Smartphone max 16k, max 6.2" (Samsung S22?)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bulhy 6. 2. 2023 08:24

Zdravím,
dosluhuje mi Honor 8 (zvládl úctyhodných ±6 let) a koukám po novém telefonu. Rozhodně nechci nic (o moc) většího, než mám teď. Jelikož dispaye jsou dnes přes celý telefon, tak to vychází na velikost okolo 6.1".

Finanční limit - ± 16 000
Účel pořízení - Všestranný
Úhlopříčka displeje - Max 6.2"
Požadovaný operační systém - Android
Preference výrobce - Preferenci nutně nemám
Specifické požadavky:
- Dlouhodobá podpora. Chci ho zase alespoň na 4-5 let, tzn. čím déle budou chodit aktualizace, tím lépe. Tzn. ideálně ty 4 roky podpory (více snad nikdo ani neposkytuje?).
- V této cenové relaci bych už i rád viděl (třebaže pomalejší) bezdrátové nabíjení
- Ucházející fotoaparát (stejně moc nefotím)
- Rád bych viděl i lepší výdrž baterie (není priorita), ale je mi jasné, že výkonnější mobil v kompaktnějším balení prostě nemůže mít velkou baterii
- Kompaktnost

Co jsem koukal, tak jako ideální kandidát se mi jeví Samsung S22 (z EU distribuce se dá koupit za těch 16). ZenFone 9 mi také padl do oka, ale vadí mi velmi krátká podpora výrobcem a v této kategorii i absence bezdrátového nabíjení. Rovněž jsem se koukal na Pixel 6a, ale tam mi vadí nefunkčnost 5G v ČR, což dnes není nutně problém, ale jelikož chci telefon mít minimálně 4 roky, tak za tu dobu už by to (svým způsobem) problém být mohl.
Existují i nějaké další varianty, nebo se jeví ta S22 jako opravdu nejlepší volba (16k z EU distribuce).

Předem díky :-)
Naposledy upravil Bulhy dne 6. 2. 2023 16:04, celkově upraveno 2
Bulhy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Domin7 6. 2. 2023 10:51

S22 má tragickou výdrž na baterii.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod panrt 6. 2. 2023 11:17

Zkusil bych být tebou počkat na Xiaomi 13 kolik zde bude cena, zatím má cenu 550eur.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Bulhy 6. 2. 2023 11:31

Domin7 píše:S22 má tragickou výdrž na baterii.

To jsem koukal, že má malou kapacitu baterie. Ale výdrž mě asi úplně nepřekvapuje, když vezmu, že telefon je na dnešní poměry malý a docela výkonný.
Konec konců, svůj stařičký Honor taky nabíjím už každý den.

panrt píše:Zkusil bych být tebou počkat na Xiaomi 13 kolik zde bude cena, zatím má cenu 550eur.

No, to už je zase o něco větší.. Jako od PC nelze hodnotit, musel bych si ho jít někam osahat (včera mě právě zarazila ta kompaktní velikost S22 a neskutečně mi padl do ruky).
Nedaří se mi dohledat, kdy by měl být v ČR dostupný. Ví se nějaké datum?
Bulhy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panrt 6. 2. 2023 11:35

Na MWC bude Xiaomi 13 a Pro..
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Domin7 6. 2. 2023 12:11

Bulhy: ad výdrž: jasně, ale podle způsobu používání pak můžeš mít s S22 problém vydržet do večera i u nového telefonu. To se nebavím o tom, až bude mít rok nebo dva. To je na výměnu baterie a všichni víme, jak to je s výdrží po výměně!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Bulhy 6. 2. 2023 12:38

Chápu, ta výdrž mě také neoslňuje, ale mým hlavním požadavkem je kompaktnost zařízení. Je minimum situací, kdy bych telefon nemohl večer vždy dobít. Nepoužívám jej přes den natolik, abych ho rychle vyždímal.

Tudíž jsem asi ochotný tu výdrž za kompaktnost oželet.
Bulhy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 6. 2. 2023 13:57

Jo, bohužel. U Samsungu buď chci výdrž, nebo kompaktnost.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 2. 2023 15:38

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bulhy 6. 2. 2023 16:01

4 roky podpory samozřejmě stačí, o tom žádná.
Nicméně u té Motoroly bych se bál o výkon za oněch ±5 let. Proto koukám po něčem, pokud možno, výkonnějším, aby to za těch pár let nebyl šnek a dalo se s tím v klidu žít. Vezmu-li tehdejší cenu Honoru 8 a připočtu inflaci, tak se reálně dostávám k dnešním budgetu okolo těch 16 000 Kč (neberu úplně v potaz inflaci za poslední rok, samozřejmě, to by to číslo bylo vyšší).
Bulhy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 2. 2023 14:42

Jak je na tom vlastně výdrž S21 vs S22, S22 je horší? Taky řeším furt pro ženu nějakej kompaktní model (plus aby dobře fotil) a je to zoufalý výběr. (Plus bych potřeboval, aby byl v O2 shopu, což výběr ještě víc omezuje).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 2. 2023 16:02

kup jí S23 výdrž je oproti S22 o dost lepší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 2. 2023 23:51

Je to manželka, zas tolik do ní investovat nechci, mobil jí upadne na zem klidně pětkrát denně :-D
Mr.Scully
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Bulhy 19. 2. 2023 18:57

Mr.Scully píše:Jak je na tom vlastně výdrž S21 vs S22, S22 je horší? Taky řeším furt pro ženu nějakej kompaktní model (plus aby dobře fotil) a je to zoufalý výběr. (Plus bych potřeboval, aby byl v O2 shopu, což výběr ještě víc omezuje).


To byl přesně můj problém.. Pokud bys neměl omezení O2 shopu, tak bych se asi podíval na Asus ZenPhone 8 nebo Pixel 6a, ale každý má své nevýhody.

Já mimochodem nakonec zakoupil S23, čímž je můj problém a dotaz vyřešen :-)
Bulhy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků