Apple IPhone 16GB vs Nokia 5800 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.
IPhone 16GB alebo Nokia 5800
Apple IPhone 16GB 8 %  36%  [ 8 ]
Nokia 5800 14 %  63%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 22

Odeslat příspěvekod Mrick 12. 4. 2009 13:33

iPhone jsem sice nikdy nevlastnil, ale precetl jsem toho o nem dost a mam za to, ze jedine, v cem je oproti 5800 lepsi je displej, ktery opravdu nema konkurenci, a mozna par dalsich malickosti, ale tim to konci. Osobne bych si nikdy nekoupil telefon, kterej nemuzu pripojit k PC a presunovat do nej vlastni hudbu, filmy ci aplikace... Velke plus 5800 je samozrejme i cena, kdybych chtel davat pres 15k za telefon tak si spis pockam na N97, ktera bude umet vsechno, nez je davat za rok dva starej iPhone, kterej me opravdu nijak zvlast atraktivni neprijde.
Mrick
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 4. 2009 13:48

otazne je ci n97 prinesie toho az tak vela.
rozlisenie displeja bude to iste, len bude o pol palca vacsia uhlopriecka. n97 nebude mat dotykove pero(dost navykova vec, aspo pre mna). QWERTY je sice pekna vec, ale napriklad na 5800 sa da vela veci robit krasne cez pero, pripadne cez qwerty klavesnicu na cely displej.
Otazna je aj kvalita vysuvacej konstrukcie, ale verim ze nokia zapracuje.

Plus je este jedna vec otazna, nokia ma tento rok vyúpustiti podla planov este dalsie dotykace,m a podla neoficialnych sprav sa hovori aj o kapacitnych displejoch, nie len odporovych
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod Wlashack 15. 4. 2009 08:27

Přátelé vy mě skutečně bavíte:
"Nemohl bych si koupit telefon, který nemůžu připojit k PC a přesouvat do něj hudbu, filmy a aplikace."
A iTunes dělá co ?! Podle mě je důvod, proč většina lidí automaticky zavrhuje itunes ten, že nejsou schopni (nebo jsou líní) udržet ve své audio / video knihovně pořádek (tj. správně a jednotně vyplněné ID Tagy atd.). Přitom pokud nejste úplný blázen, který má hudbu bez tagů, není jejich úprava vůbec nic složitého, ani časově náročného. Osobně mi oprava zhruba 8.000 skladeb za pomoci programu Tag & Rename trvala něco kolem 4 hodin. Pak již pochybuji, že se přidává tolik hudby, aby nebyl čas pár písmenek opravit.

Pokud si někdo dá tu práci, jedná se ne onejlepší to bych si nedovolil trdit, ale o perfektního správce veškerých multimédií v počítači. Jediné co je otravné je konverze videa ale existují přímo konvertory videa pro iPhone / iPod, které jsou logicky kompatibilní s iTunes. Stčí pak jen videa hodit do knihovny, doplnit tagy a máte ve videích perfektní přehled jako v hudbě. O instalaci aplikací ani nemluvím, co byste jako chtěli?

Prosím nezavrhujte automaticky něco, co jste nezkusili. Ano, pokud máte v knihovně bordel, jsou iTunes skutečně na nic, ale to není chyba v iTunes ale v lenosti uživatele. Nebo si myslíte, že bych měl náladau spravovat svých 50 GB hudby a 40 GB videa v Průzkumníku nebo Total Commanderu? Při velkých objemech knihovny je nějaký správce ablostuní nutnost!
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eRiper 15. 4. 2009 08:58

Souhlas s Wlashackem. Nezavrhujte iPhone jen proto, že tam na té stránce říkal někdo, že iPhone je šmejd, že nic neumí... Opak je pravdou. Umí toho hodně. A svázanost s iTunes? Já bych to nebral jako mínus a spíš se přikáním k příspěvku nademnou. Člověk má aspoň přehled, co do telefonu strká.
Proto já hlasuju pro iPhone. 5800 má sice lepší rozlišení displeje, ale pořád mi přijde taková nedotáhlá.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 4. 2009 09:16

Já připíšu své zkušenosti s iPhonem, jakožto majitele, který má iPhone 3G již od uvedení na náš trh. Měl sem v ruce taktéž týden Nokiu Tube, ale tu neznám tolik jako svůj iPhone, který používám denně.

Pokud jde o množství aplikací, iPhone rozhodně nezůstává pozadu a na App Store je jich opravdu obrovské množství. Některé neobyčejně neužitelné, některé naopak vytříbené, funkční. Tak je to i u WM aplikací (3 roky sem vlastnil WM XDA, takže mám také zkušenosti - kontinuálně i Symbian telefon)... Některé aplikace můžou chybět, kupříkladu mobilní Word a Excel (co sem zaslechl, tak budou, ale zatím nejsou - takže tato funkce prostě není dostupná). Na Tube, jelikož je to zase aktualizovaná verze a u některých aplikací nastávají chyby...

Vyuzitie: Klasicke telefonovanie, SMS, lahsie pisanie SMS, pripomienky, lepsi kalendar a organizacia, dobry reproduktor, pohotovy. Takisto aj sirsi okruh software-u, cize otovrenejsi ??
Dost by som uprednosntil aj rychlost telefonu.

K tomuto využití je iPhone ideální. Jen nevím co se představuješ pod pojmem lepší kalendář a lepší organizace. Kalendář spolupracuje s Outlookem, takže co je tam, je i v iPhone. Reproduktor je jako u každého mobilu mizerný a na poslech hudby to není, jen na minimální hlasitost. Pokud si nepouštíš na ulici hudbu jak teenager z repráčku, tak ti to bude jedno. Pohotový iPhone je, občas má ale vrtochy jako WM a Symbian - opožděná reakce, občas si hraje na zmrzlíka. Ale stejně jako u jiných OS je tento vrtoch minimální, tedy stává se jen občas. Pokud jde o množství nainstalovaných aplikací vs. rychlost iPhonu, nezaznamenávám pokles rychlosti ani když mám v iPhone cca. 50 her a aplikací.

Otevřenost neotevřenost, to je jedno. WM ani Symbian nejsou otevřené systémy, jen můžeš instalovat software z různých míst na netu či ručně. Otázka je, jestli radši hledáš po netu nebo na jednom místě - to je otázka preferencí, já se těším i na Windows Market, což má být konkurence iTunes Store v aplikacích pro mobilní zařízení (WM). Pokud chceš nějaké aplikace z jiných zdrojů, je tady Jailbreak = Cydia, Installer a ruční možnost instalace aplikací přes WinSCP. Jailbreaku se nemusíš bát - reklamace v pohodě, provedení taktéž. Navíc sem sepsal jednoduchý návod, podle kterého JB provedlo tisíce vlastníků iPhone :)

K psaní jednou rukou: To vůbec není problém, já tak iPhone ovládám vlastně pořád. Psaní SMS, telefonování, multimedia, ... Prostě a jednoduše, to je výkřik blbů co nikdy žádný podobný telefon nedrželi v ruce. Ani Tube, ani WM zařízení, ani Android, protože to by se tím pádem dalo tvrdit o všech těchto zařízeních :)

Pokud bys měl nějaké specifické dotazy nebo kdokoli jiný na iPhone, tak se ptej na ICQ/MSN či mailu nebo na mém webu (pod avatarem) :)

Ad: iTunes je někdy plus, někdy mínus. To je ale i PC Suite od Nokie a Active Sync u WM - musejí být nainstalovány pro úplnou synchronizaci. Na druhou stranu iTunes zase poskytují knihovnu médií a integrovaný obchod s aplikacemi, takže je vše v jednom paklu. Já sice nemám ID3 tagy zrovna nejčistší, mám hodně výběrů a kompilací a pak je v knihovně vždy bordel, ale i s tím se dá vyhrát (jinak hudby tady mám na disku přes 150GB a spravuji toto množství hudby přes iTunes a zatím pohodička - někdy sice nadávám, ale po zrychlení iTunes na Windows už není aspoň ten start tak otravný) :)
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 4. 2009 09:20

A ještě k Jailbreaku. Není to nutnost, někdo chce nebo musí mít něco ze zdrojů Cydie, někdo ne. Kupříkladu já potřebuji jen 3 aplikace - backgrounder (dokud nebudou dostupné ty notifikace v FW 3.0), SBSetting pro rychlou úpravu jasu, vypnutí wifi, dat, resetu atd. a nakonec PDAnet, který mi sdílí internet v mobilu s PC (tethering) :)
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 15. 4. 2009 11:30

ja som napriklad uz necela dva roky uzivatel nokie(dovtedy som ju nemusel, boli tu Siemensi, neskor SE...)
Sam PC suite od nokie nepouzivam, povazujem to za kravsky soft, kto vsak potrebuje nejake veci synchronizovat or podobne, tak toho chapem.
Ja mam primarne telefon na telefonovanie, hudbu, navigaciu a potom sem tam si hodim nieco do kalendara, ale inak to nemam prepojene s kompom.
Klasicky pouzivam len telefon tak, ze ho pripojim ku kompu a dam mu nech sa tvari ako velkokapacitna pamat. to by ma asi u iphonu napriklad dozralo.
co ma nastvalo na nokii, tak to je to ze zo 4 nokii, som mal 1 este ne pop konektor(6280), potom dve na mini USB(6120classic, a e51) a teraz zas micro USB(5800), neviem ci to niekoho bavi menit, or co...Dufam ze vdaka dohode o nabijani cez Micro USB sa to uz nebude menit, a raz tu budu vsetky mobily na rovnakom kably, a s rovankou nabijackou/"spajackou" ku kompu
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod mcmichal 15. 4. 2009 16:03

Nevlastním ani jeden, ale oba jsem si zkoušel a jediné plus, které by mohla Nokia mít je možná za foťák, to u mně ale zdaleka nevyrovnalo ty mínusy. Takže doporučuju jednoznačně iPhone.

Co mi na Nokii vadilo nejvíc je celý OS, neskutečně pomalý, zmatený a ovládání je naprosto na prd. U iPhone je tomu přesně naopak, geniálně rychlý systém, jednoduchý a ovládání přesné. To je to, co by u mě hrálo prim.

V iTunes nevidím problém, naopak, je to dobrý způsob (ikdyž nutný :D) jak si neudělat v telefonu neskutečný bordel.

Symbian není otevřený - stejně jako OS X. Naprostá většina potřebných aplikací je dostupná na AppStore a když ne, tak neoficiálně přes JB a Installer. Je lepší hledat aplikaci po celém internetu, nebo na jednom specializovaném portálu?

Vítěz je v mém případě naprosto jasný.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 15. 4. 2009 16:14

nechcem, sa hadat, je mozne ze ta 5800 co si mal v ruke, bola uz hodne dosahana. keby si spravil hard reset a potom este restart telefonu, asi by sa spravala trochu inac. ono kazdy bere to co mu vyhovuje. to je koniec koncov vyhoda, mozeme si vybrat a nie ako pred 20 rokmi, ze sme mali 1 tv na trhu:-)
BigFoot007
Junior

Předchozí stránka