existuje GPS modul s BlueTooth + USB?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 6. 8. 2006 16:44

Existuje nějaký kvalitní (čip SIRF III apd.) GPS modul který lze připojit (datově) přes BlueTooth i (ale smozřejmě ne zároveň) přes USB?
Hledal jsem teď 1/2h na netu a nic jsem nenašel, našel jsem moduly pouze s připojením BT anebo moduly pouze s připojením USB. Potřeboval bych to pro MDA Compact II (software ještě nevím - snad TomTom), který má jak BlueTooth, tak konektor miniUSB.
Myslím, že připojení přes USB by mohlo být výhodnější - 1) GPS modul by se mohl přes USB (zároveň) nabíjet 2) nevznikal by další elektromagnetický smog 3) telefon/komunikátor by měl volný BlueTooth pro BT hands-free. BlueTooth rozhraní GPS modulu by bylo do rezervy (kdyby USB dělalo problémy) a vhodnější pro navigaci při dopravě pěšmo (GPS modul v batohu apd.)
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 6. 8. 2006 19:25

V podstate sis odpovedel sam, ze nic takoveho nebude.
Navic te tve logice jsem nasel 2 chybky. Ta prvni, je, ze kdyz by se dobijelo BT z MDA, tak co by dobijelo MDA? Navic GPS ma mnohem mensi spotrebu, nez rozsviceny displej a komunikace prez BT.
A za druhe, mam pocit, ze MDA Compact II zvladne prez BT mit pripojene vic zarizeni najednou, takze muzes mit jak HF, tak GPS ;-)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 27. 9. 2006 20:44

Potvrzuji, GPS vyuziva serial port, takze handsfree jede i s nim, nema problem.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků