SGS 3 vs. LG Optimus 4XHD

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Hans99 27. 8. 2013 15:42

Zdarec borci,
již delší dobu fárám na tomto fóru a hledám vhodného nástupce mého Samsungu Wave, který mě již několikrát za poslední dobu málem přivedl do Bohnic (už se to fakt nedá).
Jsem trochu okleštěn nabidkou T-mobilu (asi jim to zase podepíšu) a foun vezmu na splátky, čili rozdíl mezi mýma dvěma kandidáty, který je 1500,- je celkem šumáček.
Zprvu jsem tak drahý foun nechtěl, říkal jsem si tak do sedmičky, ale nekupuju mobil na dva měsíce, takže investice bude dlouhodobější, aby se vyplatila.
A mé požadavky:
-zatím ne iOS ani WP
-po užívání Wavu, kdy i napsání sms je veliký zážitek bych rád telefon, který je plynulý, ale obecně takové to domácí žvýkání, ode všeho trochu na té lepší úrovni, hry moc nehraju, ale když se namane nějaká návykovka na zkrácení dlouhých chvilek, dobrý foťák a semtam natočení nějakého "lepšího videjka", navigace, možnost nahrání tras na bajka atd atd.
SGS 3 jsem už několikrát "omacával" , ale na LG jsem zatím nikde nenarazil, na netu jsem zkoukl nějaká videa a founy se zdají být téměř totožné, až na tvar a ten moc neřeším.
Potřebuju jen lehce naťuknout a znát vaše připomínky myslím, že tady dovedete člověku krásně poradit a přihodit trochu písku na tu či onu misku vah.
Zatím díky.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 8. 2013 15:50

Galaxy S3 na tom bude lépe s výdrží a taky fotí líp.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Zelych 27. 8. 2013 16:08

Mám 4X a jsem s ním vcelku spokojený. V základu má dobře přizpůsobitelnou ROM. Někde na youtube jsem viděl srovnání čtyřjader, jde byli oba tvý kandidáti. Kupoval jsem ho nový za 8. I kdyz jsem s LG spokojený, tak bych možná vzal tuctový Samsung. Vadí mi hlavně horší citlivost na GPS a absence diody, ale dá se řešit aplikací, že blikají tlačitka pod displejem. Ta GPS je ale spíš SW problém, po restartu se chyti hned.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans99 27. 8. 2013 16:25

Když takhle střílí majitel 4XHD, tak to máme zatím 2:0 pro SGS 3.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 8. 2013 17:14

Taky jsem majitel 4XHD a asi bych taky spíš doporučil S3, kvůli fotkám, výdrži a informační LED. Pro LG mluví podle mě věrnější zobrazení na IPS displeji a nižší cena.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 8. 2013 17:22

A vzhled. Nevypadá tak lacině, jako S3.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hans99 27. 8. 2013 17:51

Jak jsem psal, ještě jsem 4XHD neviděl naživo, nevíte, kde se dá v Ově lehce ošahat?
Zase na druhou stranu, nebudu ho vytahovat v partě pubertálních adolescentů, takže tenhle parametr je až sekundární.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 27. 8. 2013 17:53

Nejsem majitelem, ale za mne S3. Ma ho mladej a spokojenost. A vzhled...nevim, na me lacine nepusobi, ba naopak vzhled se mi libi vic nez u meho.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod Hans99 27. 8. 2013 19:30

Taky na mě SGS 3 nepůsobí nijak lacině, vzhledově se mi asi nejvíc líbí HTC, ale tam mi krapet chybí odpovídající konkurent.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod Hudlanek 31. 8. 2013 01:21

Ta cena je výrazně nižší, takže musíš zvážit pořádně. Nejsem nějaký šetřílek, ale pro takovej cenovej rozdíl nějaký ty maličkosti musíš přetrpět a řadu věcí zase získáš navíc. Za mě 4Xo
Hudlanek
Junior

Odeslat příspěvekod Hans99 31. 8. 2013 10:00

U růžových byl rozdíl v červenci 1000, v srpnu už 1500 a doufám, že to v září zase klesne a jdu pro něj, to mi zas nepřijde tak tragické.
A když tady majitelé 4XHD doporučují SGS 3, tak myslím, že není co řešit.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod gogospk 31. 8. 2013 10:23

Hans99 píše:U růžových byl rozdíl v červenci 1000, v srpnu už 1500 a doufám, že to v září zase klesne a jdu pro něj, to mi zas nepřijde tak tragické.
A když tady majitelé 4XHD doporučují SGS 3, tak myslím, že není co řešit.

Dopuručuji , pokud je to možné, položit si oba dva telefony vedle sebe. LG má podle mne neskonale lepší podání bílé barvy, například pozadí webových stránek je u LG sněhově bílé, krásně kontrastní s textem a při pohledu na stejnou stránku na S3 uvidíš popělavě šedý podklad. Alespoň pro mně je ten rozdíl naprosto zásadní - v neprospěch Samsungu S3.
gogospk
Junior

Odeslat příspěvekod Hans99 31. 8. 2013 10:45

Je fakt, že 4XHD jsem naživo neviděl, Datart LG vůbec nemá, v Electroworldu ho nemají, ve značkových prodejnách T-mobile jakbysmet v nějakém tom Euronicsu ho samozřejmě mají, jen ne na prodejně, no zkusím ještě pohledat a porovnat.
Co to již několikrát zmiňované přehřívání 4XHD?
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 31. 8. 2013 12:44

Mě se nepřehřívá, jen pěkně hřeje. A hlavně ta baterka, procenta padají při aktivním používání rychle dolů. Displej je skvělý, ale není to vše.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hans99 1. 9. 2013 16:12

Přihazuji do výběru S4 mini, v únoru u T-mobilu za 9 999,-
Hans99
Junior

Další stránka