TomTom a nový přijímač RDS-TMC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fredd 24. 7. 2008 13:35

Borci, řeším problém s mým RDS-TMC. Po přečtení tohoto fóra jsem zjistil, že mám tu starší verzi antény, se kterou chytím kulové. Kupoval jsem ji cca před rokem za 2200,- znamená to, že teď musím koupit za tu cenu další anténu? Neřeší to TomTom výměnou nefunkční věci za novou funkční? Máte s tím někdo zkušenost?
Fredd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojta66 24. 7. 2008 15:07

jdi na http://www.nejlevnejsiobchod.cz a tam koupis v Bubensky ulici funkcni verzi za 550 kc. Jako ja pred casem.
Nekde tady jsem o tom jiz psal.
Nebo zavolej na podporu tom tomu - helpline a oni mozna vymeni zdarma.....v Anglii to tak kdysi delali.
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredd 24. 7. 2008 15:31

Hmm, tak v nejlevnejsim obchode je už za 1500,- :-(
Jinak volal jsem na podporu TT a tam mi rekli, ze je to nezajímá a že si mám koupit nový. Tak byl chvilku nesouvislý dialog a pak jsem je poslal někam.
Fredd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fox50 30. 7. 2008 23:31

Tak konečně jsem sehnal ty správné ISO konektory. Bohužel jsem se předem nepodíval co mám na autorádiu za anténí konektor, a automaticky podle návodu od Jiráska jsem udělal odbočku z DIN konektorů. Jaké bylo moje rozčarování při zjištění, že do autorádia svou nově pracně vytvořenou odbočku nepřipojím.

Ale nenechal jsem se odradit, a složitě jsem sehnal ty správné konektory :). Tak vám mohu přinést obrázky ze své anténí odbočky s kondenzátorem podle návodu Jiráska, a připojením k "vajíčku" podle Vilika.

Při práci jsem zjistil, že vajíčko není secvaknuté, ale slepené. Naštěstí to moc nedrží, takže to šlo bez problémů rozlousknout. Anténa je jen drát, a na tišťáku není tedy připravená žádná destička na stínění. Nakonec jsem se rozhodl, že oproti návodu vilíka, přiletuji stínění anténího kabelu na mínus, abych nepřehříval kryt čipu a nezničil ho tak. Stejně je to propojené. A místo původní antény jsem naletoval středový vodič anténí odbočky.
Vše je vidět na obrázcích.

Tuningu RDS-TMC ZDAR :)

P.S.: Koukám že obrázky nejsou vidět celé, :( tak doporučuji "uložit jako" a prohlídnout zvlášť.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků