Nový telefon kolem 5", čistý systém, dobrý foťák, do 10k kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jack-lev 14. 7. 2022 22:46

Zdravím,
Před pár lety jsem tu napsal o pomoc při hledání kvalitního mobilu s určitými požadavky. Někdo mi doporučil Pixel 3a a jsem nadmíru spokojen. Proto se na vás obracím znovu s hodně podobným dotazem. Mamka si totiž chce pořídit (konečně) dotykový mobil a tak jí dávám ten svůj. A já si budu kupovat nový.

Mám trochu jiné požadavky na mobil než je "mainstream". Nejde mi ani tak o výkon, jako o foťák, zvuk, výdrž. Proto budu rád za jakkoukoliv radu. O:-)

Můj ideál by měl vypadat následovně:
- dobrý zadní foťák, protože fotím jenom mobilem, tak chci co nejlepší kvalitu
- kvalitní výstup zvuku, hlavně do sluchátek - hodně rád poslouchám písničky a potrpím si na kvalitní zvuk
- velká výdrž baterky, nejlépe 2 a více dní při průměrného používání (nehraji náročné hry, většinou sociální sítě, sledování videí, internet apod.)
- nechci velký mobil! chci takový který můžu vpohodě ovládat jednou rukou, takže více než 6" opravdu ne.
- pokud by se šlo vyvarovat systémovému balastu, rád bych něco čistějšího, kde si sám budu moc určit které aplikace chci...
- cena do 10 000 kč.

Pixel 3a tyto podmínky víceméně splňoval na jedničku. Takže přemýšlím že koupím znovu, ale samozřejmě novější řadu. Ale napřed se chci zeptat tady, jestli třeba není něco podobného, ale lepšího. O Xiaomi a podobné mobily nemám zájem (vyzkoušel jsem si) hlavně kvůli tomu otřesnému systému s milionem aplikací, které stejně nahradím za lepší... A taky protože u těchto mobilů, alespoň co jsem slyšel a zažil je poruchovost vyšší. Díky za všechny návrhy. ;-)
jack-lev
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod medagore 15. 7. 2022 05:55

Sony Xperia 10 IV, je to novinka tak na ni není moc recenzí, ale co jsem četl od majitelů tak jsou vesměs všichni nadšení. Cena cca 11200 Kč, ale jestli máš mobil na dlouho tak bych to neřešil. Já jsem ji vzal u Vodafonu s dotací na telefon 5000Kč tak ji mám za cca 7500Kč + sluchátka zdarma.
medagore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 15. 7. 2022 12:47

Asus Zenfone 8, kromě výdrže ve všem lepší než Sony. Asus má zase o dost rychlejší nabíjení.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 7. 2022 16:42

spíš než na velikost displeje je potřeba se dívat na celkové rozměry telefonu, protože se zmenšily rámečky a displeje jsou až ke krajům, navíc se používá jiný poměr stran než před lety
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 15. 7. 2022 16:58

Doporučuji Asus.. Zenfone 8 je teď za dobrou cenu a má hodně muziky.. Sony je super ale výkon a kvalita fotek je bída.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod wailord 6. 8. 2022 10:51

Taky bych se rád zeptal, jestli není něco menšího k dispozici.. Nějakého půl palce až palec dolů (při stejném poměru a rámečcích) by mi udělal velkou radost.

Jinak, alespoň 4GB ram, čtečka otisků prstů, android.

Děkuji,
MB
wailord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2022 19:57

Palec dolů z 5'' ? tzn. 4 až 4,5'' ?? :shock:
tak malý telefon s androidem se snad ani nevyrábí, jedině Unihertz anebo něco noname z Číny
https://mobilmania.zive.cz/clanky/male- ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 15. 9. 2022 07:19

Ahoj, rád bych se zeptal, který model byste doporučili?
Pixel 6a, Samsung S22, Zenfone 9?
Za mě jsou preference kompaktní velikost a pohodlnost držení. Zároveň kvalita foťáku. A kapacita baterie.
Pixel 6a za mě boduje cenou a updaty od googlu.
Zenfone 9 má zajímavá záda, která by se mohli dobře držet (méně klouzat), plus by mě zajímal gimball, ale spíš fotím než točím.
S22 by byla zajímavá, ale kapacita už vypadá jako menší než bych chtěl.
wailord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KrylP 15. 9. 2022 08:52

Teď testuji 14 dní ZF9 a můžu říct, že se povedl, nejrychlejší procesor je znát, fotí perfektně, má rychlé nabíjení a dobrou výdrž. Mám ještě S22Ultru a můžu říct, že ten debilní samsung má pořád nějaké problémy, vždy v nové aktualizaci dodrbe něco v software...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod tubík 18. 9. 2022 20:25

Nad Asusem ZP9 taky premyslim. Mam Huawei P20.
Jak je na tom ZP9 s vydrzi na jedno nabiti a jaky mas SoT?
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod nerval2 19. 9. 2022 13:55

wailord píše:Ahoj, rád bych se zeptal, který model byste doporučili?
Pixel 6a, Samsung S22, Zenfone 9?
Za mě jsou preference kompaktní velikost a pohodlnost držení. Zároveň kvalita foťáku. A kapacita baterie.
Pixel 6a za mě boduje cenou a updaty od googlu.
Zenfone 9 má zajímavá záda, která by se mohli dobře držet (méně klouzat), plus by mě zajímal gimball, ale spíš fotím než točím.
S22 by byla zajímavá, ale kapacita už vypadá jako menší než bych chtěl.

Pokud nepotřebuješ 5G, tak bych doporucil Pixel.
nerval2
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 20. 9. 2022 15:19

Jen jestli nebude vadit jen 60Hz u Pixelů 6a... Ten telefon mi přišel fajn dokud sem se nepodíval na displej, radši jsem místo toho připlatil za Pixel 6.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků