Jaké pouzdro, kde nosit turistickou navigaci při chůzi?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Kde nosit turistickou navigaci při chůzi?
Pouzdro s průhledem u pasu 0 %  0%  [ 0 ]
Pevné pouzdro u pasu 0 %  0%  [ 0 ]
V kapse 1 %  100%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 1

Odeslat příspěvekod Pulsar76 3. 2. 2011 19:27

Chtěl bych se zeptat uživatelů Garmin Oregonů (já mám konkétně 450) nebo jiných turistických dotykáčů, jaké máte zkušenosti s pouzdrem s průhledem. Jde mi o to, jestli jde dobře ovládat dotykem displej přes tu fólii. Výrobce píše, že ano, ale nějak se mi to nezdá. Navíc na zahraničním webu jsem viděl nějakou kritiku.

Dále by mě zajímalo, jestli je praktičtější pouzdro s průhledem nebo pevné pouzdro nebo kde turistickou navigaci nosit při chůzi. Na krku mi to nevyhovuje, tam budu mít foťák. S pouzdrem by to chtělo i karabinu, ale ta se musí na něco věšet, což může být někdy problém. A pak je tu možnost nosit navigaci jen v kapse a na to by nebylo třeba žádné pouzdro.
Pulsar76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pulsar76 4. 2. 2011 23:24

Žádna odpověď hmmm, moje otázka je zřejmě pod úroveň zdejších členů.
Pulsar76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rubic 5. 2. 2011 08:03

Ahoj,
stačí umět číst a použít vyhledávání vpravo nahoře.
search.php?search_id=google :-)
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Pulsar76 5. 2. 2011 13:21

Ahoj,
to jsou teda rady. Vyhledávat jsem zkoušel asi 3 dny na celém netu a nic, všude jen nekritické reklamy na pouzdro s průhledem. Už mě to štvalo. Proto jsem se zde zaregistroval. Vyhledáním na mobilmánii nenajdu nic. Dokonce i když zadám jen strohé heslo "pouzdro", tak mi to najde jen pár výsledků o jiných navigací, kde někdo napsal jakékoli pouzdro. Zajímá mě hlavně skutečná funkčnost pouzdra s průhledem, jak jsem se ptal v prvním příspěvku. Jestli dokážeš víc, tak poraď.
Pulsar76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rubic 5. 2. 2011 13:51

Buď zdráv, turistickou navigaci nemám, co se podívat sem
http://www.geocaching.cz/forum/index.php
Tady by se něco nenašlo?
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Pulsar76 6. 2. 2011 18:59

Ahoj,
díky za snahu. Tam se taky nedá nic najít. Musel bych se tam zase zaregistrovat a když mi nikdo neporadil tady, tak pochybuju, že tam to bude lepší.
Pulsar76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 6. 2. 2011 19:30

Moje zkušenosti:
Tak třeba já mám na Oregonu fólii na displeji - kvalitnější cca za 250 Kč. Ty nejlevnější nejsou vhodné. Při turistice ho nosím buď jen tak v kapse a to v případě, že nemám na zádech batoh a trochu častěji na něj koukám. Když jdu bez častějšího dívání na GPS a mám batoh tak ho mám pověšený na originální karabince Oregonu k popruhu batohu na straně. Pokud GPS nepotřebuji, je vypnutá a někam ji přenáší/převážím tak mám klasické pouzdro jako na kompakt za 150 Kč z Electroworldu a pak je hozený třeba v batohu.
Osobně nedoporučuji taková ta klasická kožená pouzdra jak říkáš s průhledem. Jednak ta GPS je fakt odolná a není tak velká potřeba ji v každém případě stále ochraňovat a zadruhé bude stoprocentně špatně reagovat přes pouzdro na displej.

