Aktuálnost map TomTom

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gebič 30. 12. 2014 21:33

Teďka jsou už pod obraz... To bude až v novém roce... :tleskani
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tex 31. 12. 2014 00:06

Mám poslat jiné věci které jsou už v online mapách a v offline ne??

Trojský most je už těžká minulost...

Prostě offline mapy budou stále o krok pozadu.... Tak to prostě je...
Tex
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 1. 1. 2015 17:06

Co to jsou mapy On-line?
TT má LIVE Maps, které přenáší po GSM.
Je to ono?

Je na zmíněných on-line mapách dlouhodobá uzavírka ulice Na Celné v Brandýse nad Labem?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 1. 2015 22:22

Oni myslí online navigace. Jako je třeba Google navigace, kde si uživatel přes datové připojení stahuje mapu....
Gumajz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 1. 1. 2015 23:31

Pokud je uzavírka oficiálně v JSDI tak samozřejmě ano. Opravdové online navigace jsou třeba Waze (tam uzavírky fungují OK) a Google tam se bohužel uzavírka zatím jen zobrazje, ale naviguje to přes ni s upozorněním že je to zavřeno - snad to opraví. Já google mapy - navigaci nepoužívám.


Mapy se uždávno nestahují prěs GSM ale přes LTE, 3G, EDGE, GPRS, Wi-Fi,....
Tex
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 2. 1. 2015 22:44

Na fóru WAZE jsem se dočetl, že za jízdy nahlášená uzavírka se v mapě udrží jen po předem nastavený čas, cca 30 nebo 60 minut (podle regionu), pokud ji neoznačí někdo jiný. Jinak je to možno udělat následně formulářem, ze kterého uzavírku zrealizuje odpovědný editor, pokud je k dispozici. Jinými slovy - WAZE má stejné problémy s aktualizacemi jako všichni ostatní realizátoři podkladů GPS navigace. Musí se chránit proti nesprávným údajům, a že je jich dost, toť vidno na diskusním fóru WAZE. Práce aktivistů WAZE je podobná jako u TT (CEDA) aktivistů zde.
K mapě WAZE mohu s jistotou říci, že se nevymyká z procesu vzniku a vývoje, tak jak tomu bylo u mapy TeleAtlas/TomTom etc. V prostorách, kde nemohli aktivisté WAZE s mobilem jezdit a vytvořit síť příhraničních stezek, je mapa založena na původních vojenských mapách uvolněných turistům z Dobrušky, stejně jako je tomu u TOPO Czech všech verzí. Protože se v Rakouském pomezí a na České Kanadě vyznám jako rodák z doby před ŽO a po jejím odstranění, mohu to tvrdit s exaktní jistotou. Souhrnně lze konstatovat, že to co zde je uváděno jako On-Line mapa je vždy jen produkt určité zájmové skupiny a tím produkt omezený.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 3. 1. 2015 08:04

To jsi špatně pochopil. Ty klasické uzavírky nejdou z klienta ale automaticky importem od JSDI takže jsou tam velmi přesně. Z klienta se dělá uzavírka jen pokud je nehoda například a objiždí se to.

Pokud uzavirka skončí dříve, lidi to velmi rychle nahlásí z klienta stejně jako nový kruháč nebo cokoliv jiného.... Třeba předčasné otevření nějaké silnice...

Editorů není zrovna málo takže úzká skupina to nebude.... Nevím kolik má CEDA editorů ale přepokládám tak dva maximálně 10 ...
Tex
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonny. 3. 1. 2015 09:10

Mám pocit,
že debata se zvrhla v boj o to, které mapy, jestli on line, nebo offline - tema je Aktuálnost map TomTom.
Muj názor:
Mám mapy /nové a legální/ v TOMTOM a zárověň téměř rok používám Waze.

Tvrdím,
že co se týká dlouhodobých uzavírek, které indikuje http://www.dopravniinfo.cz je indikace jak ve Waze, tak v RDS-TMC tak ve službě LIVE TOMTOM přibližně stejná a odhaduji, že na Dálnících a Rychlostních silnicích je to cca 90 procent.

Co se týká dynamických změn, tedy aktuální nehody, mimořádné události, tak WAZE zpravidla reaguje rychleji, někdy prakticky ihned, má ovšem problém s udržením hlášení, které někdy po cca půlhodině zmizne, přestože problém trvá.
Naopak RDS-TMC trvá poněkud déle, cca 10-15 minut než záležitost ohlásí, ale pak je indikace v poořádku, někdy indikuje i po odstrranění události.

Pořád mám pocit, že se tu pod pojmem online mapy bavíme o dvou rozdílných věcech, debata s zde točí kolem hlášení dopravních problémů.
Ale to přeci není online mapa, to je online přenos dopravních informací.

Tex píše, že Trojský most atd - samozřejmě, my co už dlouho sledujeme tema na http://www.poi.cz víme, že CEDA má určitý výrobní cyklus, víme, že se v minulosti stalo, že TOMTOM velmi pravděpodobně některé aktualizace CEDA vynechal, protože Gallen psal, že OK, a v aktualizaci data nebyla.

TAké víme, že nové úseky se ve WAZE objeví v pořádku a včas, aktualizace je cca co 3 dny. Samozřejmě, v tomto má WAZE velkou výhodu, otázkou je /a na tomto krachuje služba LIVE TomTom/, jaké minimální množství aktuálně WAZE používá.
Přes den, kdy je dálnice plná a kdy vidím ve WAze kolem sebe spostu lidí je indikace OK, v noci ve dvě ráno, kdy jedu pravděpodobně sám je také indikace o ničem, nemá kdo data dodat.

TAkže se nedohadujme o tom, jestli online WAZE nebo offline jiné navigace,
Já to vidím na fakt, že online mapy defacto neexistují, v principu je jedno, jestli se daný úsek objeví za 3 dny /WAZE/ nebo jako uzavřený kdykokoli, který si přes MApShare otevřu /TOMTOM/.
Obojí má své pro a proti.

Problém nevidím až tak v neaktuálnosti map, protože po novém obchvatu mne povedou značky a staré úseky se bourají minimálně, takže navigovat je kudy.
Probém je v těch dynamických změnách, kdy JSDi není schopen své aktuální informace protlačit do navigací se spolehlivostí jako v A nebo D.
Jestli je to specifikum česka nebo problém navigací, přenosu dat přes české radiokomunikace nebo čeho vlastně/???/ nevím - ale to, co funguje na jih a západ od nás vidím jako cíl - on line přenos relevantních dopravních informací.

Navigaci jako takovou v česku v podstatě nepotřebuji - umím jezdit i podle značek nebo když něco potřebuji, i mapa pomůže /samozřejmě, že navi tento proces urychluje a zjednodušuje/.
Co potřebuji jsou relevantní dopravní informace - a ty zatím česko neumí.
A k tomu potřebuji navigaci.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 3. 1. 2015 10:07

Souhlas v podstatě se vším.

Jen poznámka: V Radiokominikacích to nebude ty data jen pošlou. Problém musí být v definici bodů a úseků nebo v přípravě TMC dat nebo v obojím protože v německu to funguje podstatně líp.... V CZ to prostě pořádně nefunguje....

Ano hlášení o nehodách, počasí, uzavírkách, policajtech a radarech je dnes důležitější než mapa.... I když taková aktuální mapa :-)
Tex
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gallen 7. 1. 2015 09:35

Dekuji za zajimavou debatu ikdyz neni uplne k tematu - chyby na mapach.
Gallen
Ceda, a.s.
Gallen
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků