Co jako náhrada za "odešlý" Samsung A750(2018)?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 12. 2022 11:15

Kupovat dnes nový mobil bez 5G, pokud je člověk nemění jako ponožky, což bude asi případ Ferina, není asi úplně dobrý nápad.

SONY navíc uvádí odolnost proti prachu a vodě ve třídě IP65/68. Samsung ohledně tohoto parametru na GSM aréně nic neuvádí.

Třeba XPERIA 10 IV je o něco lehčí, displej umí navíc HDR, čip je od Qualcomm (A32 má nějaký Mediatek). Hudbu umí přehrávat až do rozlišení 24-bit/192 kHz. Na Bluetooth má oproti A32 navíc i kodeky aptX HD a aptX Adaptive. SONY má lepší výsledky v testech i výrazně delší dobu provozu na 1 nabití baterie (163 hod. vs. 119 hod.).

A32 má tak jedinou velkou výhodu - nižší cenu. Kompromis mezi nižší cenou a horšími parametry si musí každý už zvážit sám.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 12. 2022 11:46

Jak píšu, u té A32 mě zaráží akorát to horší rozlišení (i oproti té A7).
Bude ten přechod na horší hodně "bolet"?
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 12. 2022 11:54

minusy A32 v recenzi na Samsungmanii mj.
- slabší čipset
-pomalé reakce prostředí
-nepřesná a pomalá čtečka otisků prstu

rozlišení displeje 411ppi je víc než dostatečné!

ale vzhledem k tomu že je tento telofon starý více než 1,5 roku jeho soft. podpora nebude moc dlouhá
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 12. 2022 12:01

Pardon, s tím rozlišením jsem se přehlídl, to horší má ta 5G verze.

-- 2. 12. 2022 12:03 --

Jinak aktualizace pořád chodili i na tu A7, tak snad to nějakou dobu vydrží.
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 12. 2022 12:13

nenapadá mě jediný důvod proč připlácet 2tis. za ten Samsung A32 oproti Motorole G32 která bude mít podporu 2 roky, má stereorepro, větší RAM, svižné prostředí bez zbytečných aplikací
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 12. 2022 12:14

Jinak mám českou a zahraniční kartu. Česká je Vodafone.
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 12. 2022 12:25

Ferin: V takovém případě je problém řešitelný i s mobilem SONY a e-SIM (viz. https://www.vodafone.cz/tarify/esim/)
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 12:26

Nick Cave píše:minusy A32 v recenzi na Samsungmanii mj.
- slabší čipset
-pomalé reakce prostředí
-nepřesná a pomalá čtečka otisků prstu


rozlišení displeje 411ppi je víc než dostatečné!

ale vzhledem k tomu že je tento telofon starý více než 1,5 roku jeho soft. podpora nebude moc dlouhá

To jsou nesmysly, sám jsem ten foun měl a nic z toho se nekonalo. Pochopitelně na hraní her to ale nebude. A je potřeba vzít v úvahu, že tazatel přechází také ze Samsungu (může mít třeba něco v cloudu Samsung apod.), takže si může u nového telefonu vše naklonovat ze starého a pak také nebude mít problém s ovládáním.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 2. 12. 2022 12:28

Po přečtení tohoto vlákna mě překvapilo, že i Samsung už přechází z plnohodnotných dual SIM slotů na hybridní, to jsem doteď nevěděl a považoval u něj možnost dvou SIM a paměťové karty za samozřejmost. Co jsem se teď díval, tak pokud bych chtěl od Samsungu plnohodnotný dual SIM s podporou sítě 5G, tak mi vychází snad už jen A23 a M33 a měly by mít i jack konektor.
PS: Variantě dual simu s eSIM bych se pokud možno ještě vyhnul. Jednak telefonů s eSIM je stále poskrovnu, v podstatě hlavně Apple a top modely Samsungu a pak eSIM se nedá tak snadno přehazovat z telefonu do telefonu. Mám eSIM v Pixelu 4a.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 13:32

A23/M33 snad nemají ani plnohodnotný slot na SIM + SD kartu a ani 3,5 jack
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 12. 2022 15:10

je to tak, Samsung A23 a M33 mají slot na 2sim a paměť.kartu a také jack 3,5mm
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... -11736.php
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m33-11404.php
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 16:16

Tak to se teda Samsung překonal, že ještě nějaký model z nové řady osadil plnohodnotným slotem a 3,5 jackem :) Být tam Amoled, tak se o něm dá i uvažovat...
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 12. 2022 02:02

Díky všem za tipy-

Ten A23 a A32 se dají koupit za velice podobné ceny. Z nich byste tedy doporučili který.
Parametrově to je, zdá se obdobný, s výjimkou toho, že A23 je 5G, ale má zase horši displej.

Ten M33 na českých ani zahraničních stránkách Samsungu vůbec nevidím. Divný, přitom to je letošní model. Není ani ve srovnávači na Mobilmanii.
Ten vidíte jak?
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 5. 12. 2022 06:45

Potřebuješ 5G? Jestli ne, tak vezmi A32 s Amoled. Jestli ano, pak asi ten M33, má ho třeba Mironet: https://www.mironet.cz/samsung-galaxy-m ... +dp541466/
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků