Pixel 4a vs S10e vs iPhone SE 2020

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gegy 18. 4. 2021 13:25

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem nového mobilu. Zatím používám Lumii 950, na win v mobilech nedám dopustit, líbí se mi jeho jednoduchost a přímočarost ovládání, ale dnes už se s tímto systémem opravdu nedá jednoduše žít. Neexustují bankovní aplikace, aplikace soc sítí, některé weby se špatně zobrazují...
Mé požadavky na nový stroj jsou následující - menší rozměry (do 150mm výšky), kvalitní amoled, kvalitní foťák, dobře přístupná čtečka otisků (nejlépe na přední straně), alespoň 128GB, NFC, dobrá baterie, cena do 13k.

Mým požadavkům je asi nejblíž Nokia 8 sirocco, ale už se neprodává (snad vůbec nikde), takže mi nezbývá než něco z toho oželet a zůstane mi na výběr - Pixel 4a , Samsung S10e, a iPhone SE 128GB. Každý má pro mě nějakou nějakou nedokonalost, ale budu se muset rozhodnout, která z nich je ta nejmenší.
Nějaké tipy?
Děkuji
gegy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 18. 4. 2021 15:26

Tak tohle jsou 3 poměrně rozdílné telefony a hlavně filozofie, na kterých stojí, takže napiš, jaké přesně jsou pro tebe priority a co od mobilu čekáš a chceš.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 4. 2021 17:42

Samsung bych rozhodně vyřadil. Pixel 4a a iPhone SE 2020 jsou skvělé telefony. Vyber si jen OS, který Ti bude lépe vyhovovat.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 18. 4. 2021 17:56

DirtyKing:
Ty bys vyradil samsung, i kdyby dal tazatel do vyberu jen 2 mobily a oba samsungy. Staci mi, co jsem si precetl od tebe za hemzy pod clankem tady na MM pod nazvem: Honba za rekordy končí, říká leaker. Samsung vzdal vývoj 600Mpx foťáku pro mobily.

A i kdyz bych prijal tvou premisu tohoto nazoru na S10e, tak kdyz uz nekomu pises, ze bys ho vyradil, sluselo by se napsat proc a ne jen tupě a stroze placnout: vyradil bych ho.


Pritom je vseobecne znamo, ze zase iP SE moc neodpovida kvalite, kterou Apple produkuje a za tuhle cenovku clovek dostane prehistoricky design, nic moc displej, pomerne slabou vydrz na baterii a o fotaku nemluve - vecerni fotky ubohe - nocni rezim vlastne neexistuje a portretni taky ne.

Takze zase nevychvaluj do nebes neco, jen proto, ze je to iP.

Kdyby jsme se bavili o 13 Mini (byt je cenou uplne jinde), tak v teto velikosti neni prakticky co namitnout a je to nejlepsi maly telefon. Ale SE urcite ne.
Naposledy upravil Sateza dne 18. 4. 2021 18:06, celkově upraveno 1
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 18. 4. 2021 18:05

gegy píše:Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem nového mobilu. Zatím používám Lumii 950, na win v mobilech nedám dopustit, líbí se mi jeho jednoduchost a přímočarost ovládání, ale dnes už se s tímto systémem opravdu nedá jednoduše žít. Neexustují bankovní aplikace, aplikace soc sítí, některé weby se špatně zobrazují...
Mé požadavky na nový stroj jsou následující - menší rozměry (do 150mm výšky), kvalitní amoled, kvalitní foťák, dobře přístupná čtečka otisků (nejlépe na přední straně), alespoň 128GB, NFC, dobrá baterie, cena do 13k.

Mým požadavkům je asi nejblíž Nokia 8 sirocco, ale už se neprodává (snad vůbec nikde), takže mi nezbývá než něco z toho oželet a zůstane mi na výběr - Pixel 4a , Samsung S10e, a iPhone SE 128GB. Každý má pro mě nějakou nějakou nedokonalost, ale budu se muset rozhodnout, která z nich je ta nejmenší.
Nějaké tipy?
Děkuji


Jestli se ti líbí jednoduchost a přímočarost ovládání, tak vlastně ani na výběr nemáš. Upaluj pro Pixel. Vše ostatní jsou jen nástavby. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l00ki 18. 4. 2021 18:23

Pixel 4a i S10e máme doma. Pixel4a pří používání takový lehčí, ani o něm nevíš, ne že by s10e byla o tolik horší, ale řekl bych že o něco ano. Čtečka na zádech je fajn, dokud člověk nosí telefon jen v kapse. V momentě, kdy musíš v kanceláři zvedat telefon stále ze stolu nebo je v nějakém držáku, tak je to oprus. Výkonově se oba používají stejně. Pixel4a je efektivnější co do výdrži na baterii (cca stejné kapacity akumulátoru i velikost displeje). Při stejném způsobu používání mi vydržel Pixel4a cca o 1/3 déle než S10e s ONE UI(pokud do s10e nacpu altrnativní ROM, tak se výdrž srovná, ale zase nastanou jiné kompromisy). Ale pro mě je stejně lepší S10e protože se nemusím omezovat pamětí, HW tlačítko BIXBY jde skvěle přemapovat s BX Actions, stereo a IP68 je taky výhoda. Ultraširoká čočka se taky hodí. V dnešní době, kdy není výběr z malých telefonů, je S10e stále víc jak dobrá a nějaký ten pátek ještě budou aktualizace. Apple neznám. Pixel5 už by byl lepší, tam už by mně vadila asi jen ta paměť. Cenově už je to jinde.
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 4. 2021 18:33

Sateza: K tomu hemzu ohledne iP 13 mini se bohuzel nemuzu vyjadrit, jelikoz takovy telefon neexistuje a kdo vi, zda vubec bude. Tim nesmyslem co jsem psal pod ten clanek myslis co? To o zaostalych cteckach? Hm. Ja ten pohled takovy dneska uz bohuzel mam. Kdykoliv po koupani mi ta ctecka nefunguje. Ani ultrazvuk, ani opticka. A pro me osobne tohle problem je. Kazdy mesic jezdim k mori na tyden. Kazdy mesic cely tyden mam tedy zabezpeceni cteckou otisku nepouzitelne, protoze to stale odmita otevirat a nejde jen o tento konkretni pripad, protoze treba kazdy den chodim plavat do bazenu. U Face ID se mi za 4 mesice nestalo, ze by neodemklo. Jak vezmu telefon do ruky, tak je odemcen. U ctecky je to kazdou chvili, kdy musim znovu prilozit prst. Kvalitu zabezpeceni asi netreba zminovat. A ze je Face ID zaostale? Ja zapomnel, ze je lepsi otevirat telefon jak kokot cteckou, namisto toho abych telefon vzal uz odemceny do ruky bez nejakeho zbytecneho ukonu jako nekam strkat prst. Prober se. Co se tyce proc bych S10e vyradil je fakt, ze je to starej kram, co se zasekava, to je vlastni zkusenost v rodine. Ja byl do nedavna taky velkej odporuce Apple. A v soucasne dobe krome telefonu mam MAC Mini, Macbook Air M1 a nekolik dalsich Apple produktu. Proc? Asi nema smysl komentovat, zaostalej clovek jako ty tohle asi stejne nepobere. Pisu jen svuj osobni pohled. Nekdo muze mit naprosto odlisnej a to plne respektuju. Ale holt nekdo (ty) tu musi zacit brecet, jsk kdyby mu nekdo sebral hracky.

Co se tyce toho, ze iP SE neodpovida nejake kvalite? Ano, naprosto souhlasim. Ale ocekavam uz dnes nejaky funkcni a bezpecnostni standard a to mi dnes nabidne bud zminovany iP a nebo pokud nebudu vazany na ekosystem, tak Pixel 4a. Rozhodne ne s10e.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l00ki 18. 4. 2021 19:23

Můj S10e se nezasekává. Jede jako nový. Ale jedním dechem dodám, že střídám různé ROM, takže mám v telefonu čisto. To bude nejspíš důvod zasekávání přístroje se kterým máš zkušenost. Nějaký bordel z aplikaci.
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 4. 2021 19:30

Zrejme jo, nepopiram. Blby je, ze tohle ten telefon umozni. Pak s tim ma BFU zbytecne problemy.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 18. 4. 2021 20:06

Ahoj Gegy, také jsem měl L 1020, L 950 a také jsem byl velice spokojený WM. A dopadlo to, bohužel tak, jak to dopadlo. Byl jsem tedy nucen přejít, šel jsem na Android a už jsem si zvykl a jsem spokojený. Možná proto, že jsem volil "čistý" Android, právě v Nokii 8 Sirocco. Mám ji dodnes, stále maká jak má a nejsou s ní žádné problémy, i baterka stále drží "jak za mlada". Pouze ten foťák není nic moc extra, L 1020 nebo L 950 prostě fotily lépe. Neříkám, že fotky jsou vyloženě špatné, ale není to prostě to, co to bývalo u předchozích modelů, wow efekt se prostě u mě nekonal. A v dnešní době, kdy technika opět poskočila někam úplně jinam, už bych ti Sirocco nedoporučoval. Možná už jsem v ČR i poslední, kdo ji ještě má, protože diskuze o ní už veškerá žádná :-)) .
Budu jí dávat pryč, také jsem dlouho řešil, co místo ní a už jsem se rozhodl. Bude to Pixel 5. Koupím ho, jakmile se mé příjmy vrátí alespoň trochu na úroveň, kde byly před Covidem. Teď se mi prostě nehodí vyndat 18.500 Kč.....
Takže jdeme zhruba stejnou cestou, máme asi podobné nároky a požadavky na mobil. Myslím, že pokud se vydáš stejnou cestou jako já, nepochybíš. Akorát tu Nokii 8 Sirocco přeskoč, v dnešní době už to nemá valný význam.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod l00ki 18. 4. 2021 20:41

DirtyKing píše:Zrejme jo, nepopiram. Blby je, ze tohle ten telefon umozni. Pak s tim ma BFU zbytecne problemy.

Android, no. Ale pro mě nic lepšího není. Prostě je fajn zálohovat to důležité a čas od času udělat tovarko. Zejména ti, kteří často zkouší různé aplikace a pak je zase dávají pryč.
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 18. 4. 2021 22:25

Z těch tří je na tom nejlépe nejspíš S10e, co se týče použitelnosti za dané peníze. OneUI je v pohodě, telefon má čtečku na boku a oproti Pixelu má i širokáč + voděodolnost.

Pozn: Pixely jsou v ČR předražený, protože je tady Google ofiko neprodává, takže když už, tak bych mrknul k sousedům (např. Mediamarkt.de). iPhone SE se taky dá, ale má zastaralý design + člověk přijde o část použitelnosti, pokud nevlastní další Apple zařízení.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 4. 2021 22:59

Samsung S10e je v CZ distribuci vyprodaný a ty ostatní obchody jej mají předražený
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 19. 4. 2021 06:31

Vzal bych pixel. Je to nový telefon s androidem 11 přímo z krabice, dostane minimálně android 14 a to ihned po uvedení + nové funkce z nových pixelů.
Google fotky zdarma v neomezeném množství.
Čistý android, který šlape jak má.
Fotoaparát který neztrácí na vlajkové lodě jiných značek za trojnásobnou cenu.
Dobrá optimalizace bakterie, oproti dva roky starému Samsungu se žravým procesorem od exynosu.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 19. 4. 2021 06:45

Vidím to jako pan.nikdo :D Až na tu "bakterii". :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků