Nahrada S10 / podpora, foto, vydrz / S21 FE vs S22 vs S22+

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod malda 8. 8. 2022 21:58

Ahoj vsem,

uz mesic premyslim nad nahradou me S10, ktere dosluhuje baterka. Melo by to byt opet Sko od Samsungu, zejmena kvuli dlouhe podpore a kvalite foto. Byl jsem si osahat S21 FE, S22 a S22+. Co ale procitam ruzna vlakna, tak mi prijde, ze na vydrz u rady S22 se dost nadava. Musi urcite bez problemu vydrzet cely den, idealne 8-22. Co koukam, on screen time mam v prumeru 4h. U S10 to na zacatku nebyl zadny problem. Mate nekdo zkusenost s vydrzi S21 FE, S22, S22+, idealne v porovnani? Nejradsi bych aktualni vlajku, vzal bych rovnou nejmensi S22, kdybych nemel obavy. Kvuli baterce ale premyslim nad vetsi S22+ nebo S21 FE se Snapdragonem. Bohuzel nemuzu snadno vracet / vymenovat, bude se nejspis nakupovat v praci.

Predem diky za tipy a zkusenosti!

M
malda
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 8. 8. 2022 23:10

Měl jsem klasickou S22 (zezačátku a jen 14 dní) a výdrž se u mne pohybovala kolem těch 4 hodin SoT a baterce zbývalo kolem 10% (občas mi nevydržel ani celý den a musel jsem nabíjet kolem večeře), spíše pod. S22+ je na tom jistě o dost lépe, S21 FE má výdrž jako slabou stránku...
Celkově bude S22+ nejlepší koupě a jako jediný z těch 3 má i dobrou výdrž.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 9. 8. 2022 05:28

S22 slabota. SOT 4,5hod. Vic jsem nedal. Ve 14denni době šel zpět. (Prý časem se to zlepší, až si sedne systém, nwm). Já aplikace hnedka dal do režimu spánku a stejně slabota.
S21FE SOT jsem měl 4hodiny. Velké zklamání, horší než S20FE 5G.
Bohužel, chceš výdrž lepší? Musíš mít větší baterii. Takže jediné + nebo ultra. A řada 21 je již vychytanějši. (můj čistý názor).
Mob používám celý den s bluetooth, kvůli hodinkám, celý den zapnuté data kvůli messengeru. Proto mají někteří lepší výdrž a řvou, že mobil vydrží celý den a mě ne.

Škoda, že Číňan (třeba mi 10t pro) je s sot úplně jinde.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malda 9. 8. 2022 09:07

Jo, rozhodne se nechci omezovat nebo nejak resit vypinani veci. Wifi, data, bluetooth cely den zapnute, presne - kvuli hodinkam. Taktez stale zapnuty AOD (vypnuty jen v noci 0-7h). Tak si asi jeste jednou pujdu osahnout S22+ velikostne, prece jenom jsem dosud zvykly na mensi pristroj :-)
malda
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 9. 8. 2022 10:33

Z tveho vyctu urcite S22+. Vydrz u male S22 je vazne slaba. Zaky jsem ho pouzival se vsim zapnutym kvuli hodinkam, emailum a dalsim zpravam a jakmile jej zacnes “vice” behem dne pouzivat, zacnes vice surfovat, sjizdet YT, tak jde baterie hooodne dolu.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod kultus 9. 8. 2022 10:42

Trochu nechápu, proč se do výběru nedostala S21+ je to už sice celkem velký telefon, ale výdrž lepší než S22, odladěnější a úpřimně rozdílů proti nové řadě IMHO není tolik, aby to stálo za ten příplatek. Výkonu to má na rozdávání, displej stejně kvalitní, rychlá UZ čtečka...největší rozdíl novější BT a hlavní snímač/telefoto a pro mně to rychlonabíjení 45W bych bral.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk L 9. 8. 2022 11:14

Vybírá náhradu za dobrý telefon S10, nepleťme tu ostudu Samsungu s Exinosem! Já osobně nejsem fanda Samsungu, ale moc dobře vím že jen edice se Snapdragonem (FE) je správnou volbou a je jedno jakou řadu si vezmeš, všechny jsou hodně dobré!
Zdeněk L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malda 9. 8. 2022 11:56

S21+ už není v nabídce O2.
malda
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 9. 8. 2022 12:09

Zdenek L: a S22 je co? Ostuda byla S20 co si tak pamatuji
Malda: aha, to v popisu nemas...tak to nic. Jestli to plati zamestnavatel, za mne potom jedine S22+...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 9. 8. 2022 12:44

Jediná ostuda je exynos 990.
Snapdragon 888 a 8 gen 1 taky umí pořádně zatopit a žere jak prokopnuty baterku. Takže žádná sláva. Doby 860 , 865 a 870. Jsou dávno pryč.
Nevýhoda FE je jejich baterie.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeněk L 9. 8. 2022 14:50

Tohle je pravda ta baterka je opravdu strašná, já osobně utekl k Realme, ženě jsem pořídil s21+ přešla s mi note 9 pro a nesnáší ho prý je nudný ale fotky a přehřívání stojí za to.
Zdeněk L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 9. 8. 2022 15:39

Ber S22+ za mě spokojenost
JirkaGalaxy
BAN MM.cz


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků