Snímač tlaku/barometrický senzor

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod l00ki 4. 8. 2021 10:16

Zdar, má někdo srovnání záznamu trasy, zejména přesnosti výškových dat z telefonu s a bez barometrického senzoru? Jak moc je jeho přítomnost důležitá. Měl jsem za to, že je to "součást základních snímačů" každého telefonu, ale podle GSMarena je tomu spíš naopak a je spíše ve dražších zařízeních.
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 9. 2021 18:04

MOje zkušenost s určování výšky pomocí GPS je, že je tak o řád méně přesná, než samotná x,y pozice. Zatímco pozice se dá určit s přesností na jednotky, max. nějakou nízkou desítku metrů, u výšky to běžně poskakuje po desítkách metrů.
V mém telefonu (bez barometru) je aplikace Zdraví, která má umět počítat nastoupané schody... ale nedělá to. Možná právě proto, že bez barometru by to bylo hodně nepřesné.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 9. 2021 18:50

Mám nachozeno / na kole naježděno desítky tisíc kilometrů a spolehlivě mohu říct, že výstupy z výšky změřené barometrem vs. odečteno z map se dost zásadním způsobem liší a to nejden nastoupaným výsledkem, ale i výškovým profilem trasy. Z map to jsou prostě hrubé odhady, často moc neodpovídají profilu dané trasy a hlavně pomocí map to výškové metry dost citelným způsobem přidává.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků