Iphone vs Nokia 5800

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod bencik 6. 1. 2009 21:35

dobrý den, potřeboval bych poradit mezi těmito telefony (příp. i jiným :) ) který by podle Vás byl lepší volbou...
Telefon bych využil hlavně na internet, mp3, videa a sms... (ale ne zas tolik sms, abych potřeboval hardw. klávesnici...)

Iphone nemá bluetooth, ale to bych přežil... Pro iphone hovoří celkové ovládání (intuitivnost + multitouch + lepší ovládání pouze prsty) a rychlost OS a přeci jenom je celkově "stylovější" :P

Nokia 5800 má bluetooth (což je plus, ale ne zas tak moc :) ) a celý Symbian je "otevřenější"... Zato jsem četl, že se hůř ovládá atd (1. klik výběr, 2. spuštění aplikace) Také by mě zajímalo jak je to s citlivostí displeje - má displej reagující na tlak. Jak moc se musí tlačit? Kámoš měl omniu a to jsem se pomalu bál abych ten displej nepromáčkl... Dále pro nokiu hovoří cena a větší rozlišení (ale menší displej) a 3,2Mpx foťák
bencik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 1. 2009 22:29

iPhone bluetooth má. Nejlepší bude, když si tu Nokii ošaháš a budeš vědět, jestli ti ovládání sedne.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bencik 6. 1. 2009 22:57

S tím bluetoothem jsem to myslel tak, že nejde synchronizace s jinými mobily...
Dá se ta nokie vyzkoušet někde v klidu (třeba jako iphony maj v prodejnách v rohu a můžes si sám zkusit, co chceš)...? Nemám rád, když si o to řeknu třeba u operátora v krámu a pak na mě ten prodavač čumí, poklepává nervózně prstama o stůl a já nemám klid si to všechno vyzkoušet... :D
bencik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 6. 1. 2009 23:44

V oficiálním obchodě Nokia. Bohužel jsou jen v Praze a Brně. Pak snad v nějakém jiném obchodě, kde budou ochotní.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FFFPS 7. 1. 2009 17:30

Nokie 5800 - tot vše
- - - - - - - - - - - - - - -
-Sony Ericsson K550i-
-Jak je Kapříku?-
FFFPS
Junior

Odeslat příspěvekod FFFPS 7. 1. 2009 17:33

IPhone je na nic
-Sony Ericsson K550i-
-Jak je Kapříku?-
FFFPS
Junior

Odeslat příspěvekod samsanek 7. 1. 2009 17:47

A neuvažoval bys třeba o HTC Touch HD? ;-) Myslím, že by stál také za zvážení.
Samsung Galaxy S II
Nokia N86 8MP - rád fotím
Nokia E52 - pracantka
Nokia N73 - fotomobildůchodkyně
samsanek
Junior

Odeslat příspěvekod Fllip1 7. 1. 2009 17:48

WOW, dobrá odpověd :-)

Osobně jdu do 5800 už jenom kuli tomu ze je to víc telefon, ne luxusní MP3/4 player s GSM modulem :-))

Kámoš iPhona má už se nemůže dočkat až se ho zbaví a půjde taky do 5800...
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod Phill18 7. 1. 2009 18:32

FFFPS píše:IPhone je na nic

Zbytečný výkřik do tmy, nikdy si tak drahý telefon neviděl na živo,natož abys ho vlastnil, nevím proč se ukvapuješ. Nokia 5800 je jen další napodobenina iphonu, ktera by jinak nikdy nevznikla, tehle radoby kvalitní dotykáč jsem měl možnost důkladně vyzkoušet a pak jsem byl rád, že jsem ho vrátil.
Phill18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 7. 1. 2009 19:51

Ale no tak.

Každý snad může vyjádřit svůj názor ne? Na druhou stranu uznávám že napsat "Iphone je na nic" bez opodstatnění není moc vhodné, ale navzájem se kvůli tomu urážet nemusíme, ne?

k tématu: Jak už bylo řečeno, nejlépe udělšá pokud si oba telefony ošaháš, zjištíš který ti vyhovuje víc. iPhone je už docela masovka, to ale bude 5800 zřejmě také, vzhledem k tomu že vychází levněji. :)
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 7. 1. 2009 19:56

no a uz je to tu. na toto som cakal:-)
vyznavaci jablka s vervikom vnutri proti tvrdohlavym finskym manikom:-)
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 7. 1. 2009 21:16

To je tak v každé podobné diskuzi. iPhone x Nokia, Windows x Linux x Mas OS X, IE x Fx... :roll:

bencik: tvým požadavkům vyhovují oba telefony perfektně, takže nezbývá, než si je vyzkoušet a dát na dojem
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bencik 7. 1. 2009 21:51

Tak díky všem za odpovědi... O Htc touch hd jsem také přemýšlel a rozhodně není špatný, ale zase je přeci jen o nějakou tu tisícovku dražší... :(
bencik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 7. 1. 2009 23:06

eRiper: ještě ti tam chybí benzín vs. nafta :D

bencik: Když o otm tak přemýšlím, ozkoušel bych si někde u operátora ten touch HD, třeba se ti zalíbí ;) .
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod D.Haba 8. 1. 2009 00:12

osobne bych sel do 5800 uz jen kuli lepsimu displeji.vetsi otevrenosti systemu. funkcni GPS (ale o tu ti tolik nejde koukam)

prace s internetem si myslim ze na tom bude zhruba na stejny urovni (uvidim az pride brachoj, bud zitra nebo az v patek, pak ji prubnu)
jako mp3 prehravac poslouzi dobre, hlasita reprodukce pri zachovani kvality je pry potvrzena a sluchatka tam taky pichnes jaky chces)
videa ve spolupraci s kvalitnim displejem 5800XM a pomer stran 16:9
SMS - vice metod pro zadavani textu u 5800XM

jinak cituji srovnani v cem je lepsi 5800 nez iPhone
# 1. VELIKOST: Nokia 5800 je menší.
iPhone size: 115.5 X 62.1 X 12.3 mm
Nokia 5800 size: 111 X 51.7 X 15.5 mm
# 2. HMOTNOST: Nokia 5800 je o 25 gramů lehčí.
iPhone: 133g
Nokia 5800: 109g
# 3. ROZLIŠENÍ DISPLEJE: Jemnější rozlišení displeje oceníte hlavně při sledování filmů. 640x360 je určitě víc než 480x320.
# 4. FOTOAPARÁT: Nokia 5800 má totožný fotoaparát jako legendární modely N73 a N78. Optika Carl Zeiss a objektiv s čipem 3,2MPx. S Nokií 5800 můžete fotit makro snímky, skenovat text i vizitky. Při horším světle pomůže i dvoudiodový blesk. Oproti iPhonu umí natáčet video.
# 5. GPS: Nokia 5800 umí skutečně navigovat pomocí libovolnho navigačního softwaru. Stejně tak můžete použít Nokia Mapy i Google Maps.
# 6. BATERIE: Nokia používá baterii, kterou můžete kdykoliv vyjmout. Uživatel tak není limitován výrobcem, který mu dopředu určí, zda se může nebo nemůže dostat k akumulátoru.
# 7. HLASOVÉ VYTÁČENÍ: Oproti iPhonu ANO.
# 8. DIKTAFON: Oproti iPhonu ANO.
# 9. FM RÁDIO: Oproti iPhonu ANO.
# 10. ROZŠÍŘITELNÁ PAMĚŤ: Oproti iPhonu ANO. Navíc si můžete paměť libovolně zálohovat. Již dnes je k dispozici paměťová karta s kapacitou 16GB, brzy příjde i 32GB.
# 11. BLUETOOTH: Oproti iPhonu funkční. Není limitované pro odesílání multimédií jako obrázků, fotek, vidí, hudby, zvonění nebo motivy.
# 12. MMS: Oproti iPhonu ANO.
# 13. UKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ Z INTERNETU: Oproti iPhonu ANO.
# 14. FUNGUJE JAKO MODEM PRO PC: Oproti iPhonu ANO.
# 15. SOFTWARE: Pokud chcete instalovat aplikace, nemusíte pracně a především nelegálně hackovat přístroj. Neohožujete záruku.
# 16. ČEŠTINA: Oproti iPhonu ANO.
# 17. VIDEOVOLÁNÍ: Máte sítě 3G, tak je využívejte. iPhone je používá jen napůl, Nokia naplno.
# 18. PSANÍ ZPRÁV: iPhone nabízí velmi jednoduchou QWERTY klávesnici. Pokud se vám zalíbila, můžete ji používat i na Nokii 5800. Nokia však nabízí další 3 alternativní metody: psaní textu stylusem, pomocí softwarové numerické klávesnice s T9 a QWERTY klávesnice s oreintace "naležato".
# 19. CENA: Dáte 14.000 Kč za iPhone nebo 9.000 Kč za Nokii 5800?
# 20. BARVY: iPhone v nabídce bílé a černé, Nokia 5800 v červené, moderé a celé černé.
HTC One Silver
D.Haba
Junior

Další stránka