Co jako náhrada za "odešlý" Samsung A750(2018)?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 12. 2022 22:32

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu/pomoc s výběrem telefonu.
Jako na potvoru mi teď znenadání zcela odešel Samsung A750(2018), potřebuji rychle náhradu a v předvánočním a jiném shonu teď bohužel nemám příliš klidu, času (a trpělivosti) znovu sáhodlouze studovat současnou nabídku.
S tím Samsungem jsem byl docela spokojený, jsem na něj zvyklý, takže bych v něm nejspíš nějakým způsobem "pokračoval" (ideálně i stejnými rozměry). Bohužel modelem 2018 Samsung tuhle řadu/značení zařízl a zatím se mi nepodařilo identifikovat, která současná řada je jeho přímým nástupcem (je-li taková).
Nemusím mít rozhodně poslední model, ta 750 mi vcelku vším stačila (možná s výjimkou interní paměti, ale té je málo vždy ;-) ).
Určitě by to mělo (musí) mít dual SIM a slot na paměťovou kartu.
Poradíte, prosím?

PS: Určitě bych ocenil jack na sluchátka.
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 12. 2022 23:07

jestli máš požadavek na 2x SIM a paměťovou kartu a jack, takových smartphonů je velice málo, vím že to má např. Motorola G22 nebo Motorola G32
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... osti-47264
https://root-nation.com/cs/ua/gadgets-u ... -moto-g32/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 1. 12. 2022 23:11

Nebo loňský Realme 8 či letošní Realme 9...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 12. 2022 23:22

Ten Samsung to měl všechno. :-(
1) 2x SIM potřebuju určitě.
2) Požadavek na paměťovou kartu je veden hlavně asi praktickým hlediskem, že tam píchnu kartu z A750 se vším, co jsem na ní měl, a jedu dál. Ale při dostatečně velké interní paměti se asi bez ní dá obejít.
3) Požadavek na jack dán hlavně společným sledováním filmů (příp. audia) tam, kde by to bez sluchátek rušilo. Bohužel 2x bezdrátová sluchátka nepřipojím (aspoň pokud vím). Dá se ale nejspíš vyžít s tím, že jack bude na jiném než mém telefonu.
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 08:09

Galaxy A32
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 12. 2022 10:06

Díky za tip.

A co Galaxy A52 (ne 5G verze)?
Má sice zbytečně "nabušenej" foťák, ale jinak by mohla odpovídat trochu líp než ta A32, ne?
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 12. 2022 10:24

Ferin: Vybrané modely SONY XPERIA z mark IV (tzn. XQ-CT54 u řady 1, XQ-CQ54 u řady 5, nebo XQ-CC54 u řady 10), pokud můžeš mít jednu SIM v podobě e-SIM. V SONY totiž již před nějakou dobou přešli na hybridní SIM slot (tzn. buď 2 SIM, nebo 1 SIM + 1 microSD).
3,5 mm jack na sluchátka je samozřejmostí, stejně jako vysoká kvalita zvukového výstupu (ideální, pokud posloucháš z mobilu i hudbu).
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 12. 2022 10:42

Mám 2 fyzický SIM.
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 10:43

Ferin píše:Díky za tip.

A co Galaxy A52 (ne 5G verze)?
Má sice zbytečně "nabušenej" foťák, ale jinak by mohla odpovídat trochu líp než ta A32, ne?

Hybridní slot.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 12. 2022 10:47

Elnc píše:Galaxy A32

ale ten má A32 taky, ne?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 12. 2022 10:50

Takže v ní nemůžu současně používat druhou SIMku i SD kartu, je tak? (Ale ta SIMka by byla klasická, fyzická, že?)
Jinak by byla ok?

A A32 5G má stejnej "problém" (kromě, jak se dívám, horšího rozlišení displeje než u současnýho telefonu)?
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 12. 2022 10:51

Ferin píše:Mám 2 fyzický SIM.


U kterých mobilních operátorů jsi?
T-Mobile určitě umí převést číslo z fyzické SIM na e-SIM, a to i u svého Kaktusu.
Jde to i u Blesku, takže asi i u "mateřského" O2.
Myslím, že Vodafone to bude také nabízet.
Jde tedy hlavně o to, jestli e-SIM nabízejí virtuální operátoři, pokud nějakého máš.

Než ale dělat kompromisy ohledně mobilního telefonu, raději bych převedl číslo/čísla k jinému operátorovi, který nabízí i e-SIM.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 11:01

Galaxy A32 (bez 5G!) má 2x SIM + SD kartu. K tomu Amoled a 3,5 jack. Celkově velmi použitelný telefon. A jestli někdo přechází z nějakého krumplu z roku 2018, tak to pro něho bude jak z jiného světa.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 12. 2022 11:12

pravda, má 2SIM a paměť.kartu, tady je to v recenzi, netušil jsem že verze 5G a bez může každá jiná
https://samsungmania.mobilmania.zive.cz ... spx#part=2
ale je to 1,5 roku starý telefon, jak dlouho bude mít ještě podporu?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 11:15

A není to jedno? Pokud tazatel potřebuje 2x SIM + SD kartu a navíc je zvyklý na Samsung, tak asi nic lepšího nesežene. Navíc A32 teď dostal A13, takže nějakou dobu ještě určitě šlapat bude.
Naposledy upravil Elnc dne 2. 12. 2022 11:15, celkově upraveno 1
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků