Android do 10 - 10,5k Kč ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mauzee 18. 5. 2011 20:23

Chtěl bych se zeptat jaký by byl podle vás nejlepší mobilní telefon s Androidem. V cenové relaci maximálně do 10 až 10,5 tisíce Kč ? Jaký je váš názor ?
Můj názor se naklání nejvíce k Samsungu Galaxy S.
mauzee
Junior

Odeslat příspěvekod LukinM26 18. 5. 2011 20:34

Sám mám Galaxy S, je to perfektní telefon, ale v dnešní době dvoujader bych sáhnul po LG Optimus 2x - vysoký výkon (2jádra, Tegra) do budoucna ;-]

http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-p990-optimus-2x/
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod mauzee 18. 5. 2011 21:33

Zase někde jsem četl, že nynější Android 2.2.-2.3. stejně ještě nepodporuje dvoujádrové procesory a nejsou aplikace, které by využívali obě jádra. Ono velkou roli bude hrát to, že si budu kupovat mobil u T-mobilu, takže nejspíše to vidim na Samsung Galaxy S a případně kdyby ještě stihli dát do prodeje LG Optimus 2x tak budu váhat.
mauzee
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 18. 5. 2011 21:48

Ano, Android 2.3 dvě jádra nepodporuje a ani je nepotřebuje. Dvě jádra zatím využije jen několik málo her v Tegra Zone. Min. celý rok 2011 budou vdě jádra jen marketingový nadstandard. Max. snad možnost nahrávat FullHD video je plus, ovšem dost diskutabilní.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 5. 2011 21:51

Na FullHD není potřeba žádný megavýkonný procesor, je to jen o optimalizaci.

btw, jedno téma by mohlo stačit: viewtopic.php?f=2&t=1142351
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 18. 5. 2011 22:23

To netvrdím. Ale prozatím FullHD zvládají jen dvoujádrové telefony. A myslím, že jednojdárové s taktem 1 GHz to nikdy umět nemůže.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mauzee 18. 5. 2011 22:32

To aikoN: sry jsem to tema chtěl smazat, ale momentálně jsem nepřišle na způsob jak :)

A ohledně toho mobilu to nejspíše vidím asi na Samsung Galaxy S. Vzhledově i prostředím podobným jako u Iphonu se mi líbí prostě více jako LG Optimus 2x. Přeci jenom to byl a možná je nejúspěšnější smartphone na trhu. Bohužel jsem omezen nabýdkou T-mobilu. Chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti u Samsungu Galaxy S jak se samotnym softwarem nebo hardwarem, někde jsem četl, že u každé koupi by si člověk měl zkusit jestli neskřípe zadní kryt a tak.
mauzee
Junior

Odeslat příspěvekod Pupu 19. 5. 2011 07:42

Uplne kazdy telefon s Androidem muze vypadat jako iPhone (pokud se UI tyce), staci si jen zmenit launcher a pohrat si s ikonami. Jinak kdosi tu psal, ze i LG 2X miri do nabidky TM a brzy se tam objevi, takze mozna zkus pockat. Pokud se tyka kvality zpracovani, je LG 2X imho lepe sestaven a rozhodne pusobi solidnejsim dojmem nez SGS. Zkusenosti s SGS hledej v tematu k tomu urcenem, kde ti rada jeho majitelu jiste rada odpovi na konkretni otazky. Strucne se da pouze rici, ze HW je kvalitni. SW uz mene, ale jednak jsem nezkousel posledni 2.3 romku a pak taky na SGS existuje rada velmi kvalitnich custom romek, ktere telefon podstatne zrychli (platilo na starsi oficko 2.2 romce).
X10 black
Pupu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mauzee 19. 5. 2011 08:06

Jojo to psal myslim aikoN, že se brzi u T-mobilu objeví nové mobily.
Tedka jsem akorát narazil na článek: http://mobil.idnes.cz/optimus-2x-casto-zamrza-stezuji-si-jeho-majitele-a-spousteji-petici-1p6-/mob-lg.aspx?c=A110512_115313_mob-lg_ram
Sice dole píší, že tyto problémy jsou otázkou jen některých přístrojů a ne všech. Díky za radu, zkusím se ještě rozhodnout.
Kdyby někdo měl bližší info o tom, kdy má LG Optimus 2x přijít do T-mobilu, tak bych to otecnil, jestli si případně mám počkat a nebo jít do toho zlevněného Samsungu Galaxy S.

Jo a ještě jsem někde četl, že u Optimusu 2x je problém s fotoaparátem. Zkusím si projít nějaké recenze a reakce uživatelů.
mauzee
Junior

Odeslat příspěvekod Pupu 19. 5. 2011 08:30

Procti si to tady: http://androidforum.cz/optimus-2x-f212.html a budes mit jasno.
X10 black
Pupu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 19. 5. 2011 08:41

Příští týden aktualizace 2X, která řeší všechny neduhy...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2011 10:18

paulis2 píše:To netvrdím. Ale prozatím FullHD zvládají jen dvoujádrové telefony. A myslím, že jednojdárové s taktem 1 GHz to nikdy umět nemůže.


Klidně to umět může. Umět do dokonce může i telefon s taktem klidně polovičním. Myslíš, že ve fullHD kamerách najdeš na gigahertze taktovaná dvoujádra? Trik je v tom, že pro zpracování videa v sobě mají pro tento účel speciálně navržený koprocesor. Bohužel v telefonech tohle není a výrobci používají styl "brute force", který je výhodný i z hlediska marketingu.

Jinak, pokud by volba padla na 2X, rozhodně bych si ten telefon pořádně osahal a zaměřil se hlavně na zpracování. Pokaždé, co jsem měl v ruce nějaké LG, tak hrůza. Jedinou světlou výjimkou byl LG Shine, který je celý z kovu a jak jsem už jinde psal, to je prostě jiná liga.
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pupu 19. 5. 2011 11:22

Imho je to srovnani s kamerou naprosto zcestne, protoze kamera jednak nemusi zpracovat tuny dalsich operaci, ktere telefon stale dela a pak taky je otazkou, zda by se nejaky ten koprocesor do telefonu vubec vesel. Neznam zadne technicke detaily, ale prijde mi divne, aby vyrobci zamerne tuto featuru do telefonu nedavali a cekali tak dlouho na dvojjadra, kdyz uz bz podle tve teorie davno meli k dispozici techniku, ktera fullHD video zvladne.
X10 black
Pupu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mauzee 19. 5. 2011 11:39

Nevíte náhodou kdy by měl LG Optimus 2x dorazit do T-mobilu, případně HTC Desire S ?
Nemáte zkušenosti s Desire S ? Podle toho co jsem našel je skoro ve stejné cenové kategorii, akorát má menší displey, což by mě asi až tak nevadilo, podle mého názoru je 3,7 palce ideální.
Pokud by tyto tři mobily: Galaxy S, Optimus 2x, Desire S byli na prodej u T-mobilu na měsíc červen, tak bych mezi němi uvažoval. Podle všeho se všichni zaměřujete hlavně k Optimusu 2x, popravdě se mi až tak moc nelíbí, ale podle všeho je nejlepší z těchto tří mobilů.
mauzee
Junior

Odeslat příspěvekod Pupu 19. 5. 2011 12:05

Toto sekce slouzi pouze k radam smerujicim k tomu, jaky telefon si ma kdo dle svych pozadavku koupit. Kdyz chces zjistit poznatky k jednotlivym telefonum, podivej se na ne do prislusnych for bud zde na foru, anebo na http://androidforum.cz/desire-s-f211.html . Nebud liny a koukej hledat.
X10 black
Pupu
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků