Telefon do 5 tis

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 27. 11. 2022 21:38

Nick Cave píše:
dobrý displej Amoled? právě kvůli možnosti vypálení a také tomu, že bílá nebývá bílá bych vzal IPS
a v cenové relaci 5-6 tisíc uvažovat o kvalitě foťáku taky zvláštní, ve dne za pěkného počasí se fotka povede, ale snímky za sníženého světla jsou k ničemu

Nevím, máme v rodině Samsung S8 s amoledem, používán denně už skoro 5 let a displej zatím ok...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2022 21:40

miromen4 píše:Tvl takovy žvast o amoled, před lety bych to ještě pochopil...nevzdělanost a nezkušenost.

to chceš snad říct, že AMOLED displej v telefonech za 4-6 tisíc je stejně kvalitní jako u smartphonu o 10-20tis. dražších??
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 11. 2022 22:12

Nevzdělany moderator na baterky.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2022 22:17

foto1977 píše:
Nick Cave píše:
dobrý displej Amoled? právě kvůli možnosti vypálení a také tomu, že bílá nebývá bílá bych vzal IPS
a v cenové relaci 5-6 tisíc uvažovat o kvalitě foťáku taky zvláštní, ve dne za pěkného počasí se fotka povede, ale snímky za sníženého světla jsou k ničemu

Nevím, máme v rodině Samsung S8 s amoledem, používán denně už skoro 5 let a displej zatím ok...

tak ono záleží na způsobu používání, je jasné že trvale vysoký jas tam nějaké stopy vypalování může zanechat
https://svetandroida.cz/vypalovani-amoled-displeje/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 22:40

Někde tady mám vykopávku Galaxy A3 přes 5 let starou a o nějakém vypálení nemůže být vůbec řeč. Asi 4 roky jsem používal Galaxy J7 2017 a žena Galaxy J5 taky 2017 a opět po nějakém vypálení ani stopy.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 27. 11. 2022 23:43

Jediný vypálený displej jsem měl před lety na S3 od Samsungu. Ten jsem paradoxně používal poměrně krátkou dobu, protože na něm bylo více závad. Telefony jsem střídal cca po roce, teď mám ale druhý už déle (amoled) a žádné vypálení nepozoruju. Jinak s Amoledem jsem měl od roku 2011 minimálně 4 telefony a problém byl jen u jednoho. Ovšem to už je hodně let zpátky a navíc to byl prostě šmejd ve více směrech.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 11. 2022 09:23

miromen4 píše:Nevzdělany moderator na baterky.

Prosím bez osobních útoků, díky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 28. 11. 2022 19:31

co je na tom za osobní útok, když pouze konstatuje neznalost diskutéra? vysvětli,pls, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 11. 2022 19:58

metyn:

i nesouhlasný názor šlo vyjádřit lépe a slušněji než v tom příspěvku, co tu zůstal. Několik agresivních výkřiků s čistě osobním útokem bez vztahu k problému šlo do koše. To sem prostě nepatří.

Nevidím důvod k takovému vzrušení kvůli různému názoru na klady a zápory OLED displeje.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod 5uch 28. 11. 2022 20:42

jjrr Sice pár dobrých tipů, ale zda to pomůže...

IMHO reklamní článek.
a) Jednak tam některé vyloženě výhodné modely chybí.
b) A při zběžném čtení jsem se tak nějak ztrácel v rozdílech mezi prezentovanými telefony. Dělat slovní srovnání jde pro dva, max. tři kousky... ale čtení povšechných specifikací 15 kousků je už na mne moc. Chtělo by to nějaké přehledné tabulky a porovnávací kriteria.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 11. 2022 04:47

No rozhodující je dle mě čipset a většina měla starý Snap 6XX, tomu bych se vyhnul obloukem. Ale jsou tam i Helio G99, Dimensity 700, Dimensity 810, což ujde.
jjrr
osobne

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků