Rychlost navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod shi 18. 12. 2007 23:21

TT720 podobným jevem netrpí, nebo jsem to aspoň nepostřehl. Pokud navigace skáče, tak to musí být tím, že neví kde je, nebo špatně odhadne polohu protože jsi jel velmi pomalu a najednou jsi se rozjel. Externí anténa tak, aby videl více satelitů nebo lépe rozmístěné satelity, by opravdu mohla pomoci a to i ve špatném počasí. (V případě PDA může chybět výpočetní výkon, ale u samostatné navigace by chybět neměl)

Pokud jsem s TT špatně odbočil, tak to bylo proto, že jsem se ve složitější křižovatce nedokázal včas zorientovat, případně jsem nedával pozor když hlásil za X metrů odbočka. Že by mi odbočku ohlásil až za křižovatkou se mi ještě nestalo. V křižovatce už mi odbočení ohlásil, ale to pozue v situaci, kdy jsem jel pomalu a v nejhorší možný okamžik jsem (konečně) zrychlil a přitom jsem navigaci dostatečně nesledoval.
shi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OziToretto 19. 12. 2007 10:02

shi:
Nj, ale tomtom 720 si do PDA nedam. Je mozny, ze by trpelo moje PDA vypocetnim vykonem, ale to by pak nezobrazovalo nikdy spravne a ne jen v nekterych mistech (nebo se pletu?)...

.mtn:
No tak jako me nejde ani tak o ten hlas jako o ten obraz, to by pro me bylo o hodne dulezitejsi. Ale nerozumim tomu proc kdyz jezdim kazdy den stejnou trasu ve stejny cas, tak pro se to nekdy chytne a nekdy ne... :(
A neexistuje treba nejaky programek, ktery by mi upravil HW vlastnosti GPSky, abych ji zvedl vykon???
OziToretto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 19. 12. 2007 15:18

OziToretto píše: Ale nerozumim tomu proc kdyz jezdim kazdy den stejnou trasu ve stejny cas, tak pro se to nekdy chytne a nekdy ne...

S nedostatkem vykonu by to mohlo souviset taky. Matne si vzpominam, ze jsem kdysi nekde cetl o Aceru, ktery kdyz byl pripojen k napajeni fungoval spravne, pri navigaci z baterie se choval podobne jako v tvem pripade. Bohuzel jiz nevim o ktery slo presne typ. Mas vzdy pri prujezdu timto mistem pripojene napajeni?
Programu pro ladeni GPS je nekolik - sirfTech, AplSirf, MMsirf a urcite jeste dalsi, otazkou je jaky chip mas v aceru.
.mtn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OziToretto 19. 12. 2007 15:45

No typ cipu nevim, kde bych ho zjistil??

No napajeni tam v tech mistech nekdy mam a nekdy ne. Ale dneska rano jsem jel to cele s napajenim a stejne se chvilkama ztracel... Jedine me napada, ze jak mam poskozeny konektor napajeni, ze to nekdy pri narazu prestane napajet a to by odpovidalo i ruznym mistum atd. Budu to muset zkouknout cestou z prace... Ale mohla by to teoreticky by jedna z pricin, diky.
OziToretto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 19. 12. 2007 15:54

Mel by tam byt SiRF Star II, alespon podle tohoto:
http://www.gpsweb.cz/acern35.htm
.mtn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 12. 2007 17:18

Mam 6120, Nokiu LD3W a TT6- vo viedni na chvilocku blbla na krizovatke, poslala ma inama potom zase vratila...
Ale zatial sa to stalo len jeden raz....
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod OziToretto 20. 12. 2007 13:09

Tak jsem vcera zkousel otevrit gpsku v SiRFDemoPPC, abych vedel jak je nastaven modul. Bohuzel mi to psalo, ze se nelze k modulu pripojit. A jaky byl muj sok dneska rano, kdyz jsem v aute zapnul TomToma a on se ani po pul hodine cesty nepripojil. Ted jsem v praci vyzkousel i iGO, které mi dříve šlo, ale už mi také nejde. Nepomohl ani velký restart, nevíte co s tím???
OziToretto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 20. 12. 2007 22:10

V programu by mela byt moznost vratit zmeny do default. Nejlepe se mi ale osvedcilo vyndat baterku na nekolik hodin resp. 1den.
.mtn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OziToretto 20. 12. 2007 22:13

Diky, zkusim to...

edit: Parada, uz mi to slape, dokonce se mi to skoro i prestalo ztracet, ale musim mit PDA porad napichnute na napajeni, jinak se nechytne... :-(
Takze dekuji za rady... :wink:
OziToretto
Kolemjdoucí

Předchozí stránka