kaiser vs. e90 vs. xperia

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 9. 2009 20:31

Kaiser už je opravdu trochu za zenitem - malý displej, pomalost atd. Ten bych vyloučila hned.
Na xperii všude slyším jen špatná slova jako pomalost systému, spousta bugů, špatný dotyk atd. Ta se mi nezdá jako nejlepší volba.
No a Nokie vůbec neznám, ale podle celkem kladných ohlasů na ně není proč nedoporučit, ale to spíše musí poradit povolanější.
Já jen za sebe říkám, že Kaiser a Xperia nejsou úplně nej volba.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 19. 9. 2009 20:39

Já jsem XPerii krátce zloušel v obchodě a neviděl jsem nějaký problém. A navíc má nejlepší displej z těch tří a to je důležité.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oiep 19. 9. 2009 21:16

Hm na net by som bral skôr iPhone. Po vyskúšaní TD2 s WM a operou mini, je iPhone proste prechádzka ružovou záhradou čo sa tohto týka. Plynulé, šikovné a hlavne to funguje, tak ako má a nemusí tam človek zápasiť jak s windowsom na desktope. Záleží či chceš ten telefón na používanie alebo nad ním presedieť hodiny nastavovaním a ladením.
oiep
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 19. 9. 2009 21:32

iPhone má v dnešní době podprůměrný displej svým rozlišením. Na Touch Pro 2 s Operou Mobile jsou žádný zásadní problém neviděl, jen jsem musel klikat na odkazy po přiblížení, předtím mi to nešlo. Takže tvoje info je dost závadějící.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oiep 19. 9. 2009 22:17

Hlavný problém, čo mne osobne vadilo bol rezistívny (ehm ten stláčací) typ displaya (asi nevyhnutný, keď je potrebné pero na wm) a jeho nie zrovna šťastná spolupráca s prehliadačom. Ono to funguje a dá sa to používať, ale rozdiel v komforte práce je oproti iPhone priepastný. Veľkou výhodou je aj multidotyk, to mi na Touch Diamonde 2 výrazne chýbalo (ten ich približovací pás bol viac menej nepoužiteľný).
oiep
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 20. 9. 2009 07:12

No jo, ty už budeš příliš navyklý na iPhone a na ostatní, i když dobré rezistivní displeje nejsi zvyklý, protože kapacitní stačí jen jemně pohladit.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2peka 20. 9. 2009 15:58

ještě otázka pro ty co používali e90. Dá se nosit nějak po kapsách ? ta velikost je ještě v pohodě, ale obávám se, abych tu skoro čtvrtkilovou cihlu nakonec nemusel nosit v batohu vedle notebooku a tudíž se pro mě stala jako mobil nepoužitelná ...
2peka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J-o-U 20. 9. 2009 16:52

Rozhodně E90, zkušenost mám se všema třema telefonama a i co se týče netu, je E90 ideální, kurzor je natolik inteligentní že dotkový displej opravdu potřeba vůbec není, ba naopak, oceníš stabilitu a rychlost prohlížeče, narozdíl od řešení WM.

Navigace, kalendář, synchronizace, hudba, foťák, vše zvládá E90 skvěle. Teď jsem jablečnej, ale k E90 bych se klidně vrátil. A koupíš ji za pár korun.

Po kapsách se dá nosit, léto a kraťasy končí - do bundy se ti vleze, není to zas tak hrozný :-)
J-o-U
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod obluda zelená 20. 9. 2009 17:22

J-o-U: On ji ale nebude mít jenom na zimu :-) . Jak je to s těmi kraťasi?
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 20. 9. 2009 18:15

Stabilita a riešenie + závratná rýchlosť Symbianového prehliadača nepatrí zase k najlepším . :-)
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 20. 9. 2009 18:33

Máš pravdu, v porovnání s děsnou N95 je E90 špičková a bezproblémová.
J-o-U
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomopk 20. 9. 2009 20:57

Symbianový prehliadač nepatrí všeobecne k najstabilnejším, padal mi na 3250, N95 8GB, N85 a N79. Viac ako dva roky starý model na tom určite nebude o niekoľko tried lepšie. Samozrejme, pokiaľ ho používaš len načítanie textu tak sa nehádam...
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků