Samgung Galaxy A71 nebo Xiaomi Remi Note 9 Pro ??

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 12. 4. 2021 09:42

Dobrý den přeji,

mohu vznést dotaz a pordit se zde prosím jaký telefon vybrat z konkrotních těchto dvou?

=== Samsung Galaxy A71 vs. Xiaomi Redmi Note 9 Pro ===

Již dříve mi zde byly předloženy různé názory na různé telefony, posledně, asi 2 roky zpět jsem vybíral a vybral dobře Samsung Galaxy A70, tudíž by se logicky nabízela modernější A71... ale... v porovnání s parametry je RedmiNote 9 téměř identická, pro mě de facto dle parametrů úplně stejná a proč to zvažuji je, že A71 koupím u Tmobile díky budgetu za 9.999 Kč a RedmiNote 9 za 6.999 Kč, tj. o 3 tis. Kč levněji. A za téměř stejné parametry si říkám, proč připlácet 3 tis, za A71? Je v ní takový rozdíl?

dodám jen, že jsem normální uživatel telefonu, potřebuji do své pracky velký displej, uvítám výdrž baterie, jinak klasika, volání, data na emaily, weby apod. Fotografie mi stačí klasické, nejsem žádný profi fotograf a myslím, že oba dělají základní fotky na stejné úrovni, to mi stačí. Pokud by jeden dělal alespoň 2x a více lepší fotky, tak pak možná k zamyšlení, ale... Toť asi vše.

Děkuji za logické argumenty, logické rady, logické tipy... držýím se jak uvádím, faktických, logických argmumentů. Jako jediný mě napadá, že prý má Xiomi nastaveno spotutu aplikací, ty já ani moc nevyužiji, jdou odinstalovat, aby mě v telefonu "neobtěžovaly"?
A ještě poslední, jestli půjde synchronizace mého současného telefonu A70 s novým A71 (asi 100% ano), ale půjde i s Xiaomi Redmi Note 9 Pro zcela bez problémů (a intuitivně, abych to zvládl sám)?

Ještě jednou díky moc za rady a tipy všem dopředu, přeji hezký den!
Martin:-)
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 10:39

levněji, za 5,5tis. koupíš Moto G9 Plus s velkým 6,8p displejem a baterií 5000mAh, spolehlivý, ambientní moto displej, moto gesta, podle toho co píšeš, bude vyhovovat, zbytečné kupovat dražší, projdi si recenze
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 12. 4. 2021 11:09

Určitě Samsung! Xiaomi láká dobrým HW za dobrou cenu, ale to je všechno. SW naprostá tragédie, na prezentacích MIUI vypadá skvěle, funkce má dobrý, ale celkově jsem ještě neviděl xiaomi co by běhalo naprosto plynule a hlavně aby vše fungovalo jak má, neustále se tam řeší vetší či menší problémy od aktualizace k aktualizaci a ty chodí nepravidelně. Na Samsungu je vidět, že mají prostředí mnohem optimalizovanější a většinu času běží naprosto plynule, navíc tech. podpora, kdy napíšeš česky dotaz a dostaneš obratem odpověď nebo řešení. Foťáky u xiaomi fotí s divným barevným posunem většinou do žlutozelena nebo fialova, Samsung má tohle lepší, ikdyž víc přibarvuje. Pak jsou tu věci jako android auto, kde s čínským telefonem víc nefunguje než funguje, u Samsungu mně vždy jede vše hned a hlavně pořád. Kdybych byl děcko, tak beru Xiaomi, protože bych mohl nahrávat různý ROM, spousta příslušenství, cena. Ale jelikož mám děcko doma, tak raději volím Samsung, kde všechno jede spolehlivě a když ne, mám se na koho obrátit, další věc je zabezpečení, přece jen bankovnictví, nákupy a MIUI s těma reklamama zrovna nepůsobí důvěryhodně a ikdyž se dají vypnout, šmírovací nástroje zůstávají. 2x jsem podlehl xiaomi a 2x to byla chyba. Novodobou Motorolu jsem ještě neměl, ale klidně bych no ní šel.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 12. 4. 2021 11:14

děkuji za TIP, už porovnávám a za poměr cena/výkon, je to fakt zajímavé! To snad není ani možné, za 5,500 Kč tak velký a srovnatelný telefon s mým aktuálním A70.
Koukám jen, že ho T-mobile bohužel v nabídce nemá a já tam mám ten budget na čerpání...ale díky za tip a rady!

-- 12. 4. 2021 12:14 --

Nick Cave píše:levněji, za 5,5tis. koupíš Moto G9 Plus s velkým 6,8p displejem a baterií 5000mAh, spolehlivý, ambientní moto displej, moto gesta, podle toho co píšeš, bude vyhovovat, zbytečné kupovat dražší, projdi si recenze



děkuji za TIP, už porovnávám a za poměr cena/výkon, je to fakt zajímavé! To snad není ani možné, za 5,500 Kč tak velký a srovnatelný telefon s mým aktuálním A70.
Koukám jen, že ho T-mobile bohužel v nabídce nemá a já tam mám ten budget na čerpání...ale díky za tip a rady!

-- 12. 4. 2021 12:18 --

vormen píše:Určitě Samsung! Xiaomi láká dobrým HW za dobrou cenu, ale to je všechno. SW naprostá tragédie, na prezentacích MIUI vypadá skvěle, funkce má dobrý, ale celkově jsem ještě neviděl xiaomi co by běhalo naprosto plynule a hlavně aby vše fungovalo jak má, neustále se tam řeší vetší či menší problémy od aktualizace k aktualizaci a ty chodí nepravidelně. Na Samsungu je vidět, že mají prostředí mnohem optimalizovanější a většinu času běží naprosto plynule, navíc tech. podpora, kdy napíšeš česky dotaz a dostaneš obratem odpověď nebo řešení. Foťáky u xiaomi fotí s divným barevným posunem většinou do žlutozelena nebo fialova, Samsung má tohle lepší, ikdyž víc přibarvuje. Pak jsou tu věci jako android auto, kde s čínským telefonem víc nefunguje než funguje, u Samsungu mně vždy jede vše hned a hlavně pořád. Kdybych byl děcko, tak beru Xiaomi, protože bych mohl nahrávat různý ROM, spousta příslušenství, cena. Ale jelikož mám děcko doma, tak raději volím Samsung, kde všechno jede spolehlivě a když ne, mám se na koho obrátit, další věc je zabezpečení, přece jen bankovnictví, nákupy a MIUI s těma reklamama zrovna nepůsobí důvěryhodně a ikdyž se dají vypnout, šmírovací nástroje zůstávají. 2x jsem podlehl xiaomi a 2x to byla chyba. Novodobou Motorolu jsem ještě neměl, ale klidně bych no ní šel.



Také moc děkuji za názor a rady, tipy. Ano, Xiaomi vice méně zavrhuji díky tipům a radách zde uživatelům, s kterými jsme si psal ještě i zprávy napřímo... Cena je u Xiaomi vždy zajímavá, když zadám "své požadované parametry", Samsung je přeci jen o něco dražší...ale jak říkáte, má to prostředí, uživatelské prostředí lepší a to já určitě ocením...
Ještě zvažuji názor na Motorolu Moto G9 Plus... pro mě de facto neznámé, poslední co jsem kdy měl byla vyklápěcí Motorola před 20ti lety?:-)))
Každopádně díky za rady a tipy, krásný den!
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 11:30

Motorolu G9 Plus jsem měl týden doma, vzhledem k ceně jsem nenašel žádná negativa, pěkný displej, dlouhá výdrž baterie, svižné prostředí, po přihlášení 2 aktualizace, oblíbená moto gesta, návykový moto displej, čtečka otisku na boku funguje naprosto spolehlivě, ne jak ty v displeji u některých telefonů až na několikátý pokus, průhledný kryt na zadní stranu je v balení, LTE na obou SIM, velmi dobrý příjem signálu, poměr cena/výkon perfektní
https://www.gsmarena.com/motorola_moto_ ... -10432.php
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 12. 4. 2021 11:43

-- 12. 4. 2021 12:43 --

Nick Cave píše:Motorolu G9 Plus jsem měl týden doma, vzhledem k ceně jsem nenašel žádná negativa, pěkný displej, dlouhá výdrž baterie, svižné prostředí, po přihlášení 2 aktualizace, oblíbená moto gesta, návykový moto displej, čtečka otisku na boku funguje naprosto spolehlivě, ne jak ty v displeji u některých telefonů až na několikátý pokus, průhledný kryt na zadní stranu je v balení, LTE na obou SIM, velmi dobrý příjem signálu, poměr cena/výkon perfektní
https://www.gsmarena.com/motorola_moto_ ... -10432.php


Děkuji za zprávu, koukám, že mám hodně změněný výběr, ale jsem za to rád, že mohu opravdu logicky vybírat a porovnávat.
Tedy Xiaomi opět zavrženo, to je asi už možná bez debaty.
Aktuálně mám a jsem se svým Samsung A70 spokojený, jen vybírám díky rozpočtu u T-mobilu druhý telefon, A70 bych si nechal v krabici jako záložní, kdyby někdy něco... Tak jsem uvažoval o té A71. Ale jednak mám cenou radu od jednoho "přítele" zde na foru a to zvážit i možnost A72 resp. i A52, mají 90 hz, voděodolné, 3 roky aktualizací, stereo repro atd. Ale cenově jsou jak A52, tak A72 už jinde a to se mi dát teď nechce.
A tak je cenově velmi zajímavá ta Motorola G9 Plus... to opravdu stojí za zvážení... dle mého 5,5 tis. Kč prostě adekvátní, resp. super telefon... nechci řešit, že když mi spadne, vyhodil jsem 10, 15 či více tis. Kč, to jsem ukončil v době kdy jsem měl Galaxy Note 4 na 18.999 Kč, úplný nesmysl, dnes bych nekoupil, je to zcela zbytečný.

Takže díky za informace a tip na G9 Plus... jdu pořádně porovnat...
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 12:02

smartphony od Samsungu mají výhodu v tom že dostane 3 roky aktualizací místo běžných 2r, ale také je to zohledněno v ceně, u Motoroly chodí nepravidelně a později, ale zato bez soft. problémů a chyb na rozdíl např. od Nokie, kde sice chodí pravidelně, ale většinou s chybami dle diskuzí na internetu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 12. 4. 2021 13:12

Nick Cave píše:smartphony od Samsungu mají výhodu v tom že dostane 3 roky aktualizací místo běžných 2r, ale také je to zohledněno v ceně, u Motoroly chodí nepravidelně a později, ale zato bez soft. problémů a chyb na rozdíl např. od Nokie, kde sice chodí pravidelně, ale většinou s chybami dle diskuzí na internetu


děkuji.... právě zmíněné tři roky aktualizací, mi zde kamarád psal...
mohu se zeptat, kde zjistím, kdo kdy má který telefon zajištěné aktualizace? např. můj aktuální Samsung A70 má aktualizace do kdy? A po té době co, telefon je "k vyhození"? ..ve smyslu, je možné jej jednoduše napadnout a tedy vhodné jej nepoužívat a koupit nový???
děkuji za rady a informace:-)
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 13:23

Samsung A70 má podporu aktualizace také 3 roky
i bez nich jde ale telefon klidně používat a pokud nestahuješ aplikace a hry mimo GP anebo z GP s minimem instalací a žádným hodnocením, není třeba se něčeho bát
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 12. 4. 2021 13:32

-- 12. 4. 2021 14:32 --

Nick Cave píše:Samsung A70 má podporu aktualizace také 3 roky
i bez nich jde ale telefon klidně používat a pokud nestahuješ aplikace a hry mimo GP anebo z GP s minimem instalací a žádným hodnocením, není třeba se něčeho bát


Děkuji za informaci, to jsem rád! Mám Samsung A70, tady jsme ji vybírali a dodnes slouží a spokojenost, to vám všem děkuji zas a znovu.
Tedy mám ji cca 11/2019, takže do cca 11/2022 mám tedy aktualizace zajištěné. Do telefonu nestahuji ŽÁDNÉ HRY, nikde a aplikace si vybírám a jen ty ověřené a ty co potřebuji, jinak vysloveně vypínám či odinstalovávám...
Řeším diskutovaný nový telefon "JEN" proto, že máme aktuálně od T-mobile budget, tedy kredit na zařízení, které mají v nabídce (byť je mají většinou dražší než např. Alza, CZC, Datart), tak je úvaha nechat A70 jako záložní v krabici uložený a používat novější telefon.

Super postřehy jsou např. od kamaráda zde na foru, že než A71 tak spíše A52 (3 roky aktualizace, to je stejné, ale 90 hz, voděodolný, apod. ale je menší než A70 a hlavně Tmobile ho má jen v 5G a draží za 10999, to dát nechci.
Super poznámky se zde rodí na Motorolu G9 Plus...hned jsem porovnával a parametry jsou úchvatné a slyším na velký displej. A cena, 5,5 tis. bomba. To mi přijde až zvláštní...
Zde se jen bojím trošku té synchronizace Samsung A70 a Motorola G9 Plus.

P.S. mohu se zeptat, co znamená GP jak píšeš? Děkuji...
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 12. 4. 2021 14:29

A52/72 byla velice výhodná koupě do včerejšího dne, protože k telefonům byla sluchátka Galaxy Buds+, která se dají obratem prodat za 2000, takže když si to odečtete od kupní ceny telefonu, bylo to nabídka, která se neodmítá, taky se těch telefonů prodaly stovky během pár dnů, sám jsem včera na poslední chvíli koupil A52, ikdyž ji nepotřebuji a je to takřka dokonalý telefon ve své třídě.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 12. 4. 2021 14:47

ouuu tak to jsem nevěděl a uteklo:úú)))
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 15:40

GP je Google Play ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 12. 4. 2021 19:21

a co tak novinka od moto g30? jsou už nějaké reference? dědek
metyn
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků