(10 000) Jaký fotomobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DirtyKing 23. 7. 2021 13:12

Protože cena. Staci podivat na tabulku TOP 10 nejprodavanejsich telefonu. Prodavaji jen levne telefony, tech par drazsich kusu co prodaji je proti konkurenci plivnuti do more. Proc asi …
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 23. 7. 2021 13:14

protože získají stejný HW za nižší cenu než u renomovaného výrobce, ale používat je to peklo. taky ne nadarmo teď vznikl speciální tým na odstraňování chyb v MIUI, ale to se prostě nedá, tam nikdy nic nefungovalo přesně jak má.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 23. 7. 2021 14:53

Kecy v kleci
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mas0n 23. 7. 2021 19:36

Souhlasím, ty Xiaomi jsou vhodný pro někoho, kdo potřebuje co nejlevnější smartphone. Jinak je to ale bída. A úplné bláznovství je koupit si Xiaomi vlajku. Navíc v době, kdy už to ani není úplně levné.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 25. 7. 2021 08:41

Staci si projit fora. Jo xiaomi udela za dobry peniz super mobil na papire. V realu uz to taka slava neni. Bugy sem, bugy tam, vyladeni androidu slabota. Zkousel jsem xiaomi mi 10t pro a byl mene plynuly nez iphone 6s. Ktomu baterku mi to zralo pres noc, nikdo nevedel proc. Pote sel z domu a byl jsem rad.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 7. 2021 18:43

Pff, chtěl jsem doporučit P30 Pro, ale nedošlo mi, že se do teď prodává za stejné peníze, jako když jsem jí kupoval rok a půl nazpět. Šílené...
A52 je sice celkově fajn telefon, ale co jsem slyšel, tak je momentálně problém sehnat kusy na skladě.
Při současných cenách Pixel 4a s tímhle rozpočtem dává dobrý smysl. :hm
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 25. 7. 2021 19:37

OnePlus Nord 2 5G, splňuje vše a i fotky podle prvních recenzi vypadají velmi dobře
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 2. 8. 2021 23:44

Pixel 4a - nějaký problém s tím, že je to vše UK distribuce .... ? reklamace, nabíjení atd ...

A proč jsou všechny fotomobily do 13k, kromě Pixel 4a, iPhone SE 2020, obří a těžký krabice?
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 3. 8. 2021 09:00

Je to naprd, ale do 10k momentálně není nic, co by stálo za to kvůli foto...
Kdysi se dalo koupit Xiaomi Mi9, Honor 20 Pro, LG G8... Ale teď leda Nord 2 nebo počkat na vylepšený Galaxy A52 5G.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod david2359 3. 8. 2021 09:02

Drazer píše:Pixel 4a - nějaký problém s tím, že je to vše UK distribuce .... ? reklamace, nabíjení atd ...

Přibalena nabijecka je hnusna velka UK. A na Alze k tomu dostanes jeste hnusnejsi redukci pochybne kvality. Jinak zadny problem.
Drazer píše:A proč jsou všechny fotomobily do 13k, kromě Pixel 4a, iPhone SE 2020, obří a těžký krabice?

Protoze vsechny mobily krome Pixelů a iPhonu SE a 12 mini jsou obri tezky krabice (a starsiho Samsungu S10e, ktery se nedavno prestal prodavat).

Vaso00 píše:Je to naprd, ale do 10k momentálně není nic, co by stálo za to kvůli foto....

Pixel 4a se obcas za deset objevi. Nedavno treba na CZC.cz. Ted stoji o "par" stovek vic, ale pokud tazatel hleda fotomobil, co neni padlo, neni co resit.
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 6. 8. 2021 17:12

Pixel 4a je doma (z alzy) za 10200Kč i s poštou (mám tam pár stovek nějakou firemní slevu). Nabíječka je CZ - jen je na ní USB-C, ne USB jako sem zvyklej. Je přibalena i redukce USB - USB-C. (stejně 95% času nabíjím z PC ...)
Lehkej, malý rozměny - paráda.
Fotil jsem jen pár fotek doma a vypadají dost dobře. Jedu ted na týden na dovolenou, tak uvidím jak si povede.
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 6. 8. 2021 18:03

Paráda, tak pak napiš postřehy. Brzy budu také kupovat v této hladině a v okolí nemám nikoho, kdo by měl Pixel...
Hlavně mne zajímá foto, video, baterie...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod gloom83 6. 8. 2021 21:04

A s displejem jsi spokojen? Dost lidí píše, že čtyřka má nažloutlý displej a že se na to né moc dobře kouká. :-) Potřebuji už nějakou náhradu za xiaomi redmi 4x a pořád řeším, jestli vzít pixma 4A nebo samsung A52 5G nebo si připlatit a vzít pixmu 4A 5G nebo rovnou pixmu 5.
Vlastně jediné, co bych rád, tak je slušná výdrž, pěkné fotky a rád bych se obešel i s problémem přehřívání, což jsem měl u LG G3 a celkem mě to štvalo. :-D
gloom83
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 14. 8. 2021 16:26

Pixel 4a - bez jakéhokoliv nastavování - jen jsem odklikal nejnutnější, aby mobil fotil. Nevkládal jsem ani SIMku a pod. Prostě jen foták na 7 dnů na dovolenou, stím že ho možná vrátím.

- Ano, má nažloutlý displej (jestli to jde přenastavit jsem (zatím) neřešil)
- Ano, na můj vkus se mobil hřál (ale nejsem expert)
- vyfotil jsemběhem dne cca 400 fotek a zůstalo cca 20-15% baterky.
- celkem jsem vyfotil cca 1500 fotek a mobil se cca 15 kousnul - prostě nereagoval na čudlík focení - vypnout zapnout - cca 3 sec a v poho jel - ale samo že někkterý momentky prostě utekly.
- i odražené protisvětlo se hodně mění do modra. Prostě odraz slunce od lesklý podlahy je modrý. Dokonce betonová šedá zed je modrá. (kdyby byl zájem tak to můžu nějak nahodit - jinak fotky jsem ještě neviděl v PC, na to mrknu až zítra)
- noční focení - defacto jsem nepoužil čudlík nočního focení neb i spoře osvětlené náměstí vypadá dobře
- dost chybí široký objektiv. prostě někdy už není kam ustupovat, nebo při ukrocích vzad do záběru vleze např. strom a tak někdy nejde vyfotit barák i s věžičkou i když všichni okolo s mobilama s "šírem" vesele fotí komplet barák
- mobil ja krásně lehký a malý - až možná moc malý - čtení na displeji a pod.
- velice citlivá dotyková spoušt fotáku - možná je to mnou, ale každá druhá fotka je krátké videjko neb už jen drobné podržení prstu na spoušti (na displeji) spouští sekvenci fotek ...
- fotky jsou veměs parádní - srovnám až na PC z ostatních fotáků co jsme měli na dovče
- selfie - když mám obličej v rohu nebo u kraje, což tak bývá, tak mi přejde obličej lehce deformovaný ... ale to taky mrknu víc až zítra .. když tak něco dopíšu ... ale vše bude defacto kolem fotáku neb zbytek mobilu jsem nevyužíval ...
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 14. 8. 2021 18:46

"mobil se cca 15 kousnul" to je během několika málo dnů masakr
cz.hook
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků