WP mobil za +-5000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 1. 2014 19:25

Zdravím,vybírám si novej telefon k narozeninám. Chci telefon s WP8,prosím nenabízejte mi ani nic jinýho. Mám vybraný toto:
Lumia 620/625 (Možná i 520/525)
Huawei W2 (pokud se začne brzy prodávat)
HTC 8S (četl sem že 4GB interní paměti je málo,málo na co?)

Huawei W2 se ještě neprodává teda,kdy cca bude případně za jaký ceny když se W1 prodává za 4k,bude to ~5k?

Požadavky:
WP8
Slot na paměť. karty
Velká výdrž baterie
Display ~4"
Přední kamera je vítaný bonus ale nemusí být.
Stejně tak vysoce citlivý display který nokie nabízí,jezdím na kole a nosím celoprstové rukavice takže taky bonus

Použití:
Poslech hudby
Surfování na netu - často ve škole tj. na WiFi,občas přez 3G
Telefonování přez Skype,nepotřebuji videohovory
Občasný focení nějakejch momentek spíše na Instagram

Vzhledem k tomu že mám v současnosti Samsung Galaxy Mini,což je 3,2" a iPhone 3G s 3,5" už mi připadal velkej,bojím se jít ještě víc, Proto by mne zajímalo jestli se opravdu vyplatí jít do Lumie 625 jestli nabízí o hodně víc jak Lumie 620 (na první pohled nabízí jen větší baterii se mi zdá a zase nemá NFC i když to tolik neužiju i když mam GE Money).
Četl jsem že WP8 telefony dostanou jistej upgrade na WP8.1,platí to i pro tyto nižší modely?

Nejvíc se mi líbí ta 625 vzhledem k tomu že má už i LTE a celkově je to nejvybavenější telefon asi,ale prostě té velikosti se bojím,jde o to jestli ten nárůst výkonu oproti 620 je znatelný. Ostatní telefony jsou spíše pokud se v této ceně vyplatí víc.

Prosím raďte případně z obchodu kde je možnost zakoupit pojistku na "blbost". Takže například alza. Nejlépe kdyby to byla nějaký levná šedivka z obchodu který to ale taky nabítí,u nokie záruka není takovej problém v evropě.

// Ještě jsem tu teď narazil na to že Samsung Ativ S se dá od O2 sehnat za 5k,u O2 se asi nedá vyřešit ta pojistka co? Všude jinde na internetu je za víc.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 23. 1. 2014 19:46

Mrkni na Lumii 720/820, příplatek není tak markantní.
Rozhodně to bude logičtější volba, než Tebou vyjmenované.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kozmich 23. 1. 2014 19:47

On ten Ativ se hlavně už víceméně sehnat nedá. Ale kdybys jej přeci jen sehnal, tak by to ze všech zmíněných byla určitě nejlepší volba, jen jestli by ti sedl displej (4.8"), když preferuješ menší... Musel by sis ho ošahat. Nicméně nevím jak je to u O2 s tou pojistkou...
Kozmich
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 1. 2014 19:57

Dostal jsem na výběr buď zdědit iPhone 4 16GB a nebo novej telefon a když jsem řekl že Lumie 625 stojí ~5k tak moc nadšený rodiče nebyly ale řekli jo,víc už asi nepujde. 820 je fajn tu má sestřenice ale jak říkám,není to z mých peněz. A iP nechci přecijen už moc zastaralej model. A řekli mi že když novej mobil tak mi zaplatí tu pojistku ať si najdu někde kde to je s ní.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Kozmich 23. 1. 2014 20:08

Huawei W2 - bych vyřadil, jelikož podle mě nemá nic extra co nabídnout
HTC 8S - myslím, že ta paměť by ti časem začala vadit (ale třeba se pletu), absence here map a navigace (což si myslím, že na kole využiješ)
Lumia 525 - její dostupnost u nás není moc jistá

zbylé 3 lumie doporučuji ošahat a zjistit si vyhovující velikost (3.8" - 4.7") + jestli potřebuješ led diodu (chybějící u 520), nfc atp.
Kozmich
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 1. 2014 20:13

Nekde si Lumii 625 vyzkousej,pokud se ti bude dobre ovladat,vem ji. Vetsi displej je vzdy lepsi na Net. EW ji ma za 4,5k. O Huawei nepremyslej,Lumia 625 je lepe vybavena. Ma supercitlivy displej,vybornou vydrz,aktualizaci Nokia Black,navigaci zdarma.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 1. 2014 20:17

Navigaci zas tak nepotřebuju,nejezdím na kole dálky ale v skateparku takže tam navigaci nepotřebuju :D Každopádně když to vidím tak to bude asi ta 620/625. Jen se bojím toho že s 4,7" bych vypadal jak Dalibor Janda,akorát že by to byl obrys mobilu...
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 1. 2014 20:48

Na Lumii 625 je poznat, že se jedná o levný model. Nemá podsvětlená tlačítka pod displejem, displej je nerovnoměrně podsvícen a nemá Glance screen - hodiny a notifikace na spícím displeji. Je taky poněkud pomalejší. S velikostí jsem problém neměl, pro mě to byl malý telefon. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 1. 2014 21:05

Neočekávám ani že by to měl buhví jak dokonalej mobil,taky se mi líbí že má IPS,jen ta velikost no. Vypadá to teda že žádná jiný dobrá volba asi není. Takže to vidím tak že zajedu do Electro Worldu jestli jí tam mají případně skočím vedle do Tesca kde je krám s mobilama kde by jí mohli mít,vyzkouším jí a pokud mi ta velikost bude vyhovovat tak se ještě poptám na místní pobočce o2 jestli nemají Samsung Ativ S a pokud ne tak vemu 625 a pokud mi vyhovovat nebude tak vemu 620. Díky.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 23. 1. 2014 21:43

Ativ S je oproti 620/625 úplně jiná liga. Přeju ti, ať seženeš právě ten..
Nebo ještě někde možná seženeš HTC 8X
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 23. 1. 2014 22:08

Já myslím že při velké snaze by snad ještě sehnat dal.
Samsung Galaxy A41
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 1. 2014 05:08

Pkud něco s WP, tak Lumii.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Reku 24. 1. 2014 08:41

Za tu cenu Ativ S od O2, ale asi už nebude...
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lumcak02 24. 1. 2014 10:27

Přesně, pokud WP, tak bych bral jedině Lumii, má plno výhod, ať už exkluzivní aplikace nebo dodatečný featury v systému.
Jinak ještě pozor na školní wi-fi, WP si neumí poradit s některejma málo známýma certifikátama. Já mám zatím vyzkoušenej jenom eduroam, ten funguje v pohodě.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior

Odeslat příspěvekod Kozmich 24. 1. 2014 12:12

Sice souhlasím, že nejlepší stroje pro WP jsou Lumie, nicméně pokud má rozpočet omezen shora na 5 000 kč, tak bych mu určitě spíše doporučil Ativ S (pokud jej sežene), nežli "jedině Lumii" (== L520/620/625) ;). Navigaci - jak sám řekl - nepotřebuje.
Kozmich
Junior

Další stránka