Takže ze své zkušenosti doporučuji kvalitnější fólii na displej + klasické pouzdro na přenášení třeba v batohu. A při výletech nejlépe nosit GPS v kapse, nebo na karabince na batohu/pásku, nebo nevím v čem většinou chodíš.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod Pulsar76 6. 2. 2011 21:50

zuzkys píše:Moje zkušenosti:
Tak třeba já mám na Oregonu fólii na displeji - kvalitnější cca za 250 Kč. Ty nejlevnější nejsou vhodné. Při turistice ho nosím buď jen tak v kapse a to v případě, že nemám na zádech batoh a trochu častěji na něj koukám. Když jdu bez častějšího dívání na GPS a mám batoh tak ho mám pověšený na originální karabince Oregonu k popruhu batohu na straně. Pokud GPS nepotřebuji, je vypnutá a někam ji přenáší/převážím tak mám klasické pouzdro jako na kompakt za 150 Kč z Electroworldu a pak je hozený třeba v batohu.
Osobně nedoporučuji taková ta klasická kožená pouzdra jak říkáš s průhledem. Jednak ta GPS je fakt odolná a není tak velká potřeba ji v každém případě stále ochraňovat a zadruhé bude stoprocentně špatně reagovat přes pouzdro na displej.

Takže ze své zkušenosti doporučuji kvalitnější fólii na displej + klasické pouzdro na přenášení třeba v batohu. A při výletech nejlépe nosit GPS v kapse, nebo na karabince na batohu/pásku, nebo nevím v čem většinou chodíš.

Ahoj,
díky moc za rady. Potvrdil jsi mi problémovost těch průhledných pouzder. On ten průhled asi nemůže správně fungovat, protože displej je zapuštěný a fólie na něj plně nepřiléhá. O těch sólo ochranných fóliích jsem ani nevěděl resp. je nevnímal jako praktickou ochranu. Píšeš, že máš kvalitní fólii za 250, ale nejlevnější na netu vidím nad 300. Říkáš že spouzdro není potřeba a samotná fólie stačí, ale já se někdy prodírám nějakým křovím nebo dokonce trním. V tom případě by se poškrábala fólie mísro disleje. Okolí displeje by bylo nechráněné, to by se mohlo teoreticky poškrábat, ale v tu chvíli bych si dal přístroj do kapsy. Takže to by bylo nějak vyřešené.

Pro mě bude nejlepší místo na nošení taky buď v kapse, anebo najdu nějaké místo v brašně od foťáku, kterou mám vždy sebou, anebo bude viset na sponě té brašny za nějakou karabinu, není snad ani potřeba ta originální drahá karabina. Batoh mám jen někdy a pásek taky jen někdy. Pro nošení vypnuté navigace v batohu už nějaké obyčejné pouzdro seženu.

Jinak napsal jsem dotaz i na geocaching a už tam je několik odpovědí. Takže už budu mít potřebné informace.
Pulsar76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 6. 2. 2011 22:16

Já používám všude folie Boxwave z USA tak nemám úplný přehled o cenách. Byl to spíš příklad, že rozhodně nekupovat za 50kč na aukru. Potom také Zagg folie nejsou nic moc, jsou strašně měkké a máš takový divný pocit gumový. Lepší je folie tvrdší. Kvalitnější fólií je celkem i těžké poškrábat.
Aha, já měla za to, že ta karabina je součástí každého balení Oregonu tak proto jsem ji zmínila.

Na to celopouzdro s průhledem se fakt vykašli, stejně bys ho dříve či později sundal.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod Pulsar76 7. 2. 2011 01:59

Hmm zajímavé. O Zagg jsem už četl, jsou s nimi prý problémy. Oni jsou prý větší či menší problémy s každou fólií, počínaje nalepením. Ty Boxwave se u nás snad ani neprodávají.
Jsou různá balení Oregonů, já mám asi tu nejchudší edici bez karabiny. Myslím, že na zaháknutí za pásek, ouško či něco stačí nějaká obyčejná karabinka se šňůrkou na to očko na přístroji.
Celopouzdro s průhledem už teda nechci ;-)
Pulsar76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koko0925 10. 2. 2011 11:51

Ja tam folii nemam a pouzivam pouzdro co bylo k batohu z Tesca, puvodne asi na mobil. Je na suchac, material cordura. Oregona mam na snurce na krk, ktera prochazi tim pouzdrem. Cele pouzdro se da snadno privesit k ramenimu popruhu batohu a snurku mam na krku volne jako pojistku.
Od r. 2000: Garmin 12, Vista C, Vista HCx, Dakota 20, Oregon 300 a ted 450.
koko0925
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků