Realme 6 4/64 - pár otázek

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 1. 2021 10:51

ahoj, máš už po měsíci a půl nějaké poznatky k fungování tohoto telefonu? Co na něj říkáš? Klidně se rozepiš :-)
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 1. 2021 17:21

Tak je to mobil přítelkyně a vidíme se naživo jednou za 14 dní, ale myslím, že je spokojená moc. Na původním telefonu se jí třeba RegioJet spouštěl asi 5 sekund, tady v podstatě hned. Měl jsem strach, jak se s novým telefonem sžije, ale vůbec netápala. Myslel jsem, že když měla předtím Acer, bude si obtížně zvykat, protože každá nástavba je jiná, má různé položky menu jinde, ale chyba lávky. Takže nenastala žádná dezorientace, líbí se jí kvalita foťáku, čtečka v zapínacím tlačítku, ale nejvíc nadšená je podle mě z rychlosti nabíjení, těch 30W je žrádlo. Spokojená je i s výdrží, s jejím stylem používání vydrží Realme 6 tři dny. Ale poprosím ji, ať něco sepíše. Tak přítelkyně sepsala tohle:

"Jo, jsem spokojená hodně, top benefity za mě jsou: rychlý nabíjení, to je fakt velký luxus, který si užívám hodně. Výdrž baterky - jsem zvyklá chtít od mobilu dlouho výdrž a tenhle fakt to zvládá dobře. Určitě barvy displeje jsou pěkný. Pak čtečka otisků je super citlivá, funguje v drtivé většině případů a zvykla jsem si nezdržovat se dáváním pinu a podobných kravin. Oceňuju ochranu zraku, hodně místa a dobrý foťák - teda alespoň pro mé potřeby jsem s ním hodně spokojená. Nefotí moc dobře v šeru a ve tmě, nerada ale používám blesk, fotky s ním se mi nelíbí, tak je to možná mou nezručností. Na denním světle fotky pecka. Občas nedokáže dobře zaostřit, musím ostřit ručně, to mě trochu štve. Na to si musím dávat někdy pozor. Líbí se mi celkově ta roletka a možnost si jí hodně přizpůsobit a vyjíždění menu zespodu, ale vše se dá vypnout nebo předělat, není to asi stěžejní argument. Celkově je tam spousta věcí upravitelná. Líbí se mi umístění přední kamery, malé rámečky kolem displeje, tvar mobilu (je pohodlný do ruky).

Negativa jsou spíš takový drobnosti - na mě je telefon dost velký. Do kapes od bundy se těžko vejde a nejsou na něj nikde kryty na výběr. Pokud chceš knížkový kryt, máš jeden typ a nazdar. Ale to se časem možná zlepší. Taky mi nevyhovuje způsob organizace fotek. Dělá to na mě zbytečně moc složek, ve kterých jsou ve výsledku stejný fotky. Někomu vadí řazení dolů, že nejnovější fotka je vlastně úplně dole, ale já si na to zvykla a s otevřením aplikace vidíš vždy nejnovější snímky. A ještě jsem je nezkoušela exportovat do PC, nevím, jak to půjde. V SMSkách nejsou emotikony (v dnešní době divný). Používám ráda funkci na rozdělení obrazovky, ale polovinu aplikací to nepodporuje, třeba IG rozdělit nejde a věřím že zrovna IG dost lidí projíždí často. Nevyhovuje mi přehrávání hudby, občas mi nejde vyskočit z přehrávače tak, aby hudba byla na pozadí přehrávaná a já u toho mohla třeba psát nebo si číst. Ale používám výhradně Spotify, který to dokáže, tak mě to tolik neštve. Trochu mi vadí připojování sluchátek zespodu, ale jsem zvyklá z předchozího telefonu na připojování nahoře. Blbý je pak, když nabíjíš a zároveň posloucháš, oba kabely jsou vedle sebe. Ale zase to nedělám tak často... A taky je na mě telefon relativně dost těžký, na druhou stranu většinu váhy asi činí baterka, která má fakt super výdrž. Zvládne i den a půl a to jsem třeba několik hodin v kuse projížděla internet, měla zapnuté mapy s navigací a u toho si pouštěla hudbu. Fakt to nešetřím a telefon šlape pořád suprově, nevnímám nějaké kolísání."
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 1. 2021 07:36

ad klávesnice bez emotikonů: ať si pohraje s nastavením klávesnice Gboard (u mého tlf Klávesnice/Předvolby/Zobrazit klávesu emodži apod)
ad flipové pouzdro: objednával jsem na alíku. Sice si měsíc počká, ale jsou.
ad fotky: používat Fotky od Googlu
anonymni

Odeslat příspěvekod hamayaan 26. 1. 2021 13:23

Na muziku ať vyzkouší bezdrátová sluchátka. Já je zkusil už před lety a už bych se k drátovým nevrátil. Není nad to když se drát nikde neplete. A pokud někdo namítá, že kvalita bez drátu je horší, tak při poslechu ze spotify, pokud nemáš nejlevnější šunty, se to fakt nepozná. Navíc ,,zvuková kvalita" je věc nejednoznačná, každý vnímá zvuk jinak.
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 10. 2021 16:17

Realme 6 obdrželo novou aktualizaci! Android 11.
Má 2,46GB
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 19. 10. 2021 19:16

+ UI 2.0. Změny jsem si všiml zatím jen u SMS (pořád na úvodní obrazovce straší zástupce pro rychlý náhled na zprávy) a u foťáku, kde je to rozhraní trochu jiné. Jinak se v tom telefonu zas tak nehrabu a používám jen běžný základ.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků