se tento rozdíl projevil při chodu navigace?
Děkuji za rady :-)
Nokia 3210 ->Nokia 3310 ->Panasonic GD95 ->Philips Fisio 825 ->Nokia 3510i ->Motorola MPx220 ->Nokia 6280 ->Nokia N82 ->Samsung i8000 Omnia2 + HTC Desire Z
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 27. 11. 2010 13:05

ne. stejně nevíš, jak náročný je sw, takže vybírat dle ram je chybné. obě fungují plynule.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků